Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A válság közepén miért költene...

A válság közepén miért költenek nem fontos dolgokra ennyit?

Figyelt kérdés

Nagyon szépen kivilágították a Parlamentet tényleg, a tűzijáték is fasza volt de amikor az ország fele megfullad az adósságban (mellesleg az ország is) akkor minek van ilyesmire szükség? Több milliárdot költenek évente ilyesmikre. Meg nem mindegy hogy Magyarország vagy Magyar Köztársaság? Vagy hogy Liszt Ferenc vagy Ferihegyi reptér? Vagy Széll Kálmán vagy Moszkva tér?

Majd akkor csináljunk ilyeneket ha minden a legnagyobb rendben lesz...


2011. aug. 21. 21:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
90%

Kedves A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:02

150e HUF az egyáltalán nem sok egy adminisztratív munkáért. Egy albérlet 40 ezer forint alaphangon, a rezsi kb 30 rugó, a kaja ha naponta csak 2000 HUF ot költesz rá ami egyáltalán nem sok az 60 000 HUF. Számold ki mennyi marad a munkavállalódnak? 130 000 forintot költ egy hónapban egy ember, aki még szórakozni nem volt, te behívod hétvégén is, mert ennyi pénzért már azért dolgozzon, b@szol kifizetni neki a túlórapénzt, és e mellett minimálbérre jelented be, hogy jó sok legyen a nyugdíja , ha rajtad múlik, mert nem akarsz túl sok járulékot fizetni. Te pedig hazaviszel havi egy millát, és értetlenkedsz, hogy miért panaszkodnak az emberek, ha az egykulcsos adóval párezer forintot kivettek a zsebükből. Nagyon jó lenne, ha a fajtád rendelkezne egy csöpp önkritikával, és egy kis empátiával, mert én ismerem az olyanokat mint te vagy, nagy részük oltári szerencsével került jó anyagi helyzetbe, úgyhogy becsüld meg a sorsodat, mert nem biztos hogy ez örökre így marad!

2011. aug. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Látatlanból rosszindulat mindenek felett, kedves utolsó. Ugyan honnan tudod hogy így működik a vállalkozása? Ahogy én is a tudásommal és a munkámmal jutottam magas szintre, és nálam még a takarítónők is elégedettek a nettó 150 ezrükkel, és mindenki be van jelentve 8 órára, nyereség van minden évben, a túlóra rendesen megfizetve, de nem akarom felsorolni megint az egészet, úgy nem tudhatod hogy becsületesen vállalkozik e a válaszoló. Nem kellene mindenkiről a rosszat feltételezni. Nagyon sok olyan vállalkozás is van, ahol egy bizonyos fizetés felett már működésképtelenné válna a cég és be kellene zárni. Akkor nem jobb ha 120 ezerért dolgozhat valaki? A magyar ember sír ha nincs munka, sír ha van munka, semmi nem jó. És persze mindig más a hibás.
2011. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Szeretem a gyakorikerdesek.hu-t. Olyan furcsa, hogy mindig tele van olyan válaszadókkal, akiknek vállalkozásuk van és még a takarítónő is többet keres, mint egy multinál egy kezdő mérnök. A valóságban a tapasztalatok alapján valahogy a vállalkozókra pont nem ez jellemző. Természetesen biztos van ilyen, de akkor adjatok már egy elérhetőséget is, mert szívesen dolgoznék ott, ahol ennyire megbecsülik az embert és a munkáját.
2011. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Drága Kolopele!

Könyvelőirodában dolgoztam 3 évig, a legtöbb vállalkozás amelynek volt egyáltalán alkalmazottja, azok így működtek. Szinte egytől egyik szakmunkásképzőt, vagy esetleg gimnáziumot végzett ostoba buta tahók voltak. Az, hogy ott voltak ahol, és annyit kerestek amennyit a gátlástalanságuknak volt köszönhető nem az eszüknek. A vállalkozók jó része ilyen, főleg azok, akik fennhangon siránkoznak, hogy micsoda világ van, a dolgozóknak vannak igényeik, és nem vállalják el minimálbérért a melót. A másik fele meg az, hogy ezen az oldalon eléggé felülreprezentáltak azok a vállalkozók, akik iszonyat béreket fizetnek az alkalmazottaiknak, és megbecsülik őket. De az életben ebből van a legkevesebb.

2011. aug. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Kedves (volt?) könyvelő! Ha ismered a történetemet, akkor tudod azt is hogy mit csináltam és milyen ember vagyok, és azt is hogy nagyon megfizetem a dolgozókat. Tudom hogy az általad vázolt vállalkozókból több van mint az olyanokból mint én, aki világ színvonalú és egyedi eljárással alapozta meg a jövőjét több mint 20 évvel ezelőtt, és egyben másokét is, szám szerint jelenleg 180 emberét, és a további fejlesztéseimnek köszönhetően a számuk még valószínűleg nőni fog a közeljövőben. Ez egy kizárólag külföldre termelő gyár, nem tömeg cikkekről van szó, ipari nagyvállalatok vásárolják főleg a termékeinket. Én is sajnálom hogy ilyenből van kevesebb, a válaszolót csak azért védtem meg, mert semmi konkrétumot nem tudni róla, és én nem szeretem ha ilyen esetben véleményt formálnak valakiről. Maradok tisztelettel.
2011. aug. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!