Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van annyi embernek baja...

Miért van annyi embernek baja a liberalizmussal?

Figyelt kérdés

A legelső, amit tisztázni szeretnék, az az, hogy nem harcolok se a liberalizmus mellett, sem ellene. Csak az okokat szeretném megtalálni.


Sok ember, ha meghallja a liberalizmus, ill. a liberális szót, azonnal fújolni kezd, az SZDSZ-es szemeteket emlegeti, stb.


Amit nem értek: miért kell összemosni egy gondolkodásmódot egy párttal? A liberalizmus pontos jelentése nem volt előttem világos, de egy ismert netes enciklopédiában a következő részletet találtam:


"A kulturális liberalizmus az egyéni jogokra koncentrál, a lelkiismeret és az életmód szabadságára, köztük olyanokra mint a szexuális szabadság, vallásszabadság, megismerés szabadsága, az államnak az egyén magánéletébe való behatolása elleni szabadság.

A liberalizmus különböző formái nagyon különböző politikai megoldásokat kínálhatnak, de néhány dologban általában egyetértenek, mint például a gondolkodás és szólás kiterjedt szabadságában, a jogállamban, a gondolatok szabad áramlásában, a magántulajdonban, a szabadpiacban, a kormányzat átláthatóságában, és - más ideológiákkal együtt - a szabad választásokban."


ezek szerint a liberális ember a fenti dolgokban hisz. miért probléma ez?


nem szeretjük a vallásszabadságot? a szólásszabadságot? nem akarunk szabad választásokat? azt szeretnénk, ha az állam belepofátlankodna a személyes magánéletünkbe?


vagy lehet, hogy már nem is abban az értelemben használjk a "liberális" fogalmat, amit valójában jelent?


2011. szept. 24. 22:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
A liberalizmus egy torz, ország- és nemzetromboló ideológia, ami az internacionalizmus és a tolerancia zászlaja alatt egy olyan társadalmat akar létrehozni, amiben minden ország az úgynevezett "nyugati kultúrát" veszi át, a nemzeti hagyományok szégyenlendő dolgok lesznek, és tilos másokról őszinte véleményt mondani, hiszen állandóan attól kell rettegni, hogy feljelent gyűlöletbeszédért, vagy beperel.
2011. szept. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

ha jól értem, amire gondolsz: a liberalizmus egy túlontúl idealizált irányzat, ami már annyira megengedő, hogy mindenki szabadon a másiknak eshet?


hiszen ha kiterjedt szólásszabadságot hirdet, akkor lényegében nyugodtan kijelenthetem, hogy mit gondolok, anélkül, hogy elítélnének érte.

2011. szept. 24. 22:20
 3/23 anonim ***** válasza:
Pl. szabadjára engedi a gazdasági folyamatok alakulását, az állami kontroll minimalizálásával. Ezt a "szabadságot" nem biztos, hogy preferálnám.
2011. szept. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

A mai értelemben vett liberalizmus önmagának mond ellent, mivel az ellenzőinek korlátozná a jogait, a szabadságát.


A liberalizmus ne szóljon már az egyén szabadságáról, szóljon egy nemzet szabadságáról, amiért létrejött eleve.

Szóljon a hazafiasságról.


Ne az legyen liberális, aki annak nevezi magát, mert akkor demokrata lenne/lett volna az NDK, a KNDK és a FIDESZ is.

2011. szept. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Amerikában és egyre több amerikanizálódó Nyugat-Európai országban pl. azzal szórakoznak a nők, hogy a férfiakkal elkezdenek beszélgetni és addig csűrik-csavarják a dolgokat, míg a férfiból szexuális töltetű választ csikarnak ki és akkor feljelentik vagy beperlik őket szexuális zaklatásért. A férfi megy a börtönbe, a nő meg bezsebel egy koffernyi pénzt és az állam hivatalosan sajnálkozik rajta egyet. Hát ennyit ért el a liberalizmus, létrehozott egy társadalmat ahol az emberek jobban félnek egymástól, mint annó az NDK-sok a Stázitól mert minden szarért fel lehet jelenteni, vagy be lehet perelni a másikat. Ezt a rendszert vezették be a liberálisok az USÁ-ban és ezt akarják bevezetni a világ többi részén is. Ezért kell megállítanunk a liberalizmus terjedését, és inkább a hagyományos kultúra értékrendjét terjeszteni, amiben pl. nem az a szokás, hogy úton-útfélen bepereljük és feljelentgetjük a másikat, mint az óvónéninél, hanem emelet fővel viseljük a kritikát és egymás között kezeljük a konfliktushelyzeteket.
2011. szept. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

A liberalizmussal a legnagyobb probléma, hogy teljesen szétveri a normalitást, illetve nincs is olyan, hogy normális, mert a jó és a rossz fogalma csak viszonylagos és relatív.


Írtad, hogy teljes mértékben szabadságot biztosít lelkiismeret, életmód, vallás, stb. terén.

Én erre azt mondom, hogy ez nem feltétlenül jó dolog, elállatiasodáshoz vezet.

