Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a nyugdíj melletti...

Mit szóltok a nyugdíj melletti munkavégzés megszüntetéséhez?

Figyelt kérdés
Gondolom mindenki hallott róla hogy meg akarják szüntetni a nyugdíj melletti munkavégzést.Mit szóltok hozzá??Lesz ebből valami?
2011. szept. 21. 19:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezőnek ! Csak hogy tisztába légy a dolgokkal. Azért mert egy diplomás a ceruza helyett seprőre vált nem jár semmilyen pótlék, hiszen nem a végzettségének megfelelő munkát végez. Ez a különböző szintű nyelvvizsgára is vonatkozik. Ha nem olyan a munka, ami megköveteli a nyelvtudást vagy annak alkalmazását, akkor nem jár nyelvpótlék.
2011. szept. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyugdijasokra visszatérve. Hazabeszélek. 3 éve vagyok rendes kornyugdijas. Verseny iparágban havi min.30-5o óra túlórával- és betanított munkával égető kemence mellett 630 Ft-os órabérrel és 42 év munkaviszonnyal /itt 12 évvel/ 108000 forinttal mentem 60 éves korban nyugdijba. Hogy megérts. Sok-sok túlórával és effektív munkával majdnem kétszeresét kerestem a minimálbérnek. A szakmámban az egyik legjobb voltam. Minibálbért csak az kapott, aki uj felvételes volt, vagy a munka végét fogta. Nem szándékozom fényezni magam, de mondhatom, hogy akkor irígyeltek azok, akik feketén vagy minimálon dolgoztak és felét sem kapták a nyugdijuknak.Hogy a végéra érjek a jelenlegi nygdijam és a minibál bér között 15 ezer forint lesz akkor közel 35 ezer. Miért is hajtottam? Miért is hoztam az extraprofitot a multinak ? Ha rosszul látom a lényeget elnézést kérek, de ez is egy szemlélet mód és ha "fikáznak" nem engedem leamortizálni magunkat.
2011. szept. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Sok hozzá füzin valóm már nem marat de annyit még hozzá teszek aki dolgozni akar az dolgozón!
2011. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!