Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bérmunka az EU-tol, közmunka...

Bérmunka az EU-tol, közmunka az államtol. Nincs hasonlat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, neked kihívásaid vannak a magyar nyelvvel kapcsolatban? Miről beszélsz?
2011. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Rabszolga sors.


10000000 Izaura országa vagyunk, kevés kivétellel.

2011. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Túlozni is tudni kell.

Szerintem nemzetközi viszonylatban a fizetések Magyarországon tisztességesek, addig pedig nincs szegénység, amíg dugók vannak, tele vannak a bevásárlókocsik, internet, tv, telefon alap mindenkinél stb. Ezt nem lehet bérmunkának nevezni, ha ennyi mindenre futja..

2011. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

erhnn válasza:


Túlozni is tudni kell.

Szerintem nemzetközi viszonylatban a fizetések Magyarországon tisztességesek, addig pedig nincs szegénység, amíg dugók vannak, tele vannak a bevásárlókocsik, internet, tv, telefon alap mindenkinél stb. Ezt nem lehet bérmunkának nevezni, ha ennyi mindenre futja..



Te annyira elvagy tévedve.

Mi az hogy jók a bérek.


Próbáld már megérteni, csak egyszer.

Mi az EU ban élünk és nem lehet a Kínai béreket alapulvenni, mert ott 40Ft / kg a kenyér.


Az az, az Eu átlag béreit kell nézni, ami ugye 2,5-3× magasabbak mint a magyar.


De jó lenne ha az organikus fejlődést " az hogy elért ide a net stb stb, nem kevernéd a gazdasági fejlettséggel, és főleg nem a jövedelmek minőségével.



Az meg hogy mi is a bérmunka, az kb annyi, hogy nem az országnak termeli a profitott amit nem mi fogunk újratőkésíteni. Az az, egy alacsonyabb rendű gazdasági szerkezetet sejtet, amiben pontosan a komporatív elemk hiányoznak, ami a fejlődés motorja.


A bérmunka nem egyenlő rabszolgaság, de sajnos itt annyira el vannak erszertve a külföldi cégek, hogy akik bérmunkát végeznek, azok csak rabszolga bérezést kapnak.


És végűl " rabszolga"

A rabszolgák ma már nem feketék, hanem azok, akik csak épp annyi jövedelmet kapnak, amiből reprodukálni képesek a munkaerejüket. Az az mi!

2011. márc. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszadó jól látja. magyarország (direkt írtam kisbetűvel) Európa legrosszabb állama, ahol modern rabszolgatartás folyik. Nem élelmet kapsz a munkádért, hanem éppen ennyi pénzt, amelyből nem halsz éhen! A kettő gyakorlatilag ugyan az.

Csak hasonlítsd össze, vegyünk egy szakmát,legyen például a targoncás. De, bármi mást mondhatnék, a kőművest, az építészt, az orvost, bármit, de legyen a targoncás.

Ha a putri magyarországon tagoncásként dolgozol, mondjuk egy raktárban, akkor keresel körülbelül 90 ezer forintot havonta. Ugyan ezért a munkáért Ausztriában, vagy Németországban kapsz 2500 eurót havonta!!!!! A különbség több mint hétszeres, a megélhetési költségek pedig azonosak!

A probléma az, hogy Ausztriában is ugyan annyi a benzin mint nálunk, ott is ugyan annyi a rezsi, mint nálunk, (de lehet olcsóbb) ugyan annyi a kenyér, mint nálunk, és még sorolhatnám. De itthon, még baszogat a rendőr is, és ott büntet meg ahol tud, vagy ha veszel egy autót akkor az átírási költségek 100 ezerrel megnövelik az adásvételt, tehát az utolsó bőrt is lehúzzák rólad bármit is csinálsz.

Még valami, ha a német fiatal targoncás, akar venni magának egy idősebb, mondjuk 10 éves bmw-t, akkor azt megteheti 3000-3500 euróból, nem is olyan nehezen, mivel 2500 eurót keres. A magyar targoncás ugyan azt az autót 1-1,3 millió ft-ból veheti meg, mert nekünk van egy jó kis regisztrációs adónk, ezért mi 2x annyiért vehetünk ugyan olyan autót a hetedrésznyi fizetésünkből. Jó nem?

mondhatnék 1000 példát, ott vannak például az autópályák. Ausztriában megépítik, és akkor 20 évig az autópálya, nálunk megépítik háromszor annyiért, és egy év múlva tönkre megy. Mi ez?

21 éve, amikor rendszert váltottunk, azt mondták politikusaink, hogy 20 év múlva elérjük a nyugat európai színvonalat. Addig pedig eszeveszett módon szedték be az adót, hogy fejlődjünk. Eltelt az ígért 20 év, de most már 30 évre vagyunk nyugat európától.

Nem is értem miért nem lázadunk fel!

Van ez a jól hangzó szállóige:

"Hogyha magyarországon soha nem tűnt volt el egy fillér sem, akkor mi lennénk Európa Monte Carlo-ja!

2011. ápr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Való igaz,rabszolgamunka éhbérért.

Én 5 éve hollandiában élek,és boldog vagyok ,hogy megadatott ez a lehetöség nekem a gyermekeimmel együtt.Kisebbik lányom hallássérült,speciális iskolába jár.Minden reggel egy mercedessel taxisoför (természetesen öltönyben) jön érte ,du. pedig vissza.Az összes költséget az önkormányzat állja(pedig mi magyar állampogárok vagyunk)ÉN NAPI 4 órában takarítok(az összes kollégám ugyanúgy megbecsül mint az igazgatót.)A fizetésem netto 95o euro havonta.-ez a minimálbér.Karácsonyra 250 euros utalványt kapott mindenki.:)Önkormányzati lakásunk van 4 hálóval,280 -ért a belvárosban.És még a levegö is tiszta!Azt is el kell,hogy mondjam,mi itt a legszegényebb kategóriába tartozunk.De legyek inkább itt a legszegényebb.Eddig csak hátrányát éreztem a nagy magyarságomnak.Viszont sose jutott eszembe a rabszolgaság.!

2011. ápr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy év távlatában is utána kellene nézni,hogy miből élsz és a fals szövegedből kiindulva kiből ! Mondom azért,mert ha vállalkozó vagy akkor biztos egy évben egyszer legalább külföldre mész a családdal és ha nem a karanténban éltek, akkor képet kapsz arról, hogy egy ott milyenek a viszonyok. Csak közép európai országról beszélek. Az szűklátókörűségre vall, hogy nálunk jók a bérek. Nem az állami cégekre gondolok.
2012. máj. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!