Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tervezett pedagógus életpály...

A tervezett pedagógus életpályamodell emeli az egyetemet végzett tanárok presztízsét?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Hiába ígérik,hogy egy pedagógus milyen életpályát futhat be,ha nem lesznek meg hozzá a feltételek. Akinek ma kevés a bére,azt nem vigasztalja,hogy évek múlva több lesz. A számláit ma kell fizetnie. Azt pedig senki nem tudhatja,hogy milyenek lesznek a jövőben a gazdasági viszonyok.
2011. szept. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek az első válaszolóval.

Én úgy látom, hogy rohadtul nem érdeklik őket a pedagógusok, nincs kedvük időt pazarolni rájuk, ezért csak pénzt ígérnek nekik, mondván nesze, legyél boldog vele.

Életpálya modellről volt szó, én ebből még semmit nem látok, persze nem is vagyok pedagógus. Ha van itt egy-kettő, jó lenne hallani az ő véleményüket.

2011. szept. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A méltó életpálya szerintem nem csak a fizetésről szól, hanem a javuló munkakörülmények, jobb felszerelés, tanszerek, high tech szertárok, jobb iskolai légkör, a tanár tekintélyének a helyreállítása a fejekben, stb... És ez olyan dolog, amit szétverni lehet 10-20 év alatt, de felépíteni évtizedek kérdése.
2011. szept. 1. 11:10
 4/9 A kérdező kommentje:

Tehát nem csupán a jelenlegi tanárok feltételeinek javítása, hanem úgy un block miként lehet vonzóvá tenni a tanári pályát a fiatalok számára? Mert csak akkor beszélhetünk minőségi oktatásról, ha a tanárság egy olyan vonzó valami, ami után a fiatalok versenyeznek, hogy csak a legjobbak kerülhetnek oda.


Egy ilyen világról álmodom, de szerintem 50 éven belül esélytelen.

2011. szept. 1. 11:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó, de mi kell ehhez? Pénz. És amig az a zsebekben jobb helyen van, nem fognak ilyenre költeni. Kár az illúziókat kergetni, én is reménykedtem másfél éve, hogy na 8 év után kormányváltás, hátha jobbra fordul a világ végre. Kopp. Ha minden igaz, jövő nyárra összegyűl annyi pénzem, hogy meg tudom próbálni külföldön. Pedagógus életpálya modell? Jó vicc. Egy olyan országban, ahol ilyen Hoffmann Rózsák vezetik az oktatásügyet?
2011. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

High tech szertárak? Felszerelés? Miről beszélsz?

120 létszámos, nyolc osztályos iskola. Digitális táblák, a létszám felének megfelelő tanulói laptop, minden tanárnak laptop, lcd tévék a termekben, rengeteg oktatóanyag. Tegnap adták át az iskolát kívülről, belülről felújítva, új nyílászárók, külső szigetelés, színezés. Környezete rendben, free wifi az intézmény teljes területén.

Egy éve lecserélt számtech labor (a laptopok mellé).

Elsőtől emelt angol, néptáncoktatás, számos művészeti oktatás.

Jelenleg készül megújuló energia igénybevételére egy pályázat.

Ismétlem, 120 fő, nyolc osztály!

Úgy gondolom, hogy minden körülmény biztosított a megfelelő szintű oktatáshoz. Csak egyetlen egy nem: a tanárok hozzáállása. Életpálya-modell? Aha...

Nem számít, hogy jövőre a felső tagozat veszélyben van az új törvényi rendelkezés miatt, a tantestületnek mégis az a legnagyobb problémája, hogy mi van a túlórával. Úgy tudom, még soha nem csúsztak a bérek kifizetései nálunk. Mindenki megkapja az utolsó forintját is. Mégsem látszik semmi ebből az egészből. Csak a tanárok pénzéhsége. Persze, mert számlát kell fizetni... Van aki havi 60e Ft-ért eljár 50 km-re lévő gyárba dolgozni. Nekik helyben van a munka, havi 120-150-180e Ft-ért. Nem fogom őket sajnálni. Talán hivatástudat kellene, talán elszántság kellene, talán gyermekszeretet kellene.

2011. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
maximalisan egyet ertek az elottem szolval, a technika adott de senki sem hasznalja, evente egyszer megnezunk egy video kazettat (!) a interaktiv projektoron. meg az altalanosban volt ilyen interaktiv kisfilmek biologian, es tenyleg jok voltak es nem hiszem el, hogy csak a 8.os biologiahoz lennenek ilyen ilyen kisfilmek es feladatok. szal mar csak a tanarok hozzaallasan kellene csiszolni
2011. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hova jársz te suliba, 88%os?
2011. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az oktatásról rengeteg vita van, ez csak egy kis szelete az egésznek. Szakmai "harcok" is folynak, továbbá az érintett tanulók, szülők véleménye is igen eltérő. Sehova nem vezető viták folynak csak. Nem vagyok túl optimista... Szerintem sok előrelépés nem lesz.


Nemrég volt egy kérdés, amelynek kérdezője mintha kissé negatív véleménnyel lenne a pedagógusokról úgy általában... Én is sok olyan tanárt ismerek, akiknek munkáját nem minősíteném magas szintűnek, sőt. De azért a tisztánlátás érdekében írtam egy "kisregényt" a valós helyzetről.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__215..


Ugyanígy leírhattam volna a negatív tapasztalatokat is, de nem tartottam volna odaillőnek. De ha a 88 %-os válaszol az előttem író kérdésére, és megmondja, hová jár iskolába, akkor lehet, hogy mégis megírom azt a másik regényt is... :)

2011. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!