Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne csökkenteni a...

Nem lehetne csökkenteni a munkáltatóra nehezedő adót?

Figyelt kérdés
Minden alkalmazottnak fizetett 1 ft után megy 2 ft az államnak, ha ezt a felére csökkentenénk nőhetnének a bérek és azzal a vásárlóerő, a termékek amúgy is 25%os áfájával bemenne az államkasszába az az összeg ami a munkáltatótól kiesik, a minimálbér pedig tényleg eredeti célját láthatná el. Nem vagyok nagy közgazdász 16 vagyok, csak eszembe jutott.
2011. aug. 7. 17:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Szép elképzelés tőled. Most, per pillanat, ha valamiből levesznek a munkáltatónál, esze ágában sincs a legtöbbnek a dolgozónál érvényesíteni. Magának megtartja a pluszt, mondván, így is sokat kell neki kifizetnie a dolgozójára.
2011. aug. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos a legnagyobb teher a nyugdíjjárulék és az egészségügyi járulék.Mivel tele van az ország naplopó senkiházival ezért a tisztességesen dolgozó emberekkel fizettetik meg a többi ember ellátását!
2011. aug. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ez esetben milyen jó lenne egy többkulcsos adórendszer.
2011. aug. 7. 18:06
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
De, lehetne.
2011. aug. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Esetleg ezt az adókedvezményt lehetne javasolni a vállalkozóknak ha növelik az alkalmazottak fizetését. Végül is így a munkáltató is jobban jár, ha az embereknek több pénzük van és többet szórnak el szolgáltatásokra. Ezt még át kell gondolnom, de valami hasonlót gondoltam a problémára.
2011. aug. 7. 18:18
 6/20 A kérdező kommentje:
Viszont akkor nem kell a többkulcsos adórendszer. Kukába vele.
2011. aug. 7. 18:22
 7/20 anonim ***** válasza:

... vagy ha növelik az alkalmazottak számát..

Sok helyen szükség lenne több emberre. És sok ember van munka nélkül.

2011. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
44%
Hogy jön ide a többkulcsos rendszer?
2011. aug. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a fusimunka éri meg legjobban, mindkét szempontból.
2011. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy az első feltette, hogy szimplán kocsogségből nem emelne a munkáltató munkabért, hanem eltenné a hasznot, én meg megszívatnám a munkáltatót, hogy emiatt többet kellejen adóznia és ne érje meg neki annyira, de ha feltételekhez kötném az adókedvezményt akkor kikerülnénk néhány kellemetlen adócsalási ügyet, ha nem érné meg adót csalni. Érted!
2011. aug. 7. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!