Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért gondolkodnak...

Egyesek miért gondolkodnak olyan egysíkúan, hogy mindent amit a Fidesz előterjeszt/bevezet az csak rossz lehet?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem vagyok Fideszes, MSZP-s vagyok és úgy gondolom, hogy a Jobbiktól meg az LMP-től úristen mentse meg a magyar népet, de feltűnt, hogy teljesen mindegy, hogy mit csinál a Fidesz, ha kiderül, hogy a Fidesz csinálta, akkor jön a fújjogás. Csak pár embertől nem hallok ilyet pl. kolopelétől, de őt se igazán szeretem, mióta pár napja kijelentette, hogy életfogytiglani börtönbüntetésre ítélné azt, aki kipróbálta a füvet.


A lényeg, hogy a múltkor volt egy ilyen ötlete a Fidesznek, hogy Budapest belső kerületeit összevonná egy City nevű városrésszé, így egyszerűbb lenne az adminisztráció, mert még New York-nak is egyszerűbb közigazgatása van, mint a jóval kisebb Budapestnek, de erre is jött a fújjogás, most meg arra is, hogy a Lágymányosi Híd-ból Rákóczi Híd legyen.


2011. aug. 3. 09:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

Mert még ha oké is, hogy Lágymányosiból Rákóczi lesz és lenne egy City, de mellette van sok más olyan intézkedésük, ami ennél fontosabb és súlyosabb és nem épp a legjobb.


Miért örüljek a Fidesznek, h. átnevezi a hidat, amikor én gyereket nem merek vállalni, mert nekem sincs mit ennem (szó szerint) és bizonytalan, hogy kapok-e állást és a diákmunkából szerzett 5000 forintomat is megadóztatják stb.


23/L

2011. aug. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%
(És ha MSZP lenne ennek a kormánynak a neve és ilyeneket csinálna, akkor sem lennék boldog.)
2011. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek elsősorban abból rakják magukban össze a véleményüket, amilyen élmények érik/érték őket az "értékelt" időszakban.

A 20 év távlatában lenyúlt, felelőtlenül elherdált, cimborákra, rokonokra ilyen-olyan formában átruházott közpénzek nagyságrendjéhez mérten a kérdéses időszak "politikai elitjének" produktuma, kisebb, mint nulla, - és ebbe beletartozik a fidesz is.

A dolgok jelenlegi állása szerint, a most hatalmat gyakorlók is azon dolgoznak gőzerővel, hogy minél elviselhetetlenebb legyen az élete azoknak, akik a vállukon cipelik, kitartják őket.

Azért pedig képtelen vagyok önfeledten ujjongani, hogy a saját szülőföldemen eltévedek, - mert mindent keresztbe-kasul keresztelgetnek, nevezgetnek.

Teszek rá, hogy Rákóczi a neve egy hídnak vagy sem, - ne rogyjon össze az emberek alatt, amikor használják.

Tovább megyek:

Ha tótágast állnak a tarlós-félék - nekem - akkor is Moszkva-tér marad a Moszkva-tér, Népköztársaság útja a Népköztársaság útja, Engels tér az Engels tér, Marx tér a Marx tér, Élmunkás tér az Élmunkás tér, Mártírok útja a Mártírok útja, - és így tovább, - lehet "körberajzolni", nem fogok megháborodni valóban megháborodottak úri szeszélyeinek okán!

