Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz ennyire köpönyegforga...

A fidesz ennyire köpönyegforgató, hogyha ellenzékben van akkor nem szabad áfát emelni, de most hirtelen ez a megoldás?

Figyelt kérdés

Indokuk 2009-ben az volt hogy az ÁFA emelése gazdasági visszaeséshez vezet így csak kárt tesz az országban.

Akkor ez most mi? Ráadásul mért a szegényeket kell sújtani?


2011. szept. 20. 18:30
1 2
 11/13 Ultracivil ***** válasza:
100%

Szóval van egy dolog általában ami nagyon bosszant és rengetegszer előfordul ezeken az oldalakon.


Ez a "nyugger" kérdés.


Tessék azt figyelembe venni, hogy a nyuggernek a teljes aktív kereső korában több évtizeden keresztül levonták a nyugdíj illetékét.

Azaz Ő nem ingyen élősködik rajtad, hanem az őt megillető

részt kéri vissza, ha egyáltalán ezt megéri.


NEM A NYUGGER SZ@rt@ EL AZ ORSZÁG PÉNZÉT!


Ha azt a lóvét, amit eledddig be kellett fizetnie, egy normális megtakarításba tette volna, akkor most nem tudnál nyuggerezni, sőt a nyuggertől kérnél kölcsön.


Ezt a pénzt a mindenkori hatalom cseszi el, pl azzal, hogy azoktól nem képes beszedni a nyugdíjalapot, akik tízmilliós autókkal több tíz milliós házakkal, nyaralókkal rendelkeznek, de a "létminimumon" élnek.

Ugyanakkor a nyugdíj alapot feléli, felélte minden eddigi kormány. Egyszerűen nem úgy sáfárkodnak ezzel az alappal, ahogy kell, nem arra használják fel amire való. Most pedig a feleslegessé vált ellenségképet alakítják ki a tulajdon szüleidről.


Ajánlanék egy gondolatjátékot:


Apádásnak anyádnak milliókba került a gyerekvállalás, a TE vállalásod, a felnevelésed, az iskoláztatásod, egyetemed stb.

Most add ezt nekik vissza kamatostúl! ÉS add azt is viszza nekik amennyit eleddig befizettek a nyugdíjalapba.

Azt hiszem el éldegélnek belőle az életük végéig.


Nekem pl. 3 gyerekem van és 30 éve fizetek nem kevés nyugdíjat.

Előttem a jólét. :-)

2011. szept. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ultracivil !

Egyetértek és minden tiszteletem ! Nem vagyok nyugdíjas, de a szüleim végigrobotolták az életüket azért, hogy nekem jobb legyen. Apám 64 évesen halt meg, anyám pedig olyan beteg, hogy a házat el sem tudja hagyni.

Senki ne merje őket lekezelően "nyuggernek" nevezni!



Kérdező: Kérdésedben a válasz !

2011. szept. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Igen, a kommunista időkből. Produktivitás nulla, de legalább elmondhatja magáról az illető, hogy nem a semmiért kapta a pénzt. Fantasztikus."


A New Deal fogalom is ismerős valahonnan?

2011. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!