Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségi felvételin...

Movi kérdése:

A rendőrségi felvételin pontosan, hagsúlyozom pontosan mikből áll az egészségügyi, és a pszichológiai felvételi rész? Akinem tudja pontosoan, vagy csak részletetek tud, az ne is válaszoljon! Csak a 100%-os válaszra vagyok kíváncsi!

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

RSZKI -ban az Egészségügyi és a pszichológia is két rétű.

Először az előszűrésen (a jelentkező megyéjében lévő MRFK ban zajlik) Itt egy általános egészségügyi vizsgálat és egy komolyabb pszichikai teszt illetve figyelem teszt és önismereti v. személyiség teszt.


Majd ha ez sikerül akkor Pesten a HEK-ben egy nagyon komoly részletes egészségügyi vizsgálat illetve egy kevésbé komoly pszichikai teszt.


(Saját tapasztalat idén csináltam)

2010. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És pontosan mit takar a ''nagyon komoly'' egészségügyi vizsgálat?? mik vannak pontosan ?? és a pszichikaiban mi van ? 1-2 pédét ha hoznál...
2010. dec. 28. 01:17
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Szóval akkor konkrétan az Egészségügyi vizsgálat az előszűrésen úgymond csak felszínes vizsgálatok vannak: Látásvizsgálat, Vérnyomásmérés, megkérdezi milyen magas vagy, súlyodat, vércukorszint mérés( megszúrja az ujjhegyed és a vér egy gépnek a szivacsára nyomod) Illetve megkérdez ezt azt kb ennyi volt.


A pszichológia az előszűrésen elég kemény volt.

Figyelemteszttel kezdtünk itt valahol pieron volt, nálunk d és b betűkből álltak ki ilyen ,,pöckök" aztán a helyeset át kellett húzni. (Ha ismered a pieront akkor érteni fogod ha nem tudom miat nézz utána lelehet tölteni)


Majd volt egy kb. 500 kérdéses személyiség teszt ezt számítógépen írtuk, itt mindenféle kérdés volt pl: Szívesen lennék divattervező és akkor Igen Nem. Meg ehhez hasonló baromságok..


A Másik ugyan csak személyiség teszt csak papíron hasonló kérdések csak, az volt benne a pláne hogy egy kérdés többféleképpen is előfordult és ezáltal arra kíváncsiak hogy mennyire mondasz igazat mennyire figyelsz stb..


A harmadik feladat pedig a logikai volt, ami abból állt, kaptunk egy füzetet, amelyben feladatok voltak, és ebből a helyes megoldásokat egy lapra kellett úgymond átírni, ez nem volt túl bonyolult de mégis fontos részét képezte..


Végszóra pedig a pszichológus hölggyel volt egy elbeszélgetés és ott mondták meg hogy ki alkalmas ki nem.


A következő lépcső volt a HEK Budapesten erről egy mostmár évfolyam társam írt akkor ezt ajánlom inkább minthogy most én gépelgessem a saját tapasztalatom :)


Igen részletese, remélem tudtam segíteni.


[link]

2010. dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Az 500 kérdéses teszt az ún. MMPI teszt. Ha átvered kijelzi!! Sokkal komolyabb teszt, mint ahogyan tűnik. A látszólag barom kérdések nem véletlenek. Töltsd ki őszintén, különben kijelzi, hogy elbohóckodtad.
2010. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
jó persze hogy nem baromság, mert az egész felvételi eljárás bukhat miatta, de szerintem aki komoly célokat tűz ki és határozott annak nem jelent gondot az a teszt..
2010. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Seniordefi válasza:

me egy hasonló teszt én dobtam össze a netes tesztek alapján nem ugynaez de nagyon hasonló kérdések vannak hasonló eredményt kapsz tájékozódni megteszi.


[link]

2013. jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nick79 válasza:

[link]

igaz vannak anyagi vonzata de pszichológiából lehet készülni.


ha még mindig nem tiszta a dolog akkor itt [link]

kérdezősködj.

2015. ápr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!