Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire emlékszünk a Kádár-korsza...

Mire emlékszünk a Kádár-korszakból?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 21:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy fajta nevelő célzat akkoriban a gyerekek felé ami most nincs.

Pl. az a takarékbélyeg gyűjtős izé, bár egyik ismerősöm pont azért lopott pénzt, hogy tudjon venni bélyegeket.

Én a kisdobosságot is nagyon szerettem, adott valami programot, meg összetartást az embereknek, mert nem emlékszem semmi politikai hülyeségre csak arra, hogy szemetet mentünk szedni meg ilyenek.

Az embereknek adott egy hovatartozás érzést, ami most szerintem nagyon nincs meg a gyerekeknél, és ha nem jó a családjuk akkor rosszabb lehet nekik most, mint nekem volt régebben.

2009. jún. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem apám mesélte, hogy anno sokat nyaraltak. Sajnos én nem mondhatom el ugyanezt, én 2x voltam Balatonon és utoljára 10 éve nyaralt együtt a család (kemény 2 napot). Régebben lehet nem volt szólásszabadság, de jobb volt az élet.


20/F

2010. máj. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

a kádár kor a gazdagoknak volt rossz, akik utána meg tudták szedni magukat

a szegénynek jó volt!

mindig volt munka, nem hiáb büntettéka munkakerülőt, nyilván nem büntették vna ha nincs munkalehetőség

elmehettél nyaralni mert állták(én még asaját csakládommal 1Xnem tudtam elmenni:( )

a tsz elnökkel egy lakóházban éltünk, pedig nekünk nem volt sok pénzünk, neki meg nyilván több, mégse volt sokkal másabb az életkörülményei nem voltak hatalmas villái és 1éb mint mai politikusoknak

jó volt h cenzúráztak, nem adtak le annyi szemetet tvben ami miatt ilyenek a mai tinik(anorexiásak , drogoznak)

kérdem én akkor, miért jobb ez a rendszer?


Ezt a választ te írtad.


A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:58

j plsuz ingyen volt az oktatás nem csak az tanulhat akinek pénze van(lányam hiába nagyon okosszorgalmas, nem mehet tovább orvosira az általános ápolóról,mert az államija lejárt:S)

plusz az akkor méltán híres egészségügyi rendszerből mára mi lett? jól elcseszték

a gazdagokat megértem, persze nekik nem volt oylan jó

mert nem voltak ekkore bérkülönbségek mint most

2010. júl. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!