Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha eleged van a Magyarországbó...

Ha eleged van a Magyarországból, hova utaznál? Melyik országba és miért?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben egyre többen, és főleg fiatalok utaznak külföldre, azzal a felkiáltással, hogy soha többet ide vissza. Szerinted mi a helyes út? A saját jóléted a fontos, vagy maga a magyar társadalom egésze a fontos? Ki a magyar társadalom egésze? ha itt maradsz, akkor továbbra is csak a magyar politikai elit gazdagodását segíted eéő, kell ez neked? Külföldön nem így van?
2011. aug. 14. 09:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Természetesen mennék én is. És ezt nem csak azért gondolom így, mert a saját jólétem a fontos. Egyáltalán nem csak arról van szó, hogy eszembe sincs a fizetésem több, mint 50 %-át az államnak adni, ami tovább vándorol inkompetens disznók zsebébe. Külföldi fizetéssel a családomat is jobban tudom segíteni anyagilag, hiszen semelyik másik európai országban nem fosztanak meg a béred több, mint felétől.

Az életszemlélet is vonz engem. Idehaza mit tapasztalunk, ha bekapcsoljuk a rádiót, tévét, vagy elolvassuk az újságot? Fröcsögést, kritikát, erőszakot, széthúzást. Akár így, akár úgy - burkolt, vagy nyers formában. Nem vagyok egy öreg róka, 19 éves vagyok, de egyáltalán nincs szükségem arra, hogy ilyen lerobbant, pesszimista hangulatban éljem le életemet.

Az pedig, hogy mi van Szomáliában engem teljesen hidegen hagy. Nem Közép-Afrikával kéne összevetni magunkat, ez körülbelül olyan, mintha azt mondanám egy festőművésznek, meg egy óvodásnak, hogy rajzoljon egy autót - aztán tessék, hasonlítsuk össze a két művet. Mi nem Közép-Afrikában vagyunk, hanem Európában.

Úgyhogy, válaszolva a kérdezőnek én is Skandinávia valamelyik országába mennék, vagy Angliába.

2011. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs elegem Magyarorszagbol én nem utazok el.


16 F

2011. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

16 F neked még nem is kell elutaznod, feltehetőleg téged a szüleid tartanak el, még nem tudod, hogy mi az a pénzkeresés, mi az, hogy meg kell keresned a saját ellátásodra a pénzt.

Még annyit fűznék hozzá, hogy több pénzt nem csak nyugaton lehet keresni, hanem akár Ukrajnába, akár Oroszországba mégy, már ott is több pénzt tudsz keresni, mint Magyarországon, de még Romániában , és Szlovákiában és Csehországban is.

2011. aug. 15. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!