Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Annak a pár százezer embernek...

Annak a pár százezer embernek akit a kormány visszaküld a munka világába a rokkant nyugdíjból, azoknak biztosítanak munkahelyet? Vagy csak ne keljen fizetni és hogy miből szerez kaját már nem érdekel.

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem érdekli, hogy mi lesz velük.

Sok munka van, amit a munkaközvetítők felajánlanak, de az meg sokszor olyan minősíthetetlen, hogy a jelentkező nem fogadja el, és már ki is tették a rendszerből.

Mielőtt valaki azt mondaná, hogy a munka az munka, és örüljek, hogy dolgozhatok, van egy példám is.

Egy munkaközvetítő cégnél voltam regisztrálva, ajánlottak egy munkát, egy "cukrászdában".

A valóságban a cukrászda, egy gusztustalan kocsma volt a város legveszélyesebb részén, teljesen a város végén, utána már nem volt semmi, csak a szántóföld.

Hát, 23 éves nőként, bármennyire kellett is a munka azért mégsem szerettem volna a "falu végén, kurta kocsmában" dolgozni.

2011. okt. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Annak a pár százezer embernek akit a kormány visszaküld a munka világába a rokkant nyugdíjból, azoknak biztosítanak munkahelyet?"


Nem a kormány, hanem a munkaadók feladata munkahelyeket "biztosítani".


Aki csalt, azaz egészséges létére rokkantnyugdíjba vonult, azt nehogy már sajnáljuk. Örüljenek, hogy nem kell visszafizetniük a felvett rokkantnyugdíjukat.


"Vagy csak ne keljen fizetni és hogy miből szerez kaját már nem érdekel."


Ha nem talál munkát, fog kapni segélyt, mint bárki más, de ez általában kevesebb lesz, mint a rokkantnyugdíjak.

2011. okt. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

16:05


"Nem érdekli, hogy mi lesz velük."


Mert őket meg olyan piszkosul érdekelte, hogy mennyibe kerül az államnak eltartani őket.

2011. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Az állam épp elég pénzt húz ki minden ember zsebéből, valamennyit nyugodtan vissza is adhat, nem? kedves hőbörgők.

De nem akarnak, mert a kapzsiság nem ismer határt.Nem érdekli őket, mi lesz ezekkel az emberekkel, lényeg, hogy kevesebbe kerüljenek, de jobb lenne, ha semmibe.Ez a mi szép kis társadalmunk....

2011. okt. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Az a falu végén kurta kocsma nem Rio De Jaminába volt véletlenül?
2011. okt. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Aki rokkant az rokkant marad,aki pedig csak sumákolt,az menjen csak vissza dolgozni. Ne fizessenek az én adómból egészséges embereket.

Van a baráti körben 2 valóban beteg ember is, az egyiknek megerősítették,a másiknak meg is emelték a munkaképtelenségi százalékát.

Tehát nem hiszem,hogyy betegeket küldenének dolgozni.

2011. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

:)

Nem!

Az Alföldön volt, illetve van is.

Amikor megláttam, azt hittem elájulok.


De értem, persze, hogy aki csaló, és nem "rokkant" egy kicsit sem, az menjen vissza dolgozni.


Csak azt próbáltam leírni, hogy hiába mondják, hogy visszasegítünk a munkaerőpiacra stb...

Tényleg olyan tré munkákat ajánlanak, hogy nem LEHET elvállalni.

Tudom, mert annyit kuncsorogtam munka után, hogy őrület.

Nem a Munkaügyi Kp. segített munkához, és nem is a munkaközvetítő cégek, hanem egy ismerősöm, és tök véletlenül.

2011. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Aki csalt, azaz egészséges létére rokkantnyugdíjba vonult, azt nehogy már sajnáljuk."


Nem csak azokat küldenék vissza akik csaltak. Volt egy riport amiben egy nőt joggal küldtek el, de a kormány őt is visszaküldené dolgozni.

2011. okt. 11. 16:39
 9/12 A kérdező kommentje:

"Ha nem talál munkát, fog kapni segélyt, mint bárki más, de ez általában kevesebb lesz, mint a rokkantnyugdíjak."


Évi 2 havi munkának kell hozzá lenni.

2011. okt. 11. 16:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Aki "kicsit" rokkant, tehát a nyugdíjából nem tudna megélni, azt nem kell félteni, mindíg is dolgozott feketén, köszöni szépen, jól van. Nem fog neki hiányozni az a havi 15-20 ezer forint.


Aki eddig megkente az orvost, az ezután is megteheti (növekvő kockázat - növekvő kenőpénz)


Aki tényleg munkaképtelen, azt pedig nem fogják visszaküldeni.

2011. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!