Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vélemények? Pályaelhagyó...

Vélemények? Pályaelhagyó diplomások, keresett szakmunkások.

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 25. 08:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Kezdő orvos: 92 nettó

Kezdő tanár: 90 nettó kb.

Egy barátom gyárban soron dolgozik: 180 nettó.

Szerinted???

Asztalos és festő rokonaim vállalkozása: Milliókat visznek haza.

Egy villanyszerelő keres kb 130 nettót, és mellé feketézik még legalább ennyit.

Ez ind saját tapasztalat!!!

2011. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
És mennyi akkor ott egy kezdő gépészmérnök fizetése? 300 Nettó?
2011. szept. 25. 11:55
 13/23 anonim ***** válasza:

Diplomás barátaim kb. 80%-a nem talált munkát saját szakmájéban, dolgoznak, mert felvilágosult emberek, és akarnak dolgozni.

Egy jó szakmunkás tud dolgozni, ha akar, és igenis egy-két éven belül tud baromi jól keresni. Biztos, hogy van különbség az ország egyes részein. A barátaid vagy nem voltak elég jók, vagy még nem kerestek munkát.

A másik, ami lehet kicsit OFF, bocsi érte.

Orvos vagyok, idén végeztem. Egy olyan helyre jelentkeztem, ahova 12 orvos kellene, de csak 5 van, ennek ellenére lehet, hogy a fene nagy orvoshiány ellenére nem vesznek fel, mert az ország egyik leggazdagabb kórháza sem tud kifizetni nekem 92 nettót. Ennyit arról, hogy hazaáruló az az orvos, aki kimegy külföldre, azt ugye nem mondják el a tvben, hogy nincs elég hely számunkra, hogy maradjunk, ill. nem tudnak alkalmazni minket a pénzhiány miatt???

Még egyszer megkérdezem: Szerinted???

2011. szept. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"És mennyi akkor ott egy kezdő gépészmérnök fizetése? 300 Nettó?"


Azt remélem nem kell elmagyaráznom, hogy nem a papírért fizetik az embereket hanem a munkájáért. :)

Nem ismerek ott dolgozó gépészmérnököt úgyhogy nincs biztos információm, de amíg nincs akkora szükség rá, hogy 300 nettót kapjon addig nem fog annyit kapni. Ha annyit kap mint egy szakmunkás akkor bizony le kell nyelnie a békát és annyiért dolgozni. Mellesleg nem fognak gépészmérnököt felvenni, ha egy technikus is el tudja végezni a munkát, esetleg még nagyobb gyakorlattal is rendelkezik mint aki egyetemet végzett.

2011. szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Szerintem te nagyon kevered a dolgokat. Igen, egy kezdő gépészmérnök megkapja a 300 nettót, DE ő nem feketézik vagy kevesebbet, az tuti, neki ennyi a fix, de a mérnökök most nagyon jó helyzetben vannak, őket ne keverjük az átlag diplomások közé, mert nem mindenki mérnök. Viszont a szakmunkások többsége, egy értelmes szakmával, némi tapasztalattal és munkakedvvel megszerzi ugyanezt. Emellett egy tanár, egy orvos, egy szoc. munkás, stb NEM.
2011. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Az hogy mennyi egy kezdő gépészmérnöki bér az sok mindentől függ (és ez vonatkozik az villamosmérnökökre és informatikusokra is). Egy átlagos kezdőnek reális a 180-250 ezres nettó és 3-5 éves tapasztalattal, jó munkával ennek a 1,5-2x számíthat. Viszont olyan aki már az egyetemen is kiemelkedő volt (részt vett komolyabb projektekben, esetleg kutatásokban), az után az ipar két kézzel kap és kis túlzással határ a csillagos ég. Egyébként mérnökökből tényleg hiány van, még M.o.-n is, külföldön meg aztán... De végülis ez nem olyan nagy baj, mert amíg a kommunikáció és médiatudomány a menő, addig legalább az én fizetésem is biztosan magasan marad.
2011. szept. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

"Mellesleg nem fognak gépészmérnököt felvenni, ha egy technikus is el tudja végezni a munkát, esetleg még nagyobb gyakorlattal is rendelkezik mint aki egyetemet végzett."


De azért más munkát végez egy mérnök mint egy technikus. De gépészérnőkből óriási hiány van. Nem csak itthon hanem európában is.

2011. szept. 25. 12:24
 18/23 A kérdező kommentje:

"de a mérnökök most nagyon jó helyzetben vannak, őket ne keverjük az átlag diplomások közé,"


Miért ne? Nem átlag diplomás. HA úgy nézzük akkor egy közgazdász se átlag.

Akkor az informatikust se lehet átlagnak tekinteni, pedig abból is hiány van és magas kezdő bért kapnak.

2011. szept. 25. 12:26
 19/23 anonim ***** válasza:
Diplomás vagy nem, mindegy. A jó kereset nem a szaktudástól vagy végzettségtől függ, hanem elsősorban a kapcsolatoktól, ismerettségektől. Aki nem nyal felfelé és tapos lefelé, nem kétszínű képmutató nyomulós, az nem fog magas fizetést kapni. Ez van.
2011. szept. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"Diplomás vagy nem, mindegy. A jó kereset nem a szaktudástól vagy végzettségtől függ, hanem elsősorban a kapcsolatoktól, ismerettségektől. Aki nem nyal felfelé és tapos lefelé, nem kétszínű képmutató nyomulós, az nem fog magas fizetést kapni. Ez van."


Én ismerek pár embert aki nem nyal és a fizetése fél millió felett van. Sőt náluk a munkahelyen ez az átlag fizu. Persze a takarítónőt leszámítva.

2011. szept. 25. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!