Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehetne belőlem? (Pályavála...

Mi lehetne belőlem? (Pályaválasztás)

Figyelt kérdés

Egy kicsit magamról.


8. os fiú tanuló vagyok, eddig mindíg kitűnő bizonyíványom volt. Matekversenyekben jeleskedtem idáig. (Kétszer megyei 3. (veszprém) és egyszer országos 13. helyezett lettem).

Főként a matematika iránt érdeklődöm. A tanulással nincs gondom, szeretek tanulni, leköt.


Valami olyan munkára gondoltam, mely jól fizető, KERESETT, és a matematikával kapcsolatos.


Most ugye iskolaválasztás előtt állok. Szeretnék megjelölni egy erős gimnáziumot -> Lovassy, (nem tudom ki mit hallott róla, ez egy erős iskola) matek tagozat.


Ha ide felvesznek, innen még lehetek igazából bármi nem?


Nemigazán tudom mi legyek. Mérnököket keresik? Keresett állás?


Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm :)


2011. okt. 24. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, a mérnökök viszonylag keresettek (főleg az informatikus, és talán az építészt kivéve). Ha errefelé akarsz továbbtanulni, akkor a fizikát se hanyagold el.

Amúgy meg ne elsősorban a felvételi tárgyak alapján döntsd el, hogy hova akarsz menni, hanem inkább először válassz egy szimpatikus szakmát, és nézd meg hogy mi kell hozzá. Már csak azért is, mert az egyetemi matek egy kicsit más, mint az általános és középiskolai.

2011. okt. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én a matematikát szeretem, nem a szakmákat... Nekem olyan szakma kell, ahol sokat kell a matekot használni.
2011. okt. 24. 15:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt inkább már csak egy képpel illusztrálnám:

[link]


Na jó, még írok is mellé, hogy ne tűnjön trollkodásnak:

Szóval, az jó, ha már most határozott elképzelésed van arról, mi szeretnél lenni, de azért ne hamarkodd el a döntést. Én is szerettem a matematikát, illetve a mai napig szeretem. Egy bizonyos szintig. De ahhoz, hogy meg is tudjak élni belőle, nagyon durván bele kell mászni a magasabb matematikába is. És ez a része már -akkor is, ha elég okos vagy, hogy viszonylag könnyedén megértsd- valahogy nem ugyanaz. Nem olyan szerethető.

Persze lehet hogy csak én vagyok vele így, mindenesetre azt javaslom, hogy mielőtt végképp elkötelezed magad matek irányba, kóstolj bele az analízisbe, differenciálegyenletekbe, és ami ezeken túl van. Ha még mindig tetszik, akkor rajta! De ha nem, akkor legyen a tarsolyodban egy B terv.

2011. okt. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
nagyon köszi!!!!!!!!!!!!4 de az elsőt félre írtam, nem az utolsó előtti, hanem az utolsó előtti előtti :DDDD
2011. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
bocs előző voltam ezt nem ide akartam írni nemtom hogy mér ide írta a gyk :SSSSSSSSSSSSS
2011. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
szerintem a gimnáziumot felejtsd el. akármilyen erős is, nem tanítanak meg igazán semmit, manapság márcsak a szakmáőval érsz valamit. akár abban dolgozol tovább, akár nem, jó ha van egy szakmád.
2011. nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"szerintem a gimnáziumot felejtsd el. akármilyen erős is, nem tanítanak meg igazán semmit, manapság márcsak a szakmáőval érsz valamit. akár abban dolgozol tovább, akár nem, jó ha van egy szakmád."

Ezzel csak félig-meddig értek egyet. Az igaz, hogy manapság már mindenki egyetemre akar menni, a leggügyébbek is, és nagy a túlképzés, egy jó szakmával gyakran többre megy az ember. De pont a kérdező esetében, aki ennyire jó egy elméleti tárgyból, szerintem bűn lenne nem egyetemre mennie.

Ami ez első kijelentést illeti: mi az hogy a gimnáziumban nem tanítanak meg igazán semmit? Jó, szakmát nem ad, elhelyezkedni nem tudsz vele, de nem is ez a célja, hanem hogy megalapozza a felsőoktatást. Akik erős gimnáziumból jöttek, nálunk röhögve teljesítették az első féléves matekot és statikát, mások meg vért izzadtak vele, mert alapvető hiányosságaik voltak.

Vagy vegyük az ábrázoló geometriát: egy évfolyamtársam szépen megtanulta az anyagot, leképezéseket, transzformációkat, áthatások szerkesztését, mégis kapásból elhasalt az első zárthelyin, mert nem tudott hatszöget szerkeszteni. Ilyesmire ott már nincs idő, az alapvető ismereteket gimnáziumban kell megszerezni.


A kérdezőnek pedig az informatikát, azon belül is a programozást ajánlanám, a gondolkodásmód nagyon hasonló a matekos gondolkodáshoz, aki matekból jó, az ezt is könnyen megérti. És sokkal jobban el lehet vele helyezkedni, mint egy matematikus vagy matektanári végzettséggel.

2011. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már a programozással :) Tetszik, de valahogyan nem köt le... Épp ma hallottam, hogy a közgazdászok elég jól keresnek, meg hogy miket csinálnak, ez viszont elég érdekesnek bizonyul számomra, erről kinek mi a véleménye?
2011. nov. 14. 16:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Közgazdászból Dunát lehet rekeszteni. A rendszerváltás után, a '90-es években ez lett a slágerszak, boldog-boldogtalan közgazdásznak ment, most meg fele munkanélküli. A mérnökök jobban keresettek.

Aztán hogy mire X év múlva végzel, mi lesz a helyzet... ki tudja. Most már a mérnöki szakma is egyre inkább telítődik, lehet azzal sem jársz jobbam.

2011. nov. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
szóval én mondtam hogy a gimiben nem tanulsz semmit. hát menj oda akkor, utánna is ráérsz kitalálni mit akarsz. mechatronikai vagy villamosmérnöknek mehetnél. nagyon keresett, sok a matek, sokat fizetnek érte. 7 szemeszter az alapképzés és azt hiszem 3 három a mesterképzés- amennyiben jól tudom.
2012. aug. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!