Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vélemények? Pályaelhagyó...

Vélemények? Pályaelhagyó diplomások, keresett szakmunkások.

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 25. 08:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Az utóbbi időben azért olyan könnyű bekerülni a felsőoktatásba, mert a mindenkori kormánynak érdeke, hogy ezek a fiatalok (érettségi után) még pár évig ne jelenjenek meg a munkaerő piacon. Végeztek és megjelentek.
2011. szept. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%

Először is még mindig kétszer akkora a munkanélküliség a szakmunkások, mint a diplomások között.


Másodszor nézd meg ezeket az adatokat (zárójelben a 2012 évi nettójuk van), én mielőtt észrevettem volna, hogy bruttó, már azelőtt keveselltem: "egy asztalos havi átlagbére bruttó 123 (80) ezer forint, a szakácsoké 126 (82) ezer, a kőműveseké pedig 130 (85) ezer forint. Az ácsok és pékek átlagosan bruttó 135 (88) ezer forintot kapnak, a vízvezeték- és villanyszerelők 145 (95) ezret, a hegesztők és géplakatosok pedig 150 (98) ezret. Közel ugyanenynyit keres egy burkoló és egy esztergályos is. A CNC-gépkezelők átlagbére a legmagasabb: 178 (116) ezer forint"


Ennél egyetem mellett, titkárnőként érettségivel többet kerestem. Őszintén nem értem, miért állítják, hogy olyan jó a szakmunkásoknak. 80 meg 120 ezerért egész nap kemény munkát kell végezni. És ez nem nagyon fog emelkedni.


Miért is éri meg akkor szakmunkásnak menni? Mert eddig látok egy iszonyú alacsony fizetést, valamint egy kétszer akkora munkanélküliségi rátát. Eddig nem győzött meg :)

2011. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A diákmunka az más, mert másféle járulékot fizet utánad a cég. Sok diplomás nem keres ennyit, vagy nem talál munkát. A szakmunkásoknak is úgy éri meg, de akkor nagyon, ha tudnak vállalkozni, vagy egy külföldi vállalkozónál dolgozni. Vannak pl. olyan kőművesek, akik csak inni járnak dolgozni, azok nyilván nem tudnak ilyesmit csinálni, de aki jó szakmunkás, azt most keresik, és meg is kérheti az árát. A szakmunkások emelett sok plusz pénzt tudnak szerezni azzal, ha délutánonként csak néhány alkalommal maszekolnak kicsit.
2011. szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%
A diákmunka az más, mert másféle járulékot fizet utánad a cég. Sok diplomás nem keres ennyit, vagy nem talál munkát. A szakmunkásoknak is úgy éri meg, de akkor nagyon, ha tudnak vállalkozni, vagy egy külföldi vállalkozónál dolgozni. Vannak pl. olyan kőművesek, akik csak inni járnak dolgozni, azok nyilván nem tudnak ilyesmit csinálni, de aki jó szakmunkás, azt most keresik, és meg is kérheti az árát. A szakmunkások emellett sok plusz pénzt tudnak szerezni azzal, ha délutánonként csak néhány alkalommal maszekolnak kicsit.
2011. szept. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
52%
Tudom, hogy más a diákmunka, de miután a nem diák kolléganőm is ugyanannyi nettót keresett - amit tény, hogy nem írtam le -, így ebből a szempontból ez a kérdés irreleváns.
2011. szept. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:16


Ezek az adatok szerintem eléggé félrevezetőek. Sok szakmunkás ismerősöm van, úgyhogy tudok mesélni. Esztergályosok és szerszámkészítők kezdőfizetése 180 ezer nettó + juttatások. Mindenféle munkatapasztalat nélkül ennyit ajánlottak nekik, egyből lecsaptak rájuk, ahogy kikerültek az iskolából. A szakácsok kevesebbet keresnek az biztos, de ez is függ a munkahelytől. Építőipar más tészta, mert ott igazából csak a feketézők élnek meg.

2011. szept. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

10:16

Nehogy elhidd már ezeket a szakmunkás fizetéseket. Tudod van a statisztika meg a valóság. A valóság pedig az, ha hívsz egy kőművest vagy vízvezetékest vagy éppen egy villanyszerelőt, akkor 10 ezernél kezdődik a napibére, de inkább több. Természetesen a számla ismeretlen fogalom, tehát tiszta pénzekről beszélünk. Egy szobafestő még ennél is drágábban dolgozik. A feketegazdaság egy jelentős részét az építőipar adja, ahol nemhogy számlát adni, de az embereket bejelenteni sem nagyon szeretik, így aztán egy csomó a statisztika szerint munkanélküli ember dolgozik feketén. Nem egy olyan maszek szakmunkásról tudok, aki papíron le van százalékolva, emellett azért vígan eljár heti 5-6 napot dolgozni és természetesen a segélykét is felmarkolja mellé.

2011. szept. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"Esztergályosok és szerszámkészítők kezdőfizetése 180 ezer nettó + juttatások. "


Én műszaki szakközépbe jártam, de senkinek sem ajánlottak ilyet. Ilyet egy kezdő gépészmérnöknek ajánlanak. Sőt lehet még annak se. vagy a másik megoldás, hogy nem itthon. Ha utánanézel láthatod, hogy ez eléggé irreális lenne.


"A kezdő fizetés a szakmában általában százhúsz-százharminc ezer forint körül van."

[link]



Erre még az egyik tanáromat tudom idézni, hogy panaszkodott. Egyik diákja CNC-sként kap bruttó 160-180-at. Míg ő tanárként x év tapasztalattal kevesebbet.



Azért elég durva lenne 180E nettó. AZ Tudod mennyi? közel 300E bruttó!!! Ennyit kap, vagy még kevesebbet egy kezdő mérnök. És azért egy cégnél nem egy kategóriába tartozik a két munka.

2011. szept. 25. 11:42
 9/23 A kérdező kommentje:
Illetve pontosítok. A szakközépben nem csak szakmunkás van hanem Technikusok is.
2011. szept. 25. 11:46
 10/23 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy durva a 180 nettó, de tényleg annyit kap. Nem véletlenül vált most pályát sok ismerősöm és tanul esztergályosnak, ilyen pénzért megéri a fáradságot. Egyébként Székesfehérváron fizetnek ennyit, egyértelműen nem Kelet-Magyarországon.
2011. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!