Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egész napos iskola, tüntetés?

Egész napos iskola, tüntetés?

Figyelt kérdés

Szerintem Orbán takaodj!

Hála a jó égnek egyre többen elégedetlenek a fidesszel,sőt,sajnálják azt is,hogy megszavazták!

Mi a francnak legyen egész nap iskolába a gyerek? Honnan lenne rá pénz? Minek egye azt a rossz,szemetes kaját?

Esetleg utcára vonulnátok tüntetni a kormány ellen?

Forradalom és Szabadságharc 2011,2012?


2011. szept. 11. 19:23
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezővé akarják tenni, és csak szülő kérésére, igazgatói engedéllyel lehetne távol.

Több országban működik, nálunk egy ideig biztos nem fog.

Én pl nem szeretném, ha a gyerekem egész nap az iskolában lenne. Választhatnék, oké, de kötelezően nem!

- Nincs az iskolarendszer felkészülve rá.

- Tanárok nincsenek felkészülve rá.

- Mivel alig van valami eszköz a tanárok és iskolák kezében, amivel a rossz magatartású gyerekeket kordában tarthatnák, szörnyű gondok lennének délután a már kimerült, felpörgött felsősökkel pl. Napközben sem lehet bírni velük, délután hogy lehetne?

- Egyre több iskolai verekedés, erőszak lenne csak belőle

- Tanulni főleg a fent említett ok miatt nem tudna a többség, házi feladatok meg késő estére maradnának


Petíció, hivatalos levél, több ezer szülő által aláírva lehetne megoldás -ha be akarják vezetni.

2011. szept. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
40%

Bocsesz, de azt sem tudod mit takar ez az intézkedés - és egyébként ez Hoffman Rózsinak köszönhető. Az egész napos suli annyit takar, hogy a de. tanítás után a gyerek du. is bent marad és különböző szakkörre jár (v tanszoba, vagy fuvola óra, zongora óra, tánc óra, fociedzés). Ez által biztosítva van szabad foglalkozás a gyerek számára, a szülőnek sem kell aggódnia, hogy most mi legyen vele - elvégzi a munkát, 5-6 óra fele mikor megy haza munkából beugrik a gyerekért, annak kész a leckéje és azt csinálnak amit akarnak. Szerintem ez tök jó és addig sem ül a gyerek a szg előtt hanem a barátaival van és nem a városban csámborog, hanem tényleg tanul. Én örülnék neki ha bevezetnék és szívesen járnék ilyen külön izékre, de sajnos ez az utolsó évem (érettségi) és egyelőre csak általánosban vezetik be.

Kedves kérdező, nagyon unatkozhattál!

2011. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
81%

nem tudom , miről beszélsz, de én általánosban amikor a hét 5 napjából 3-mon vagy 4-en jártam szakkörre vagy hasonló helyre, azok nem a suliban voltak. Én speciel jártam zeneiskolába, de egyrészt a zeneiskolai órarend nem lenne Rózsika kedvére, mert valamikor este 6kor kezdtünk, szóval én az előtt - ha Rózsika és te megengeditek nekem - szerettem volna inkább hazamenni. Főképp, ha csak délig van órám az iskolában és este 6ra kell a zenesuliba mennem.


nem is sorolom , miért baromság és gyalázat ez a tervezet.


Szerintem a jobbképességű diákokat nagyban hátráltatja, illetve sokakkal megutáltatja a sulit, ha ennyi időt benn kell tölteni.

Amúgy meg eleve utálok és ellenzek mindent, ami az emberek szabadságát korlátozza.


Szóval kisiskolásként most azt gondolnám, hogy nehogy már Rózsi néni döntse el helyettem, hogy mit akarok csinálni az iskola utáni SZABADidőmmel. nekem is egy életem van, egy gyerekkorom és szeretném úgy tölteni, ahogy én jónak érzem.


Engem kimondottan hátráltatott volna ez a baromság a tanulásban is, a különórákra járásban is, a pihenésben is, a pozitív életszemléletben is..

2011. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
81%

Másrészt aki eddig se tudta megoldani, hogy a gyerek hazamenjen, és ahol jobb volt a gyereknek is a napköziben lenni, annak eddig is volt napközi. Akinek meg az rossz és csak hátráltatja a kis életében, azzal nagyon durván kiszúrtak.

