Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért az államtól várják itt...

Miért az államtól várják itt sokan, hogy munkához jussanak?

Figyelt kérdés
Szerintem ezt nem a kormányoktól kell várni, az már lehet, hogy jogosabb "kérés", hogy a munkahelyedet ne vegye el...
2011. okt. 5. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
tudtam, hogy ide tévedt egy volt szdsz-s..
2011. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Alapvetően azért, mert az államnak nem kis beleszólása van a munkaerőpiac alakulásába. Egy kis adótörvény itt, egy kis munkatörvénykönyv ott, és máris munkahelyek ezrei szűnnek meg.


Magyarországon jelenleg a munkanélküliséget NEM a súrlódásos jellegű munkanélküliség alkotja, vagyis NINCS annyi munkahely, ahány munkavállaló lenne. Na ezért várják a kormánytól az emberek azt, hogy lépjen valamit, de eddig csak rosszabb lett minden.

2011. okt. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"tudtam, hogy ide tévedt egy volt szdsz-s"


nem vagyok és nem is voltam soha az SZDSZ-es rablóbanda híve.


Talán a felvetésem jogos, tudod más országokban teljesen természetes, hogy nem mindent az államtól várunk el, mert irreális a kérésünk...

2011. okt. 5. 17:07
 4/13 A kérdező kommentje:
A "szabályozás" részét és a várokozásokat értem, de azt elvárni, hogy majd az állam rakja a sejhajod alá a munkahelyedet, elég botor dolog.
2011. okt. 5. 17:09
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Ez durva sarkítás. Más országban fele ilyen munkanélküliség sincs, és jól működő piacgazdaságok esetében akinek nincs munkája, annak azért nincs, mert még nem talált, és nem azért, mert nincs mit megtaláljon.
2011. okt. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Te azt hogy képzeled el, hogy elvenni el tudja, de adni nem tud?

Most akkor vagy mind a kettőt, vagy egyiket sem.


Egyébként tegyük fel, hogy elolvasod a kormány kampány programját, amire 2,5 millió ember szavazott. A gerince az, hogy 1 millió új munkahelyet teremtenek...

2011. okt. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt szerintem senki nem várja el, hogy majd kopogtat az ajtódon valaki, hogy nesze, álmaid munkahelye.


De hogy ellenpéldát is említsek, sok helyen a foglalkoztatási ügynökségek nem csak dísznek vannak, mint MO-n, hanem tényleg felhívnak, hogy hé, találtam neked munkát. Az államnak jobban megéri ilyen ügynökségeket működtetni, és a működtetés költségét a munkát kapott ember adójából kompenzálni, mint az, ami most MO-n van, mégpedig, hogy sokan évekig vannak munka nélkül.

2011. okt. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Azért mert ez nevelődött bele az emberekbe 40 év szocializmus alatt. Nem csak itt, hanem az egykori keleti blokk országaiban.


Megjegyzem, a vállalkozások létrehozása, életben tartása nagyban függ az államtól, hogy mennyire terheli vállalkozót, például az a helyzet, ami most itt van, egy vicc ilyen szempontból. Egy vállalkozónak rohadt sokba kerül a munkaerő. Ez az adómentesség miatt a külföldi vállalkozást (multit) nem fogja zavarni, de egy itthoni vállalkozó, aki munkást fogad, a munkás bérének több, mint kétszeresét kell megtermeltetnie ahhoz, hogy nullszaladós legyen. Ha pedig profitja is van, márpedig ezért kezd bele, jönnek még egyéb elvonások.


Ezért szoktam mondani, hogy ami nálunk van, az a szocializmus és a kapitalizmus legrosszabb keveréke.

2011. okt. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

17:11- nek:

"Egyébként tegyük fel, hogy elolvasod a kormány kampány programját, amire 2,5 millió ember szavazott. A gerince az, hogy 1 millió új munkahelyet teremtenek..."

csak az a probléma, hogy éppen az a "gerinc" hiányzik.

időarányosan jelenleg ~70% mínuszban van éppen a munkahelyteremtési program.

(a közmunkaprogram nem ér, -bár még azt beleszámítva is erősen mínuszos az "eredmény"- mivel közmunkábó gdp egy fillérrel sem nő)

az már szinte szóra sem érdemes észrevétel, hogy azok a szavazók nem szavaztak semmiféle "kormányprogramra", lévén, hogy olyanja a fidesznek nem volt :D

2011. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Senki sem várja az államtól, viszont ha mégis lenne ilyen az jogosan várná el.
2011. okt. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!