2011. aug. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%
Erről az összevonásról mindenki aki egy kicsit is ismeri a fidesz elmúlt egy éves politikáját, arra következtet, hogy lesz egy city nevű városrész, aminek a vezető testületében kizárólag, vagy nagy többségben kormánypárti tagok ülnek majd, és az országgyűlés kétharmados többsége fogadja majd el a költségvetését, a közbeszerzéseket stb.... Általában amihez a fidesz hozzányúl, legyen az Alkotmány Bíróság, vagy Állami Számvevőszék mindennek ez lesz a vége. A híd közterület átnevezések pedig a spórolás jegyében több tízmilliárd forintjába kerülnek az államnak, egyébként a te pénzedből is, és mindezt úgy, hogy nincs pénz, és le kellett építeni a szociális jellegű juttatásokat, felül kell vizsgálni a rokkant nyugdíjakat, vége a korkedvezményes nyugdíjnak stb... Egyébként az Úr Isten mentsen meg minket az MSZP-től meg azoktól, akik hasonlóan gondolkodnak mint te!
2011. aug. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én jobbikos vagyok, de ha ez így van. ahogy leírtad, kedves kérdező, hát örülök, hogy végre 1 év utén sikerült a Fidesznek valami józan lépést hoznia, mert ugyan eddig egyet sem láttam. Bravó, én személy szerint egyet értek azzal, hogy Budapestet sokkal nagyobb részekre lehetne osztani, nem kell ennyi kerület. És igen, arról is hallottam már, hogy New Yorkban hogy is megy ez, és támogatom a főváros hasonlóvá alakítását is. :D Jobbikosként...
2011. aug. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nos kedves kérdező, talán mert ami jó intézkedésük eddig volt,arra jutott ötven másik, ami csak arra jó hogy a saját nyomorult kis életüket jobbá tegyék az ország kárán. Konkrét példa: bevezették a rezsicsökkentést, oké, az élelmiszer meg másfélszer annyiba kerül. Magyarán szólva kapott a szar egy jó nagy pofont. De ugyanezt elmondhatnám műszaki cikkekről is, vagy mosószerről, vagy bármilyen más fogyasztási cikkről. Adnak egyik kezükkel egy száraz morzsát, a másikkal meg elvesznek húsz kiló kenyeret. Megint ki járt jobban? Ők.


Ez pártállástól független. Ha az emeszpé, Rosszabbik vagy a "Lehet más a róka?" csinálná, ugyanez lenne a véleményem. kolopele meg egy ostoba troll, nuff said.


"Az emberek azt gondolták ha fidesz lesz hipsz-hopsz eljön az aranyélet. Csak azt nem gondolták végig, hogy az ország függ más országoktól stb. és időbe telik rendbe hozni az országot."


Mióta is vannak kormányon? Elég régóta. Azóta is a fülemben csengenek Sintér Sanyika szavai hogy "két hét alatt rend lesz" és a többi demagóg mantra, amit a választások után elsütögettek. Mi valósult meg ezekből? Semmi. A kórházakat sorba zárják be, az orvosok menekülnek mint patkányok a süllyedő hajóról (vagy páros lábbal rúgják ki őket), a sündőrség szolgálja és védi a bűnözőket, és persze szorgalmasan trafiznak, mindeközben a közbiztonság nulla, a vagyon elleni és életellenes bűncselekmények száma kis híján megháromszorozódott. A munkahelyek tekintetében lett egy csomó semmirevaló közmunkás, de legalább az 1 millió munkahelyes ígéretüket betartották - összesen ennyi maradt!

Szóval mennyi idő is kell nekik? Mire a Nap feléli saját magát és szénné perzseli a Földet, addigra TALÁN már rendbehozzák az országot?


"semmi sem felel meg. a legjobb amikor azt mondja valaki, hogy így dögöljön meg az orbán/gyurcsány/vona, de amúgy nem megy el szavazni, mert szarik rá."


Akkor most mondd el, mitől változik a helyzeted/helyzetem ha egy másik címeres gazemberre szavazok, és onnantól nem az Orsós Viktor hanem valaki más fog két kézzel zabálni a húsosfazékból. El kell keserítselek: ha a szavazástól BÁRMI megváltozna, azonnal be is tiltanák.


"lesz egy city nevű városrész, aminek a vezető testületében kizárólag, vagy nagy többségben kormánypárti tagok ülnek majd, és az országgyűlés kétharmados többsége fogadja majd el a költségvetését, a közbeszerzéseket stb"


Ezt én is támogatom. Ha szert teszek nagyobb mennyiségű légibombára, legalább koncentráltan tudom irtani ezeket az agyontaposni való férgeket velük.

2015. jún. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

10:54, tudod egy átlag kisemberből még ki is nézem, hogy esetleg a többi ember életén is próbál javítani pindurkát, nem pedig jobbá teszi a nyomorult kis életét egy egész ország javára. Elég szégyen a XXI. századi felvilágosult emberre nézve hogy az ókori Rómában jobban tudták kezelni a rossz, gyenge uralkodókat (halomra ölték őket). Ezt kéne visszahozni, a korrupció hirtelen a negyedére csökkenne, lineárisan a politikusok számával.

Amúgy pedig, ha már kuruttyinfóztál egy jót, akkor említsd meg a zsindexet is pls. Amennyi ökörség és hazudozás ott összegyűlt, abból kitellne 10-20 barrikád is, de bizonyára csak feledékenységből nem említetted meg. Tudod aki A-t mond, az mondjon B-t is.


Elárulok neked egy nagy titkot: A politika pókerjátszma, ahol a lapok az emberek, de sajna mindig a nagytőke oszt.

