Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a nyugdíj melletti...

Mit szóltok a nyugdíj melletti munkavégzés megszüntetéséhez?

Figyelt kérdés
Gondolom mindenki hallott róla hogy meg akarják szüntetni a nyugdíj melletti munkavégzést.Mit szóltok hozzá??Lesz ebből valami?
2011. szept. 21. 19:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Egyetértek, mindenki dolgozzon csak, ha tud. Majd a munkaadó eldönti, hogy neki megfelel a nyugdíjas munkája, vagy inkább felvesz fiatalt. A legnagyobb bajom ezzel a kormánnyal, hogy mindent csak törvényekkel akar elintézni, a világért sem a körülményeken javítana. Lásd a diplomás röghöz kötést, meg most ezt.
2011. szept. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
59%

Amúgy, ez megint sikerült, hogy csak a felét emeljük ki a tervezettnek...


A másik felében ott volt, hogy aki viszont továbbra is dolgozik, annak a nyugdíját veszik el. Tehát lehet dolgozni, csak akkor ne éljünk két kasszából, vagyis az egyetemi tanár továbbra is jól élhet a fizetéséből, csak az a helyzet szűnik meg, hogy jól él a fizetésből, és még jobban a mellé kapott nyugdíjból.


És igen, sokakat hátrányosan fog érinteni sajnos, de nincs egyszerűen olyan törvény, vagy kiadáscsökkentő tervezet, ami mindenkinek jó. És igen, sok fiatal van az utcán, akiknek esélyük sincs megélni, mert a segély kevesebb, mint a minimális nyugdíj, sőt, míg nyugdíj jár végig addig a segély elfogy, aztán lehet pislogni...

2011. szept. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Én nem az ilyen tipikus nyugdíjasokra gondolok akik a temetőbe járnak minden gyerek felnőtt stb....

Én azokra gondolok akik 40évet lehúztak azért a kevés pénzért amit kerestek(nem azért kerestek ennyit mert lusták voltak tanulni hanem mert az élet így követelte)és 40 év után deviza hitellel gyerekkel(aki nem tud elmenni dolgozni mert egyszerűen nincs munkalehetősége)adósággal a nyakában nem azon gondolkozik hogy lehúztam basszus ennyi évet mostmár jöhet a nyugalom hanem hogy kapok 60 nyugdíjat a digi 6000 a rezsi 55 itt a gyerek enni is kéne ...egyébként attól mert egy rosszul fizetett nyugdíjast kirúgnak egy diplomázott nem biztos hogy mehet a helyére mert túltanult.

2011. szept. 21. 20:06
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Sir Butcher: és az szerinted korrekt, hogy 40 évig fizette a nyugdíjjárulékot, és most egyszerre elveszik tőle? Mert szerintem nagyon nem. Azért fizette, hogy legyen nyugdíja. Ismerős a helyzet? Csak mi számítunk arra, hogy bukjuk a nyugdíjat, ő meg leélt abban a tudatban egy életet, hogy idős korában visszakapja, amit befizetett.

Én nagyon kiakadnék, ha nyugdíjas lennék. Vonják meg a segélyeket, családi pótlékot, és hasonlókat, amik ténylegesen az államkasszából mennek. De ne vegyék el azt a pénzt, amit ők tisztességesen befizettek. Mi lesz, legközelebb a megtakarításainkat ürítik ki?

2011. szept. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%

"Van olyan ember akinek kevés a nyugdíja és így próbál megélni!"


A fiatalok is próbálnának megélni, munkát keresni, csakhogy a sok nyugdíjas elveszi a munkahelyeket a fiataloktól!


"Hát igen 60ezer forintos nyugdíjból fenntartani a családot elég nehéz."


Nyugdíjasnak már ne kelljen családot fenntartania. Csináljon időben gyerekeket, hogy azok nyugdíjas korára már kirepüljenek a fészekből... mondom ezt úgy, hogy 20 évesen 60 éves apám van, aki lassan nyugdíjba megy és nyugdíj mellett akar dolgozni. Hát nem én tehetek róla, hogy valaki 40 meg 44 évesen csinált gyereket... és akkor még minket hibáztatnak majdhogynem, mert én szemét gyerek későn születtem. Ha apám dolgozik munka mellett vagy ha én dolgozok, apám meg otthon csücsül, ugyanott vagyunk pénzben, a különbség: én építhetem a saját életem, megalapozhatom a jövőm, míg apám nem alapoz nekem semmit, maximum magának, aztán még 40 évesen is itthon élhetek apám pénzén és hallgathatom még 40 évesen is: amíg az én asztalomnál ülsz....! Szóval valahol megértem, döntse el mindenki: a nyugdíj vagy a munka... de ne a fiatalok elől vegyék el a helyeket, ha valaki nyugdíjba megy, értse meg, az ő ideje lejárt, adja át a helyét a következő generációknak.

