Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hallotatok, tapasztaltok...

Hallotatok, tapasztaltok munkahelyi megfélemlítést?

Figyelt kérdés

a környezetetekben milyen munkahelyi megfélemlítést nyílt, vagy burkolt tapasztaltok? gondolok itt bármire, ha birtokotokba kerül vmi információ, ha hülye szabályok ellen lázadoztok, ha a gyerekkel van gond és azért sziszegnek a munkáltatók, ha betegség miatt kimaradoztok vagy kezelésre jártok, esetleg van akinek a ruházatába is beleszólnak elég megalázó módon?


Rájöttem arra, hogy a a világunk úgy van kialakítva, h piramis redszerek vannak. gondolok itt a főnökökre, meg a legnagyobb főnökre. A nagyfőnök kiad egy halom szabályt amit a kisebb főnökökkel tartat be a dolgozókon. A kisfőnök poziciója jól megvan fizetve. Vagyis, mégha ő is a szabályok értelmetlenségét látja akkor is betartatja a szabályokat, vagy kirúgja, ellehetleníti azt a dolgozót aki ellen mer szegülni a szabállyal. És mivel az emberek megosztottak, egyéni érdekeiket helyezik a közösség elé félelemből nem mernek ellenszegülni vagy mert jobb pozicióért kaparnak, ezért nem egységesek, közös célért nem lépnek fel közösen, nem fognak össze. Vagyis a szakszerbezet nem ér semmit, ha hitetlenek, gyávák, lusták, és önző emberek alkotják.


Ha láttatok már jó példát akkor írjátok meg nyugodtan.

Arra vagyok kiváncsi h milyen az országban a helyzet!


2011. szept. 13. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen más tapasztalatom van, de a főnököm "félemlített" meg. Kiutaztunk Amerikába, ahol kifejtette, hogy többet akar, és ezt elég undorítóan is tette. Megmondtam, hogy a holnapi géppel megyek vissza, haza. Ekkor azt mondta, hogy ezt a családom fogja megbánni.
2011. szept. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

még annyit: teljesen igazad van. Látod, az én példámból is az tűnik ki, hogy biz. főnökök azt hiszik a pozíciójukból/pénzükből adódóan, hogy mindent megtehetnek.

Ennek ellenszegülni lehet, de a szituáció dönti el, mennyire érdemes. A megfigyelés, hogy csoportban hogy reagálnak a munkatársak, teljesen így van.

2011. szept. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
A jó példa az az ahogy én bánok a dolgozóimmal, és ahogy megfizetem őket. Olyan főnök vagyok aki ért ahhoz amit csinál, és a dolgozók tudják hogy ott vagyok, de mégsem. Nem tudom, érthető voltam e. Persze ha az átlagot nézzük nem ez a többség, sajnos.
2011. szept. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy egész blognyi anyag van róla, itt:

[link]

2011. szept. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hallottam, de nem tapasztaltam.
2011. szept. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"hogy életed során a pénz az egyetlen amire semmi szükséged nincs, akkor fog megváltozni az életed."


Királyhekker, tudsz róla, hogy a trollkodásod most már nem is vicces?

Kimondottan hülyének tűnsz.

2011. szept. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kialakított szabályok sokfélék lehetnek. Ha nem lennének szabályok... nem szeretném megtudni milyen termékek készülnének. Az ember alapvetően szabályok szerint él. Kell, hogy a munkájában is valami szerint dolgozzon, kivéve néhány valóban önmegvalósító munkában (pl tervezés), de még ott is vannak szabályok (mit kell tervezni, milyen segítséget vehet igénybe, stb). Természetesen vannak olyan esetek, amikor túlszabályzás van (csak 9 óra 12 perckor piros cipőben, bal kézzel lehet kinyitni az ajtót), az ilyen eseteket érdemes megvizsgálni, hogy a gördülékeny működéshez valóban szükség van-e erre. Nyilván a "hülye szabályokról" itt kevesen beszélgettek el már például egy quality-ssel, és még kevesebben adtak ötlete(ke)t neki arra vonatkozóan, hogy hogyan lehetne mégjobban csinálni.

A cég szempontjából is vannak törvények, amiket be kell tartania, vannak írott szabványok, amiknek meg kell felelni, és vannak íratlan szabályok, amiknek a piaci verseny során meg kell felelni (pl ha a kék a menő, hiába fog valaki csakazértis zöldet gyártani).


Megfélemlítés? Én a munkahelyemen nem találkozok ilyennel. Vannak persze félelmek (főleg a munka elvesztése miatt), vannak itt is szabályok, vannak "jobb" és kevésbé "jó" főnökök, de egy biztos: itt mindenki ember, és a másikat is emberszámba veszi.

2011. szept. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez van ha lehúzós emberek kerülnek főnöki helyre, még rosszabb ha többen is vannak.

"Megteszem, mert megtehetem" alapon bármire képes.


Volt polgármester eléggé beépült a közéletbe, és az önkormányzati dolgozókat használta céljaira, tapsoló közönségnek, általa épített intézmény látogatóinak, párttagnak is beléptette őket.

2011. szept. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!