Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire emlékszünk a Kádár-korsza...

Mire emlékszünk a Kádár-korszakból?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Hogy mindenki szidta,mégis jobban éltek az emberek...
2009. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekként éltem át a Kádár korszakot,és mint a legtöbb gyerek én sem foglalkoztam akkor a politikával,vagyis fogalmam sem volt,hogy mi történik körülöttem...De mégis szép gyerekkorom volt mert minden nyáron eltudtunk menni(3-an vagyunk testvérek) a SZOT üdülőbe nyaralni,és 13 évesen láthattam a Fekete tengert is(iskolai nyaralásként).Nyári szünetben minden naposak voltak a strandolások és a moziba járkálások...Vagyis mi gyerekként éltük az életünket...Felnőtt fejjel és 1 gyerekkel sajnos nem mindig tudom ezeket a lehetőségeket megadni a gyermekemnek...pedig annyira jó lenne ha ő is elmondhatná majd később,hogy sokat nyaralt....
2009. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Akkor nekem minden jó volt mert még beszartam. :)


Egyébként az a szomorú, hogy a mai "szabad" világ úgy tűnik sokkal kevesebbet ad nekünk, mint a sokat szidott kádári diktatúra. Pedig a demokrácia jobb, csak itt nem.

2009. ápr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én is gyerekként éltem meg,de anyu mondta hogy mindenkinek volt munkahelye,tudtak építkezni,eltudtak menni üdülni,és kevesebb pénzből is ki lehetett jönni
2009. ápr. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
én egy tv műsorra emlékszem,valami ünnepséget mutatott be,kádár állt a pódiumon,az emberek éljeneztek meg tapsoltak,én meg oda voltam,ki lehet az az öreg bácsi,akit ennyire szeretnek. (kb. 5 éves lehettem)
2009. ápr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Én egy kérdőívre emlékszem, a jólét jegyei iránt érdeklődtek '75 táján, Zala megyében: van-e a háztartásban hűtő, mosógép tévé. És nagyon sok embernek nem volt...

Apám karácsony előtt narancsot és banánt szerzett, aztán május végén is, elmagyarázta, milyen jó, hogy évente kétszer is érik ez a déli csoda...

Arról is beszélt Kádár, hogy "elvtársak, csak azt lehet szétosztani, amit megtermelünk", közben meg tönkreadósította az országot. Képzeld el: olyan jó apád van, hogy mire felnősz, zaciba rakja a lakást, a kocsit, a jeggyűrűt, és húsz évre elzálogosítja a jövőbeli fizetésedet. Aztán nagy leszel, gebedsz a melóban, a levonások miatt épp hogy megélsz valahogy, és nosztalgiával emlékszel rá, milyen jó volt a strand, a mozi, a csoki, szépek voltak a lányok, hideg a lángos, meleg a sör...

Szerintem szomorú világnézet.

2009. ápr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Utolsónak van igaza. Kádár embereket öletett, hazudott és nem értett semmihez, tönkretette az országot.
2009. ápr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
a mostaniaktól jobban nem tette tönkre az országot szerintem
2009. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek, szembeszökő a hasonlóság.
2009. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

A sok jóra . Ami a Tónijóskáék eljövetelével megszűnt. A banán nélkül jól megvoltam,viszont a dohos ízű almából most a banánnál drágábban annyit vehetek amennyit akarok.Akkor Tónijóskáék azt mondták hogy 14 milliárd adósságot vettek át kádáréktól,kicsit furcsa hogy még mindíg erre mutogatnak.

Úgy 100 milliára becsült adóságnál,20 év után.

2009. ápr. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!