2011. szept. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
52%
El tudom képzelni, de akkor nagyon sok lesz a kivétel és az nem mi leszünk. Ezt a pár évet még valahogy ki kell bírni és remélem még egy dilettáns banda nem jön a politika közelébe. De akkor ki ? Talán Szili K !
2011. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
27%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:17


Te gy.kér a nyugdíj az jár hiszen az emberek ezért fizettek több mint 40éven át járulékokat.Ha az apád lennék vízbe fojtanálak.Örülnöd kéne hogy megszülettél és felneveltek nem hogy még te oszd az észt te sz@r.Ha apád/anyád nincs akkor tudod hol lennél és hol írnál ekkora baromságokat még mindig apád f@rkában lennél vagy már 100x lehúzott volna a WC-én.De gondolkodj egy a debil mentalitásodon mert ha szerinted a nyugdíjasok ideje lejárt stb akkor temessük el az összeset és akkor majd lesz az új generációnak munkája (hozzá teszem hogy a mai fiatalok és 25éves korosztály kb három negyede ló fittyet nem ért a szakmájához csak a papírja van meg.Tehát akkor szerinted az öreg és jó szakembereket temessük el,dobjuk ki a genyóba mert elveszi az általában a szakmáját el végezni nem tudó fiatalság miatt.Akkora baromságokat hordtál sajnos össze hogy rossz volt csak olvasni is

2011. szept. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek hogy meg kell érteniük az ő idejük lejárt.Csak azt is meg kell érteni hogy nem a diplomás fiatalok elől veszik el a munkát mert diplomás fiatal nagyon sok van de továbbtanulás előtt meg kéne nézni hogy milyen szakra van kereslet.És egy diplomást pl nem fognak felvenni attól egy takarítónak vagy összeszerelőnek mert egy nyugdíjast elküldtek.Ugyanis a diplomás túltanultság miatt nem veszik fel az alacsony bérkeresetű állásra mivel törvény van rá hogy a diplomás nem kereshet minimálbért.A szakmunkásokból pedig hiány van...bár ha azt nézzük hogy egy építőipari cég inkább felveszi a cigányt mert az elmegy sz@ré hugyé dolgozni igaz nem végzi rendesen a munkáját de legalább ócsóóóó...(már ha dolgozik)
2011. szept. 21. 23:40
 19/23 anonim ***** válasza:
78%

Mellesleg kíváncsi lennék hogy ha a te apádat kellene eltemetni ( mert úgye lejárt az ideje) akkor vajon örülnél-e hogy a öreg már nem nyúlja le a nyugdíjat mert mellete eljár dolgozni vagy hagynád hagy dolgozón és vegye fel a nyugdíjat mert esetleg beszélni akarsz vele,tanácsot kérni stb.


Amúgy ha az apád lennék és látnám itt miket írsz eskü szembe k.pnélek és kivágnálak otthonról és tartsd el magad ahogy tudod és fizesd vissza a rád költött pénzemet hisz miért is születtél olyan későn (esetleg nem volt pénz eltartani egy gyereket? te IQ hajhász örülj hogy élsz nem hogy még fel is hánytorgatod miért xy időben születtél) plusz ha én én már lejártam akkor menny oda aki nem járt le te p@r@szt és tanitason,ruháztasson,etessen az

2011. szept. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 doboszoli ***** válasza:
52%

Megértem a felháborodásod.

Az ilyenek nem is gondolják, milyen hamar eljön az idő, amikor nekik is(hogy a kedves pofátlan kommentelő szavaival éljek) "lejár", ilyen-olyan oknál fogva, ha más nem a kor miatt.

A nyugdíjas is abban a boltban vásárol, mint a jól kereső. A nyugdíjasság nem kellene, hogy egyet jelentsen a csirkeláb-ebédekkel, a télen nagykabátban való üldögéléssel a hideg kandalló előtt. Minden ember élete utolsó percéig szeretne emberi(nem luxus!) körülmények között élni. Nagy igény? Nem hiszem.

Következésképpen miért tekintik (úgy a kormány, mint a kommentelő) bűnnek, ha valaki, mondjuk őstermelőit váltva,

eladja a kertjében termett portékát, vagy 300 alatti órabérért elüldögél egy portásfülkében, kiegészítve a 60-70 ezres nyugdíját, amiből csak az előbb leírt életminőségre futja? Ráadásul teszi mindezt legálisan, nem feketén.

Most akkor mindenkinek dolgozni kell, (Fidesz mantra a közmunkáról), vagy lesz akinek TILOS lesz dolgozni.(tudom, ő dönti el, csak akkor bukja a nyugdíjat, lásd: "szabad" egészségpénztár választás)

2011. szept. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!