Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem unjátok még ezt?

Nem unjátok még ezt?

Figyelt kérdés
Marha unalmas már itthon ez a szitkozódás... Nem tudom, hogy ti, hogy vagytok vele, de nekem nagyon elegem van már abból, hogy mindkét (jobb, bal) oldalon a másikat szidják. Ha valaki nem ért egyet a "jobbikosokkal" akkor egyből "lmp-s", libsi, zsidó, komcsi xy. Ha valaki nem ért egyet a baloldaliakkal, akkor egyből "jobbikos", náci, nagymagyar, árpádsávos, meg a jó Isten tudja még mi. Szerintetek nem lennénk előrébb, ha ezt az egész baromságot abbahagynánk? Legalább mi kisemberek ne szidjuk, szapuljuk egymást, hagyjuk meg a politikusainknak. Kíváncsi lennék, hogy hogy gondolják itt az emberek. Én is "jobbikos" vagyok, mert anno rájuk szavaztam, de nem szidok másokat, nem zsidózok le mást, mert nem ért egyet velem. Ez lenne a "jómagyarszokás", hogy szidjuk a honfitársainkat orrba szájba mindkét részről?
2011. aug. 2. 22:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ez lenne a jó magyar szokás. :)

Ha megfigyelted, a magyar állam csak akkor volt erős a történelem során, amikor egy igazságos, ám vasakaratú uralkodó vezette az országot, aki ráadásul hiteles! volt a magyar nép szemében.

Ha a magyarnak lehetőséget adunk a pártoskodásra, akkor ő azt sokkal jobban fogja csinálni, mint mások és amivel még működni tudna az ország.

Tehát mindent összegezve rendkívüli módon széthúzó és energikus nép vagyunk, ezért ha nem koncentrálja jó irányba az energiánkat egy megbízható vezető, akkor azokkal az erőkkel egymást emésztjük fel.

2011. aug. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ebben logika van.

Valakiknek érdeke a magyarok megosztottsága.

magyar-cigány

magyar-zsidó

gazdag-szegény

baloldali-jobboldali

munkaadó-munkavállaló

hívő-ateista stb...stb


Ez a legpraktikusabb, miközben az "érdekelt körök" szándékosan heccelik egymás ellen az embereket, hogy a zavarosban halászhassanak...


Az amerikaiak is így gyarmatosították az indiánokat.

Végül talán lesz egy kis magyar "rezervátum" valahol a Hortobágyon, ahol a külföldiek megnézhetik "a magyarokat"


Kicsit több összetartás, csoportérdekeken való "felülemelkedés" lenne szükséges...különben mind rajtavesztünk.

2011. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Én meg "semmilyenes" nem vagyok, egyik banda mellett sem tudom eltökélni magam. :(( De nem szidok senkit, maximum magamban... Ja, és le sem írom ezeket a gondolatokat. Minek olvasgassák esetleg gyerekek is, miért kell őket már most gyűlöletre tanítani? Amúgy meg egy hely, ahol névtelenül kidühöngheti magát mindenki.. én ebbe a rovatba nagyon ritkán tévedek be... mint pld. most :)
2011. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Na igen... lehet, hogy ez kéne. Csak sajnos ez is egy utópia, ugyanis nem fog soha senki tökéletesen egyet érteni a másikkal. Nem is kéne végül is, de ez a széthúzás sem vezet semmire. Szörnyű látni itt nap mint nap, hogy, hogy szidják egymást a honfitársaim. Ha ez egy személyes fórum lenne, már rég verekedés lett volna, meg gyilkolászás. És miért? Ilyen hülyeségért mint a politika...
2011. aug. 2. 22:21
 5/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:19


Na igen, Te egy semleges vagy, mégis ha mondjuk negatív véleményt nyilvánítasz az lmp egy programjáról teszem azt, egyből náci leszel a szemükben. Vagy ha negatív véleményt nyilvánítasz a jobbik egyik megmozdulásáról, egyből zsidó leszel a szemükben. És ez az undorító... ilyen szűk látókörűek lennénk mi magyarok?

2011. aug. 2. 22:23
 6/25 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk nem divat az összefogás, ennek nincsenek történelmi hagyományai.

Már Mohács, is ezért következhetett be.

Egész történelmünket végig kíséri a széthúzás. Meg is van az eredménye.

2011. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%

"És ez az undorító... ilyen szűk látókörűek lennénk mi magyarok?"

Sajnos igen! Direkt csinálják, mesterségesen a magyarok egymás ellen való acsarkodásaít.

2011. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért az is igaz, hogy nem csak azon múlik aki csinálja, hanem azon is, aki hagyja.
2011. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%

"Ha valaki nem ért egyet a baloldaliakkal, akkor egyből "jobbikos", náci, nagymagyar, árpádsávos, meg a jó Isten tudja még mi."


Baloldalon többnyire tisztában vannak/vagyunk azzal, hogy a világ sokszínű, és nem fekete-fehér. Az általad sorolt kategóriák nem attól keletkeznek, hogy valaki nem ért egyet a baloldallal ;) Ha valaki a Jobbikot támogatja, az ne sértődjön meg, ha jobbikosnak nevezik. Ha valaki Hitlert élteti, és zsidók ellen fröcsög, az úgy náci, ahogy van, hiába tiltakozik. A "nagymagyarokat" sem azért nevezik "nagymagyarnak", mert úgymond szeretik a hazájukat (ezt épp egy másik kérdésben tárgyaltuk ki)...

2011. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Covenant persze, világos amit mondasz, de itt elkanyarodunk afelé, hogy a legtöbb (szemétül fogok fogalmazni) ilyen "egyszerű" ember mindenkire, kivétel nélkül, (jobb és bal oldalon egyaránt) kígyót békát kiabál, ha nem ért vele egyet és egyből mindenféle, fent említett jelzővel illeti. Igen valóban aki Hitlert élteti az náci, aki Rákosit, az kommunista, de ne legyen már az, hogy ha én nem éltetem Rákosit akkor náci vagyok, ha nem éltetem Hitlert akkor pedig kommunista. Erre gondolok... erre az irgalmatlan egyszerűségre, hogy csak ez, vagy csak az lehetsz. Valóban, jobboldaliként én is látom, hogy a "jobbikosok" közt több aki ilyen egyszerű módon gondolkodik erről, de baloldalon is rengetek ilyen van.
2011. aug. 2. 22:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!