Én azt veszem észre, hogy a mai fiatal korosztály (kb. 30 év alatt) már semmi másra nem koncentrál, csak a biológiai és anyagi szükségleteinek a kielégítésére. Lényegében ez az eszünk, iszunk, alszunk, b@szunk, szórakozunk elv. Nincs benne semmi őszinte érzés, semmi szeretet, ami érzelem pedig van benne (leginkább lányoknál) az kicsapongó, szalmalángú, felületes, nagyon heves, de rövid életű, leginkább ösztönszerű, ami akár egy kutyánál is kialakulhat.


Tehát az emberek jellemének lefelé szintezése a liberalizmus legfőbb bűne. Eltűnik a nemesség, a felsőbbrendű értékek, mint a tisztaság, a jószívűség, alázat, őszinteség, önzetlenség és helyébe egy élvhajhász ideológia kerül, ami szinte megfoszt mindentől, ami emberré tesz minket és visszakerülünk az értelmes és okos, de hidegszívű és kegyetlen állatvilágba tőle.

2011. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Ugyan ezt lehetne megkérdezni a nácizmussal meg a rasszizmussal szemben de....

az nem ide tartozik


Én akkor szembesültem először a liberalizmussal, mikor egy általam igen nagyrabecsült, és egy rendkívül okos tanárom azt mondta valamire: a fene abba a nagy liberalizmusba...

Utánanéztem mit jelent és először nem értettem a dolgot mi baja vele, aztán rájöttem, hogy neki van igaza.

Egy embernek szüksége van arra, hogy parancsoljanak neki(persze csak bizonyos keretek között) ott van pl a katonaság, mi lenne ha ott nem lennének parancsok...

2011. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

A kérdés jogos és kérdező, jól gondolkozol.


Azért utálják Magyarországon a liberalizmust, mert összemossák az SZDSZ gyászos tevékenységével, amely következtében a liberális szó sajnálatos módon szitokszóvá alacsonyodott.


Aki tisztában van a liberalizmus egyébként rendkívül sokrétű jelentésével, az tudja, hogy valójában a mai Magyarország egy liberális demokrácia, a magyar társadalom egy liberális társadalom.


Még az is liberális társadalom, amit a liberalizmus jelentését nem ismerő, azt megvetők elképzelnek ideális társadalomként. Csak a szaúdi és az észak-koreai nem liberális társadalom ezen a világon.

2011. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Amit ma liberalizmusnak hívnak az teljesen más, mint ami 50 vagy 100 évvel ezelőtt volt. A mai liberalizmus már azt jelenti,hogy minden ember egyenlő, de vannak egyenlőbbek, mert ők mások (pl melegek, jogvédő cspoprtok, zöldek stb.) Ezek az egyenlőbb embereknek több joguk van, mert ők mások. Pl. miért nincs heterofelvonulás, és miért van csak melegfelvonulás? (pedig a melegeknek ugyanannyi joguk van) Azért mert a hetero nem tartozik semmilyen kissebbséghez,így nem is engedélyezik a felvonulást, a másik dolog, meg sértené a melegeket. Vagy mondhatnám azt is, hogy jobban támogatják a más kultúrájú népcsoportot, mint a saját etnikumába esetleg nyelvéhez tartozó embereket.

Előttem a levő válaszoló szépen kifejtette a harmadik okot is.

A másik dolog meg azért utálják sokan a liberalizmust, mert egész egyszerűen túl gyenge a hatalom, hogy megfelelő büntetést osszon ki olyan embernek, aki komoly bűntettet okozott(breiwick 60 ember megöléséért és egy kormányépület felrobbantásáért csak maximum 21 évet kaphat), míg pl az USA-ban, főleg ahol konzervatívok vannak többségben teljesen elfogadott a hosszú 40-60 éves büntetés is.


Amúgy még a Dualizmus idején is már voltak liberális pártok ,ezeket nemzeti liberalista pártoknak hívták, akik kiálltak a szokások mellett is, és nem tiporták sárba azokat. Akkoriban még ha valaki nemzeti érzelmű volt nem mondták rá, hogy fasiszta vagy náci. Sajnos azóta változott a világ, de egyszer majd az elvakult liberálisok rájönnek, hogy nagyot tévedtek. Mielőtt valaki le nácizna vagy valami, elmondom, hogy én liberális vagyok, de nem vagyok se jobboldali, sem baloldali, csak toleráns vagyok másokkal. Pl. engem nemzavar, ha valaki meleg, esetleg környezetvédő, csak ne erőszakolja rám az ő gondolkodását. De az eléggé felhúzza az agyamat, ha látom, amikor melegek vonulnak fel. Nekem az jön le az egészből, hogy ők különbnek érzik magukat. Szóval először gondolkodni kéne, hogy mi a jó és mi a rossz, mielőtt egymást lekomcsiznánk, vagy náciznánk, és próbálnánk olyat törvényeket csinálni, amely minél kevésbé sértse az egyik,vagy a másik fél érdekeit, és gondolkozását.

2011. szept. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
34%
Apropó, a szólásszabadságról annyit, hogy addig MINDENKI KIJELENTHETI VÉLEMÉNYÉT, AMíG MÁSOKAT NEM SÉRT VELE. Ezt érdemes lenne batartani, mielőtt felkapjuk a vizet, mert a vitapartnerünk jobboldali...
2011. szept. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!