Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető, hogy pár éven...

Elképzelhető, hogy pár éven belül nem lesz EU tag Magyarország?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 23:54
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Miért ne köpjem le? Szar emberek, szar pénz. Elárulnád, hogy mivel köpöm le? Nem ártok neki semmit.
2011. okt. 13. 16:24
 32/37 anonim ***** válasza:
61%

15:50 "Az lenne a legjobb ha kilépnénk. Az élő példa te vagy rá saját hazádat köpöd le te mocsadék!"


Hazafiság:(patriotizmus) a haza (szülőföld) iránt érzett pozitív érzelmek összessége, a haza szeretete és hajlandóság a szolgálatára.


Sovinizmus: sovinizmus alatt általában a hazafiság fanatikus megnyilvánulását értik, a haza vagy nemzet elvakult imádatát, kritika nélküli csodálatát tükröző, annak felsőbbrendűségét hirdető nézeteket.


Remélem, megtalálod, hogy mi a különbség a kettő között... Lehet kritikával illetni azt, amit/akit tiszta szívből szeretsz, ugyanis a javulás első lépése a hiba felfedése, elfogadása.

2011. okt. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
61%

Ja, és most találtam a wiki-n egy jó kis Illyés Gyula idézetet:

"Patrióta, aki jogot véd; nacionalista, aki jogot sért. A sovinizmus pedig a nemzeti tudat hiánya."

2011. okt. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
73%
Szóval soviniszta vagyok? :) E szerint aki kilépne az EU-ból az soviniszta? Szánalmasak vagytok ti mélyliberálisok.
2011. okt. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

"Szóval soviniszta vagyok? :) E szerint aki kilépne az EU-ból az soviniszta? Szánalmasak vagytok ti mélyliberálisok."


Ehh... én mondtam ilyet? Amire utalni akartam, hogy elég vicces az, hogy csak azért, mert valaki kritizálni meri az országot, kapásból "lemocsadékozod".

2011. okt. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
No comment.
2011. okt. 14. 19:32
 37/37 anonim ***** válasza:
80%

Az EU alapötlete, nevezetesen a kisebb európai országok összefogása és gazdasági együttműködése alapvetően jó. A probléma a megvalósítással van. Túlságosan egy kalap alá akarja venni a jelentősen eltérő adottságokkal rendelkező tagállamokat. Nem lehet ugyanúgy kezelni egy gazdag, volt gyarmattartó nyugati országot és egy eleve évszázados lemaradással induló, plusz 40 év kommunizmussal megspékelt közép-európait. Ennek szörnyű aránytalanság lesz a következménye, még akkor is, ha külön források vannak az elmaradott térségek fejlesztésére.

Lássuk be, hogy amikor sokan azt mondják, hogy a nyugat gyarmatosítja ezt a térséget, akkor azt nem minden alap nélkül mondják. Valóban sok a párhuzam. És nem azért, mert olyan gonoszak, hogy gyarmatosítani akarnak minket. Nem. Nem kell összeesküvés-elméleteket gyártani. Egész egyszerűen, a közgazdaságtan logikája alapján belátható, hogy egy elmaradott és tőkehiányos, sőt, eladósodott országnak esélye sincs az unióban érvényesülni.

A csehekkel, lengyelekkel, szlovákokkal együtt azt reméltük, hogy majd pár évtizeden belül felzárkózunk a nyugati szintre, életszínvonalra. Ehelyett nem hogy felzárkóznánk, de távolodunk!

Mi lenne akkor a megoldás? Vagy az uniót kell megreformálni, és újragondolni a közös piacot, agrárrendszert, a posztkommunista országok státuszát, tagsági feltételeit, stb, vagy a térség országaiból létrehozni egy új, EU-tól független gazdasági szövetséget. Most lehet hogy sokakra rájön a sikongató lábrázás, mert rögtön a KGST újjászületését látják maguk előtt NDK turmixgépekkel, csehszlovák melegítővel, Zastavával, stb, pedig nem ördögtől való ötlet ez sem.

2011. okt. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!