Szóval mi ebbe a jó ?


mert én csak a rosszat látom. én bedepresszáltam volna egy ilyentől , tesóm is..

2011. szept. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
62%
ebben
2011. szept. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
78%

ja, a legfőbb szempontom : én nem tudtam és a mai napig nem tudok úgy tanulni, ha mások is vannak a szobában , hát még ha 30-an.

kövezzél meg érte, ha gondolod, de én ilyen vagyok, szerencsére meg is volt a lehetőségem arra, hogy egyedül, a saját kis békés világomban tanulhassak és ne egy Hoffman Rózsika szabja meg nekem, hogy erről le kell mondanom.


Én miért is szenvedjek még órákat totál értelmetlenül a suliban, miközben otthon beoszthatom magamnak rendesen az egész napomat és elvégezhetem a tennivalóimat ? Azért mert egy ostoba, vaskalapos, korlátolt nőszemély megparancsolja nekem ? Én nem tehetek arról, hogy az országban sok a funkcionális analfabéta, amin ugye ő változtatni akar és erre hivatkozik . Oldja meg a funkcionális analfabéták ügyét máshogy és hagyja élni az embert..

2011. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a lényeg, senki nem fog tudni tanulni, csak kikészülnek a zajtól és egymástól a gyerekek a végén. Mert nem fognak viselkedni. Ideális körülmények között persze jó lenne, és működhetne. De napközben sincs ideális körülmény, nem hogy még délután. Ez az idő főleg arra menne, hogy egymást videózzák a mobillal, meg klipeket nézegetnek. És az még a jobbik eset.

Gyereket szakkörről szakköre iratni meg csak annyi, hogy minimalizáljuk azt a kis időt, amennyit együtt tölthetünk. Telejen el akarja választani a gyereket a szülőktől és az otthonuktól az iskolarendszer. Sokaknak persze úgy lenne kényelmes.

2011. szept. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi volt egyébként a baja pár embernek a 16.30-as válaszommal.

Sajnálom, én így szeretek tanulni, ezért szoktam a szobámban , Ha a zsivaj vonzana, kimennék délutánonként a pályaudvarra. Hoffmann Rózsikát is vegyék ki azonnal az egyszemélyes irodájából. Ha a gyerekeknek nem lehetnek nyugodt tanulási körülményei, mutasson példát és neki se legyenek nyugodt munkakörülményei.

2011. szept. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

01:59 Nem érdekel,hogy szerinted mi vagyok!Én-és még sokan mások-jobban éltek két,három,négy éve,mint most.Nem vagyok se MSZP-s,se kommunista.Független vagyok,és mindig a függetlenként indulókra szavazok.Nem akarok se Jobbikot,se Fideszt,se MSZP-t,se LMP-t,se egyiket sem.De mivel ezekből kell választani,választom a legkisebbrosszat,aki független.

Legyek lumpen,nem baj.Inkább visszakívánom az elő kormányt,ha akkor jobb volt,mint most,és elégedetlen vagyok,ha igenis lehetne jobb.És inkább lumpen leszek,mint beletörődöm mindenbe!

02:02

Nem fogom lelőni egyiket sem!És nem érdekel a éleményed!Olvasd el a hozzászólás elejét,egy része neked is szól!

2011. szept. 13. 18:49
 30/35 anonim ***** válasza:

A gyerekekkel/kamaszokkal délután már alig lehet "bírni". A kicsik imádnak sokat mozogni, de ez nem lehetséges egész nap, a nagyok meg a suli utáni programokon agyalnak délután - lankad mindkét csoport figyelme.

A tanárok is alig várják, hogy leteljen a munkaidejük, sokuknak családja van, emellett még készülniük kell az órákra nekik is (ha eredményesen akarnak dolgozni), dolikat javítaniuk.


Ha reggel nyolctól, mondjuk, este hatig fog tartani a tanítás, akkor mikor marad a diáknak ideje tanulni, esetleg különórára menni - edzés, nyelvóra, zeneóra-, és a tanárnak mikor marad ideje készülni és ellátni a családját?


H. R. meg elrakhatná az ötleteit oda, ahova gondolom....

2011. szept. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!