Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy az...

Mit szóltok ahhoz, hogy az állam szerződést kötne a felsőoktatásba jelentkezőkkel? Akkor miért nem már mindenkivel aki szakmunkásnak ment vagy érettségit szerzett?

Figyelt kérdés

Vagy miért nem teremtik meg azokat a körülményeket, hogy ne keljen elmenni, ha nyugati szinten akarunk élni? EZ kvázi a röghöz kötés. Az emberek szenvedjenek azért mert MO.-on nem lehet tisztességesen megélni úgy, hogy élelmen és albérleten kívül másra már ne is fussa és ne tudjon gyűjteni.


[link]


2011. szept. 5. 12:24
 61/92 anonim ***** válasza:

"Magyarország nem teheti meg hogy ilyen fizetéseket adjon, mert nem eléggé fejlett ehhez."


Talán az ilyen büntető intézkedések helyett azon kéne dolgozni, hogy ilyen fejlett legyen!

Ja meg kevesebbet lopni!

2011. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
71%

"De az újabb pofátlan keresztkérdés:ha olyan jó külföldön akkor miért vártok a kivándorlással diplomaosztásig?miért nem a 18.szülinap után koccoltok?

ja vagy addig jó itthon és diplomaosztót követően büdös itt hirtelen a légkör?"


Azért mert jogom volt itthon tanulni. Tudod azért fizettek a szüleim (és én is) adót, hogy itthon tanulhassak.

Tényleg járnak neked egy pofon!

2011. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:

" Csak akkor -ha már egyszer jobban élnek- akkor jusson eszükbe, hogy honnan jöttek."


Ez az egyetlen állításod amivel egyet tudok érteni

2011. szept. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
71%

"Jahogykérem kint is fizetni kell a végzettségért? Oh. Itthon meg nem. De mégcsak utólag se kelljen, mert akkor aztán irgumburgum meg korlátozás, meg vasfüggöny. Tényleg semmi visszásságot nem érzel abban, hogy valaki itthon INGYEN megszerzi azt, amiért egy külföldi fizet, "


Komolyan azt hiszed, hogy külföldön csak költségtérítéses képzés van?

Ez az egyetlen lehetőségünk van, amivel versenyképesebbé tudnánk tenni az oktatást és a társadalmi mobilitást elősegíteni, te pedig épp most bólintasz az eltörlésére?

Lehet, hogy neked telik rá, nekem nem!

Ja és én tettem is valamit azért, hogy anno államilag tanultam.

nem úgy, mint az elvtársak..

Továbbá be lehet azt fejezni, hogy mindenkit prolinak nézel, aki elégedetlen a jelenlegi helyzettel...

2011. szept. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:

Ja az egzisztenciához még annyit, hogy mikor a 3-4 évet írtam, arra írtam, hogy kint megkeresel annyit, hogy itthon legyen egzisztenciád! Nem csak ott.

Na jó, legyen mondjuk max 5 év.

De ha ott el tudtál helyezkedni egy jobb szakmában (nem feltétlenül tányérmosóként), akkor meg tudod szerezni.

nyilván csak akkor van értelme huzamosabb időre kimenni, ha van valamilyen szakmád is, nem csak alkalmi melóból akarod fenntartani magad!

2011. szept. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:

"Ez az egyetlen lehetőségünk van, amivel versenyképesebbé tudnánk tenni az oktatást és a társadalmi mobilitást elősegíteni, te pedig épp most bólintasz az eltörlésére? "


a jelenlegi rendszer sem a versenyképességet, sem a társadalmi mobilitást nem támogatja.

2011. szept. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:

"Ez az egyetlen lehetőségünk van, amivel versenyképesebbé tudnánk tenni az oktatást és a társadalmi mobilitást elősegíteni, te pedig épp most bólintasz az eltörlésére? "


Idézd már légyszíves azt a részt, ahol azt írom, hogy eltörölném az államilag finanszírozott rendszert! Ha egy egyszerű szöveget nem tudsz megérteni, akkor nálad nem csak anyagi gondjaid lennének a felsőfokú oktatással.


"Lehet, hogy neked telik rá, nekem nem! "

Nem. Nekem sem volt rá pénzem. A szüleimnek sem. Nem is sírok, hogy szarabbul keresek, mint egy diplomás.


"Továbbá be lehet azt fejezni, hogy mindenkit prolinak nézel, aki elégedetlen a jelenlegi helyzettel..."

Én senkit nem nézek prolinak. Hülyének és hasznavehetetlennek talán, de a kettő nem feltétlen fedi egymást.

2011. szept. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:

"a jelenlegi rendszer sem a versenyképességet, sem a társadalmi mobilitást nem támogatja"


a versenyképességet arra értettem, hogy csak akkor lehetünk versenyképesek ha minél többen megkapják a lehetőséget arra, hogy versenyképes tudást szerezzenek.

Ez az államilag finanszírozott képzés "büntetésével" nem fog megvalósulni.

A társadalmi mobilitást pedig miben akadályozza az, hogy ha tehetséges vagy szorgalmas valaki, akkor be tud kerülni államilag finanszírozottra?

Pont az akadályozza, ha ezt a finanszírozási formát büntetik azzal,hogy korlátozzák mit csinálhatsz, hol élhetsz stb.

2011. szept. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:

"Idézd már légyszíves azt a részt, ahol azt írom, hogy eltörölném az államilag finanszírozott rendszert! Ha egy egyszerű szöveget nem tudsz megérteni,"


Azzal, hogy ezt támogatod, egyetértessz azzal is,hogy aki nem tud/szeretne fizetni annak ne legyen lehetősége tudást szerezni és azt kamatoztatni bárhol!

2011. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:

"Nekem sem volt rá pénzem. A szüleimnek sem. Nem is sírok, hogy szarabbul keresek, mint egy diplomás. "


ne sírj! de engedd már meg azoknak akik többre szeretnék vinni és MÉG van rá lehetőségük, hogy éljenek vele!

2011. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!