2016. aug. 15. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kérdezőkém, tudsz említeni csak EGY dolgot is, amivel a Fityisz emelte az életszínvonalat? Csak EGY ilyet írj, kérlek.

Azért kérdezem mert én tudok másik ötszázat írni, amivel durván csökkentette azt a fránya életszínvonalat...

Például: az egészségügy egy nagy nulla, hiába fizeted a TB-t, nem kapsz ellátást, mert a kúrmány egymás után zárja be a kórházakat, az orvosok egy marék gombot kapnak fizetés címén, a várólisták pedig úgy 10-15 év hosszúságúak. Megjegyzés: egy átlag májrák 5 éven belül végez az emberrel.

Vagy például a közlekedés: A jegyárak messze nálunk a legnagyobbak egész Európában, a kedvezményeket megszüntetik, nincs napijegy meg hasonló, 1 megállóért is annyit fizetsz mint tízért, az ellenőr meg a kisdiákot bszogatja ha hiányzik 0,5 miliméter a diákigazolványa széléről, az ötven fős buckalakó hordákat meg a saját fosában alvó büdös retkedék csövest meg nem rúgja le a buszról, az ő ingyenutazásukat is mi fizetjük meg.

Az utakat nem tartják karban, konkrétan úgy néz ki az egész útjavítás, hogy jön egy ember, belapátol két adag hideg aszfaltot a gödörbe, ugrál rajta egy kicsit, aztán sebesen odébbáll. A sztrádákat leszámítva az utakon akkora kráterek vannak, hogy a verduni csatatéren is normálisabban lehetett közlekedni.

Vagy mit szólsz a közbiztonsághoz? Az elmúlt 5 évben MEGNÉGYSZEREZŐDÖTT az élet- és vagyon elleni bűncselekmények száma. Százalékos arányban Budapest, vagy Miskolc pl. veszélyesebb mint Mexikóváros és Rió. Napi szinten történik 2-3 gyilkosság, a lopás, betörés, rablás a világ legtermészetesebb dolga, már az újság se közli le, a policájok meg a vasúti átjárónál trafiznak, abból jön a lóvé, meg jogosan védekező embereket sittelnek le önbíráskodás címszóval.


De sebaj! Cserébe lett kisvasútunk (miközben a MÁV a csőd szélén áll), lett egy rakás stadionunk ahova a lőtéri kutya nem jár szarni, és lett egy határkerítés az ellen a néhány száz "migrács" ellen akiknek amúgy sincs eszük ágában sem egy ilyen szétrókázott lepusztult országban maradni. És persze van minden szarra ötszáz féle adó, hogy az átlagember nem lát ki a nyomorból, de az állambácsinak jó kis lóvét hoz. Van CSOK, amivel megintcsak a kisebbség jár jól, hétévesen ők már háromgyerekes családanyák ugye. Van egy rakás közmunkás, akik a semminél is kevesebb pénzt keresnek, de arra legalább jók, hogy lehessen mellet döngetve mutogatni a statisztikákat, hogy milyen kevés a munkanélküli. Hogy a keresetéből a rezsit se tudja fizetni, az ugye más kérdés.


Szóval kedves kormányimádó kérdező, miért is kéne hálásnak lennünk a Viktátornak? Kíváncsian várom.


#1 volt a Fityisznek kerek 10 éve hogy kihúzza a szarból az országot. Nem tette, konkrétan még lejjebb merültünk a szarba. Ezek után ne prédikálj nekem arról, hogy nem fog hipsz-hopsz eljönni a kánaán. Kaptad a mínuszt.


#2 a hatalommal együtt jár a felelősség is. Egyelőre még a kormány van az emberekért, nem pedig megfordítva. Ők akarták a hatalmat, a befolyást, igaz? Igen. Na, akkor a balhét is ők viszik el. Plain and simple. Te is kaptad a mínuszt.


#6 ez neked is szól. Akié a hatalom, azé a felelősség is. Ha vezetői pozíciót akart, akkor a balhét is ő viszi el.

EZ a szomorú, hogy ezt külön meg kell magyarázni.


Lehet engem is lepontozni, kormányidióták, ennyit tudtok, meg a neveteket. Visszakapjátok mind, neféljetek csak.

2018. aug. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, lassan tizedik éve hogy itt ül a nyakunkon az imádott Vicctorod, és nemhogy javultak, hanem romlottak a dolgok minden téren.

