Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek politikai nézetéből...

Az emberek politikai nézetéből kikövetkeztethető az éppen aktuális elmeállapotuk, a pszichológiai betegségek megléte vagy a világról való ismeretük nagysága?

Figyelt kérdés

Én a következő trendeket vettem észre:


Ha egy ember átlagos vagy magas világról való ismeretekkel rendelkezik, nincsen semmilyen pszichológiai betegsége és normális elmeállapotú, akkor nagy valószínűséggel jobbközép beállítottságú, a kapitalizmust tartja a legjobb rendszernek és fideszes.


Ha ugyanez, de a szociális érzékenysége a megszokottnál magasabb, akkor lehet, hogy baloldali és vagy apolitikus vagy fideszes, és nem a kapitalizmust hanem mondjuk a szociáldemokráciát tartja a legjobb rendszernek.



Ha az előzőhöz hasonló, de alacsonyabb világról való ismeretekkel rendelkezik, akkor LMP-s.


Ha alacsony világról való ismeretekkel rendelkezik és van pár viszonylag gyakori pszichológiai betegsége pl. depresszió, kényszerbetegség vagy pánikbetegség, akkor MSZP-s.


Hogyha eléggé nagyok a pszichológiai betegségei ahhoz, hogy a logikus gondolkodás hiányozzon belőle és delúziói legyenek, akkor jobbikos.


2011. szept. 21. 20:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%
Valamilyen szinten igen. Aki követi a politikai eseményeket, és ért is valamicskét hozzá, azt nyilvánvalóan a saját érdekei, nézetei hajtják, és az alapján fog "pártot választani".
2011. szept. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

"1787, Párizs.


Aki értelmes, normális ember, annak nem is lehet kérdéses, hogy a monarchia a lehető legjobb rendszer, hiszen abban minden a helyén van, minden a rend nemes ésszerűsége szerint működik, minden biztos és alapos és nem gyülevész semmirekellők és kalandorok irányítanak, akik a nyomorult csőcselék agitálásából akarnak maguknak presztizst és hatalmat szerezni. Most van egy igazságos királyunk és minden a lehető legjobb, nem fulladhat anarchiába és káoszba az ország, dübörög a gazdaság és csodás jólét és biztonság van minden téren."


A fenti szöveg természetesen nem valóságos (bár ki tudja, lehet hogy írtak ilyesmiket abban az időben), ezzel csak azt akartam prezentálni, hogy mennyire elfogult a véleményed.

2011. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem csak magamtól veszem, hanem nyugat-európai és amerikai emberektől is olvastam hasonlókat. Aki jól érzi magát a helyén vagy jelenleg rosszul, de úgy érzi, hogy saját erejéből tud változtatni a helyzetén az valószínűleg jobboldali, aki külső segítséget vár az általában bal.
2011. szept. 21. 20:55
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

"Aki jól érzi magát a helyén vagy jelenleg rosszul, de úgy érzi, hogy saját erejéből tud változtatni a helyzetén az valószínűleg jobboldali, aki külső segítséget vár az általában bal."


Ez nem ilyen egyszerű. És fejezd be ezt a jobb és baloldalazást, mert nincsen semmi értelme.

2011. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ezek mellé megjegyzem, hogy a Jobbikot baloldali pártnak tartom, hiszen a szegények gazdagok rovására való segítésén és a jelenlegi társadalom teljes felforgatásán alapszik az ideológiájuk.
2011. szept. 21. 21:00
 6/22 A kérdező kommentje:

"És fejezd be ezt a jobb és baloldalazást, mert nincsen semmi értelme."


Mit értesz ezzel? Csak nem abba a csoportba tartozol aki azt vallja, hogy "nincs jobb és baloldal csak nemzeti és zsidókat kiszolgáló oldal"

2011. szept. 21. 21:01
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Milyen elmeállapot kell vajon ahhoz, hogy egyik pártnak se higgyünk? :)
2011. szept. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondol, hogy a jobb és bal felosztásnak manapság csak történeti értéke van. A mai pártokat hülyeség lenne ezek alapján megítélni, semmit sem jelent ez már.
2011. szept. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

21:10

"Milyen elmeállapot kell vajon ahhoz, hogy egyik pártnak se higgyünk? :)"


Ez már a megvilágosodás állapota, aki itt tart, annak már van esélye, hogy eljuthat a Nirvanába...


:-D Pedro

2011. szept. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%

"Mit értesz ezzel? Csak nem abba a csoportba tartozol aki azt vallja, hogy "nincs jobb és baloldal csak nemzeti és zsidókat kiszolgáló oldal""


Ugyan nem engem kérdeztél, de a megállapításod azért sem helyes, mert az USA-ban az értelmiségiek, akiknek egészséges a mentális állapotuk általában a demokratákra szavaznak, akik pedig ha választani kellene inkább baloldaliak. De egyébként tényleg nem oldalfüggő.

Amúgy sem értem, hogy mi értelme van annak, hogy valaki jobb vagy baloldali ui. attól hogy valaki elkötelezte magát egy oldal mellett az nem biztos, hogy egyetért az azt képviselő párttal, vagy hogy szavaz-e egyáltalán. Én amúgy személy szerint szinte az összes politikai irányzatban találok szimpatikus dolgokat, ezért nem is kötődöm politikai ideológiához. Amúgy főiskolás vagyok és tudtommal nem szenvedek mentális betegségben. Viszont azt nem értem, hogy hogyan állapítottad meg, hogy aki szellemileg oké és tanult, az a fidesszel szimpatizál? Egy olyan párttal, aki gyakorlatilag szembemegy mindennel/mindenkivel?* Azt is megfigyeltem, hogy a jobboldali médiában gyakoriak az antiszemita megnyílvánulások, és nem a szélsőjobboldali orgánumokról beszélek. Szóval, hogyhogy a fidesz? És mi van azzal az értelmiségivel, aki szellemileg épp, de ateista és nagyon visszatetsző neki a fidesz?


*Valahol olvastam, hogy egy jobboldali közgazdász, aki elismert külföldön, beszédbe elegyedett egy-két külföldi politikussal, akik taglalták, hogy az a magyarokban a negatívum, hogy nem a jól bevált módszereket alkalmazzák, hanem ŐK mindig meg akarják mutatni, hogy mindenkinél jobban tudnak mindent. Végül is ebből származnak a nagy pofára esések.

2011. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!