Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » TÁRKI: Cigányok és nem cigányo...

TÁRKI: Cigányok és nem cigányok? Hogy van ez? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Ez nem provokáció, nem a cigányokról szól, hanem a TÁRKI-ról - és esetleg az egyéb médiában hallható felháborító megfogalmazásokról! Azt is elfogadom, ha valaki elmagyarázza, hogy miért jó ez így!


Ezek szerint én nem magyar, hanem "nem cigány állampolgár" vagyok? Esetleg a gyerekeknek lassan lesz "nem cigány nyelvtan" órája? És az élelmiszereken mikor jelenik meg a "nem cigány élelmiszer" felirat?

[link]


Tényleg mi ez a nem cigány, nem roma őrület? A múltkor a Híradó c. magazinban pl. azt mondták, hogy a "nem roma tanulók..."! Micsoda? Az én gyerekem nem nem roma tanuló, hanem tanuló, ennyi! Miért nem lehet azt mondani, hogy "a tanulók és a roma tanulók", vagy "a tanulók" egyszerűen. Mert sokszor teljesen feleslegesen bontják szét az adott mondatban őket...


Mi a véleményetek, vagy csak nekem nem tetszik ez?


Ja és nem vagyok semmilyenes (jobbikos, fideszes, stb...), nem hiszek Magyarországban, nincs saját értelmisége, ott is tart, ahol... << Ehhez nem kell hozzászólni, ez a véleményem, ennyi, másnak is van, nekem is.


2011. szept. 21. 04:16
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ja, és a TÁRKI link (kifelejtettem):

[link]

2011. szept. 21. 04:17
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

Miért nehéz azt felfogni, hogy a romák, ha jobban tetszik akkor a cigányok ugyanúgy MAGYAR ÁLLAMPOLGÁROK, mint te? Ha azt mondod, hogy magyar, abba - ha tetszik, ha nem - beletartoznak a romák, zsidók, örmények, svábok, és minden magyarországi kisebbség. Az itt élő kisebbségek közül pedig a romák száma kiemelkedően a legmagasabb.


(PS. még mielőtt valaki belémköt: Jobbikos vagyok...)

2011. szept. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mert ha kimondanák, hogy "magyar tanulók és cigány tanulók", azzal tudatalatt erősítenék a magyar emberekben a nacionalizmust, ami nem szabad, mert addig lehet békésen fosztogatni Magyarországot, amíg a magyarok nem nacionalisták, nem állnak a sarkukra és nem törnek be pár fejet.
2011. szept. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Alv!n ***** válasza:

Első nem érted..


Épp,hogy nem mondják ki,hogy MAGYAR.


Hanem van roma,illetve nem roma tanuló.Mi ez már?

Alapból akkor az miért rasszista,ha valaki úgy mondja,hogy Magyar,illetve nem magyar(vagyis cigány) tanuló?-Erre a mondatra már mindenki ugrana.


Vannak maximum 1 millióan,és akkor a farok rázza a kutyát..


Utána pedig sír mindenki,mint 1848-1920 között,hogy a kisebbség szakadni próbál,akar és végül sikerül neki.

2011. szept. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Ebben a formában úgy vélem, megállja a helyét, a cigány - nem cigány összehasonlítás, mivel a feszültségek - amikről a felmérés is szól - a cigányság és az összes többi nép (magyar, sváb, horvát, görög, stb.) között alakul ki.
2011. szept. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Hanem van roma,illetve nem roma tanuló.Mi ez már? "


Nem hiszem, hogy én nem értem.

MAGYAR=roma+nemroma. Tehát ha csinálunk egy összehasonlítást, hogy magyar és roma, akkor a romák kétszer szerepelnek, tehát nem összehasonlítás.

2011. szept. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A cigányok nem magyarok, vagy ha magyarok, akkor nem cigányok. Mert jelenleg azok, amikből éppen nagyobb hasznuk van és ez elég viszataszító.


Azt meg nem lehet csinálni, hogy ha betörő jön, akkor nekem rottweilerem van otthon, de ha átjön például a 4 éves unokahúgom játszani, akkor meg aranyos kis ölebbé változik a kutyám, amikor pedig elmegy, akkor újra átalakul rottweilerré.


Vagy az egyik, vagy a másik, de kettő nem lehet egyszerre.

2011. szept. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*visszataszító
2011. szept. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"A cigányok nem magyarok, vagy ha magyarok, akkor nem cigányok."


Elhiszem, hogy csökött aggyal igencsak nehéz elfogadni azt a tényt, hogy a cigány ugyanúgy magyar állampolgár, mint te. Persze ha egy osztrák azt mondja rád, hogy Lajtán túli, balkáni vagy, akkor nem tetszik, ugye? Pedig ugyanúgy európai vagy te is, meg ő is.

2011. szept. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem, végül is ez egy számomra (az én fülemnek) szerencsétlenül kialakult helyzet. Persze magyar állampolgárok és ha azt mondanánk, hogy magyarok és cigányok, akkor az meg másképpen lenne félreérthető. Oké.


KÉRDÉSEM: Akkor miért nem mondják a magyarok helyett azt, hogy fehérek? Most komolyan, ha az USÁ-ban van egy hasonló felmérés, ott nem hiszem, hogy a "feketék és nem feketék" szerepel ("újbeszél":))!

2011. szept. 21. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!