2011-hez képest 8 helyet estünk vissza a GDP-listán. A munkanélküliség az egekben van, a bűnözés úgyszintén, az egészségügy viszont romokban. A forintnak gyakorlatilag semmi értéke nincs, az infláció folyamatosan nő, és hiába volt béremelés, a kormány azonnal megemelte az árát is mindennek, azaz kapott a szar egy jó nagy pofont. Ráadásul most megszavazták a kötelező túlórázást is, az embereket kvázi rabszolgaként fogják kezelni a munkáltatók. És bizony, kisapám, ezt mind-mind a Fityisz okozta.

Mint minden másik kormánynak, a Fityisznek is meglenne a hatalma hozzá, hogy ésszerű, emberbaráti dolgokat hozzon létre, és élhető országot teremtsen, de szemmel láthatóan eszük ágában sincs. Saját zsebre politizálnak, ahol csak lehet, kifosztják az embereket, pluszban még jól egymásnak is uszítják őket piti ellentétekkel, nehogy egységesen fel tudjon lépni a lakosság velük szemben. Amikor pedig borul a szarosbili valami miatt, ujjal mutogatnak hájfejükből buhogva, hogy mindenki más a hibás: a Kurcsány, a Libajnai, a "zemútnyócév", a Soros, az EU, az Érmelléki Kuglófember, de még maga a Jóisten is.

Na ez a nagy büdös magyar valóság...


10:14 már mióta is hallgatjuk a Vicctor mentegetőzéseit, siránkozásait, hogy na mostmár csak egy kicsit kell várni, és jön az aranyélet?

Ehhez képest minden évben egyre rosszabb lesz a helyzet.

Szerintem bőven kapott időt a Fityisz arra, hogy rendbehozza Magyarországot, ehelyett izmozik az EU-val, nyalja az orosz medve valagát hogy csillog-villog mint a legtüzesebb drágakő, teli torokból Sorosozik, "migrácsozik", túlóratörvényt hoz hogy robotoljon a büdös rabszolga, a munkanélküliekből csöves közmunkásokat farag akik a kenyérrevalót nem keresik meg, az oktatást szétveri, akik meg elmenekültek az országból, idétlen és hatástalan "gyere haza Mikkamakka" kampányokkal próbálja rávenni hogy jöjjön haza és vegye ki a részét a mélynyomorból.

Maradjunk annyiba, hogy imádott Vicctorod nem is akarja rendbehozni az országot. És ezek után szerintem neked nem kéne itt másokat szűklátókörűnek meg tájékozatlannak nevezned.


10:19 eddig mindegyik vezetőnk csak rombolni tudott, építeni egyik se. A Vicctor, a Kurcsány, a Libajnai, csak a nevek változnak, de mind ugyanazt csinálja: elszedi az emberek és az ország pénzét, elpisálja a közvagyont. Azt, ami az embereké. Többek közt a tiéd is.

A szavazással meg mit érsz el? Eldöntheted, ki szedje el a pénzed. Ahhhh, ezé' oszt megéri elmenni szavazni ám, pláne úgy, hogy mindegyik párt úgy csal a választásokon, ahogy akar. Kösz, akkor inkább nem szavazok, kimaradok ebből az egész nevetséges cirkuszból.


10:39 nehéz feldolgoznod, hogy a hatalmon lévő felelős mindenért? Vagy ez már nem fér bele a napi kormányimádat után az agyadba?

Azonkívül meg, ha a társadalom alapja a munka, miért a legnagyobb ingyenélő naplopóknak van a legtöbb pénzük?

Magyarázd meg pls, komolyan érdekel.


10:54, a kurucinfó újságírói mindenesetre egy kanyit nem kapnak a leközölt cikkjeik után, nekik nem áll érdekükben hazudozni. A Zsindexnek,444-nek és a többi filoszemita legalja hulladék selejtoldalnak viszont igen. Hoppácska.

Ahogy Willy Wonka mondaná: "Ez televízió, nem telefon, nagy különbség"

És ezek után még csodálkozol itt látványosan, hogy ilyen sokan elégedetlenkednek mindig, legyen bárki is a kormányon.

Nem jöttél még rá, hogy miért? Mert EGYIK SE az embereknek akar jót, hanem saját magának és a csahosainak. A jónép meg éljen meg ahogy tud, vagy dögöljön meg, nekik mindegy, megszavaztak minket, túlélték a hasznukat (de azért adózzanak lehetőleg minél többet).


A kormányimádó Fidióta-nyalókáknak és is nyomtam mínuszt.

2019. aug. 16. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!