Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bizonyos mértékig liberális...

Bizonyos mértékig liberális vagyok, de mégis a Jobbikra szavaznék?

Figyelt kérdés

Mert azt vallom, hogy az egyén szabadsága csak odáig terjed, amíg másoknak nem okoz kárt.


Szerintem mindannyian tudjuk, hogy miről beszélek "károkozás" címszó alatt.


Persze itt is meg kell találni a balanszot, de bízom benne, hogy a Jobbik ki fogja nőni az ú.n "gyermekbetegségeit" és megállja majd a helyét.


Attól pedig nem tartok különösképpen, hogy túlzásokba esne ugyanis: magától ki fog alakulni az, hogy kik a károkozók és annyira a Jobbik sem "hülye", hogy olyanokkal szemben is fellépjen akik "ártatlanok".


Mi a véleményetek az álláspontomról?


2011. okt. 10. 09:10
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Még valami: gazdasági értelemben nem vagyok liberális
2011. okt. 10. 09:15
 2/44 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez így teljesen belefér.
2011. okt. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
23%
A Jobbik soha nem fogja kinőni a gyermekbetegségeit,mert csak egy álomvilágban élő párt.
2011. okt. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
61%
Ez is egy nézet. Őszintén szólva én nem bízom ezekben, de ha az elkövetkező idők alatt a Jobbik bebizonyítja, hogy képes normális, vállalható pártként viselkedni és leállítani azokat a félkatonai szervezeteket, amik a farvizén eveznek és csak ártanak, akkor hajlandó vagyok megváltoztatni a véleményem.
2011. okt. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem manapság - középiskolán túl - senkit sem érdekelnek az ideológiák.

(Gimnazista -e vagy?)

Azon kellene agyalnod, hogy milyen új jogszabályokra lenne szükség, vagy - ha semmilyenre, akkor - a Jobbik vajon jobban be tudná-e tartatni a meglévőket...

2011. okt. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:

"Mert azt vallom, hogy az egyén szabadsága csak odáig terjed, amíg másoknak nem okoz kárt."


Ha ezt "vallod", attól még nem vagy liberális. A liberalizmus egy összetett ideológia, nem pedig ez az egyetlen állítás.


A liberalizmust általában négy eszme elfogadása jellemzi: individualizmus, egalitarianizmus, univerzalizmus, meliorizmus.


A Jobbik antiindividualista: nemzetekben, népekben és etnikai csoportokban gondolkodik, pl. magyar nemzet, "a cigányok", "az iszlám", "a zsidók", és nem egyénekben.


A Jobbik antiegalitárius, ld. miket mond a cigányokról.


A Jobbik nem is univerzalista, ha az lenne, akkor nem dörgölőzne így az iszlámhoz.

2011. okt. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
92%
A Jobbiknak nincsenek gyermekbetegségei, nyugodtan szavazhatsz rájuk.
2011. okt. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

"Szerintem manapság - középiskolán túl - senkit sem érdekelnek az ideológiák. "


Ezt mond a filozófusoknak, szociológusoknak, politológusoknak,közgazdáknak, publicisáknak és még annyi sok embernek, akik ideológiák mentén szavaznak...


"(Gimnazista -e vagy?) "


29 éves vagyok, diplomával, stabil állással, feleséggel és egy 2 éves kisgyerekkel.


Az első mondatod után inkább én kérdeznék vissza:

gimnazista-e vagy?

2011. okt. 10. 12:24
 9/44 A kérdező kommentje:

"Azon kellene agyalnod, hogy milyen új jogszabályokra lenne szükség,"


Nekem?

nem vagyok jogász

2011. okt. 10. 12:24
 10/44 A kérdező kommentje:

"Ha ezt "vallod", attól még nem vagy liberális. A liberalizmus egy összetett ideológia, nem pedig ez az egyetlen állítás. "


Tisztában vagyok vele, hogy összetett.


"A liberalizmust általában négy eszme elfogadása jellemzi: individualizmus, egalitarianizmus, univerzalizmus, meliorizmus.


A Jobbik antiindividualista: nemzetekben, népekben és etnikai csoportokban gondolkodik, pl. magyar nemzet, "a cigányok", "az iszlám", "a zsidók", és nem egyénekben.


A Jobbik antiegalitárius, ld. miket mond a cigányokról.


A Jobbik nem is univerzalista, ha az lenne, akkor nem dörgölőzne így az iszlámhoz."


Ez mind "szép és jó", de nekem ehhez mi közöm van?


Attól még, hogy x pártra szavazok, lehet saját értékrendem...


Mindazonáltal még így is szimpatikusabbak, mint a többi párt.


ja és amit az egalitarianizmussal kapcsolatban írsz: az csak egyik oldalága a liberalizmusnak, nem szerves része, lásd: a klasszikus liberalizmusból kinőtt egyéb alfajták.

2011. okt. 10. 12:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!