Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, hogy a Gyed...

Mit jelent az, hogy a Gyed idejének csökkentése a "már megszületett gyerekek szüleire nem vonatkozik"? És mi lesz azzal aki jövöre tervezi a harmadik babát, most Gyeden van?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 20. 16:08
 1/4 anonim válasza:
78%

Akinek már megvan a baba és kapja a gyedet arra a változtatás előtti ideig kapja a gyedet. A következő gyerek után már a rövidített időszak alapján kapja a gyedet.


Legalábbis szerintem.

2009. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

A gyes, gyed eddigi 3 éves teljes időtartamát 2 évre csökkentik. A jogosultsági korhatárt 23-ról 20 évre csökkentik. „Nem azonnal”-jelentette ki Bajnai Gordon. Mint fogalmazott: hagynak időt, és úgy tervezik, hogy 2012-re kerülhetnek a bölcsődébe azok a gyerekek, akikre ez már vonatkozik.


Ezt olvastam, de nem nagyon értem!!!

2009. ápr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Szerintem teljes a káosz. Mi is ugyanebben a cipőben járunk. 3 gyermeket terveztünk, s a szívem meghasadna, ha nem lennének hárman. Van egy 3 éves és egy 9 hónapos gyermekünk. Nem mintha annyira tehetősek lennénk, de úgy gondolom, 3 gyereket fel tudunk nevelni, bár a mostani állás elég elkeserítő! És ugye az sem mindegy, hogy 2 vagy 3 évig van az anya otthon a gyerekével! Ha rosszakaratúak olvasnak, most nem arra kell ám gondolni, hogy nem akarunk mi anyák dolgozni, mert ez nem így van, bár azt sem tudni, lesz e hová menni dolgozni, vagy kellünk e egyáltalán? Egy kétéves gyermeket beadni idegenek közé? Hisz milyen kicsi még ahoz!! Ezeknek a gyerekeknek még javába anyára van szükségük! Naés aki még szopik? És itt be is fejezem, mert a szivem meghasad......
2009. ápr. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves 23:23-as levéliró!

Köszönöm,hogy válaszoltál,tényleg uyanolyan helyzetben vagyunk. Nekünk 3és fél éves és 8 hónaposak a gyerekeink és a "szivem szakadna meg,ha nem lennének hároman" és bár nem élünk túl jól,nem adnám bölcsibe 2 évesen,pszichológusok,óvónők szerint is kb.4 éves koráig anya mellett a gyerek helye. 3és fél éves

lányom sem jár még oviba és igy jó neki és az egész családnak.

2009. ápr. 22. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!