Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hunok azok magyarok vagy...

A hunok azok magyarok vagy csak rokonnép?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 12:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem Arany Jánost pontozták le, hanem a hasznosságát. (Amúgy nem én voltam. :)) )
2011. okt. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Egy érdekes tény a nagyvilágból, ami ide kapcsolódik:

az utóbbi évek leggyakoribb fiúneve Törökországban az Attila és a Levente.


hm...hm..."


- Voltam olyan botor, hogy még utána is néztem ennek a már első ránézésre is meredeknek tűnő állításnak. Hm... hm...


Tömören és semlegesen: nem igaz. Sőt, az első tízben sincsenek ilyen nevek.

2011. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
5%

Sem, sem.


Attila egyébként is germán eredetű név, arra utal, hogy amikor a hunok megjelentek a Kárpát-medence területén az 5. században, akkor már (a török népek mellett) leginkább germánokból álltak. Semmi közük a magyarokhoz. Legfeljebb annyit feltételezhetünk, hogy a hunokkal együtt magyar néptöredékek is nyugatra sodródhattak ekkoriban.

2011. okt. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

A hunok és a magyarok az egy!


Tehát egy népről beszélünk.


Nem beszélve, hogy az országunk nevét, hogy mondják külföldön?


Gondolom tudjátok aki meg nem az egy nagy marha!!!!!!


Aki meg itt okoskodik, hogy nem egy nép az is egy marha!!!

És nézzen vissza kutasson kicsit a magyarságról, és sokan le fognak döbbenni.


Nem beszélve arról, hogy a magyar ősi nép amit itt európában nem sokan mondhatnak el magukról:)sokan tagadják

és nem mondják, de a gének nem hazudnak.


http://www.youtube.com/watch?v=LjZwScsxIq0

itt egy bizonyíték :)

2011. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Nem teljesen egy de az ősapáink az biztos!!


A hunok a feltételezések szerint a hsziungnuk (hiungnuk) leszármazottai lehettek, akik fél évezreden át uralták Belső-Ázsia keleti területeit. (Kínai: 匈奴, pinjin: xiōngnú, egykori ejtése kb.: hiungnu, közelítő mai kiejtés: hsziungnu.) A hsziungnuk birodalma az i. e. 3. századtól a 2. századig állt fenn. Állandóan hadban álltak a kínai seregekkel, ami a kínai nagy fal felépítéséhez is vezetett. A korai Han-dinasztia uralkodója végül legyőzte őket, és ekkor két részre bomlott a hsziungnu törzsszövetség. A nyugati águkból származhattak a hunok, egyes vélemények szerint az avarok és a magyarok.

2011. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%

Minden krónikánkban abban a szókapcsolatban szerepelnek a hunok és magyarok, hogy "hunok, vagyis magyarok", nem pedig úgy, hogy "hunok, vagy magyarok". Ezen túl a Képes Krónika 677-re teszi az Árpád-féle honfoglalást, amelyet úgy nevez, hogy "secundus ingressus", vagyis második visszajövetel, az Atilla-féle bejövetelt pedig "primus ingressus"-nak nevezi, vagyis második visszajövetelnek.

Nem hogy testvérnép a hun, hanem egy és ugyanaz. Ha mi magyarok vagyunk, akkor hunok vagyunk, ha hunok vagyunk, akkor szkíták is vagyunk.


Nem olyan régóta létezik ez a finnugor elmélet, ami csak azért született, hogy megpróbálja a magyarság igaz történelmét elvenni. Kinek hiszel inkább, az őseidnek, vagy sehonnai jöttmenteknek?

2011. okt. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
28%

"Nem olyan régóta létezik ez a finnugor elmélet, ami csak azért született, hogy megpróbálja a magyarság igaz történelmét elvenni. Kinek hiszel inkább, az őseidnek, vagy sehonnai jöttmenteknek?"


- A tudománynak hiszek. Az ősök is csak emberek voltak, akik sokszor kiszínezték a dolgokat. Nincs történész, aki fenntartás nélkül elfogadna korabeli történelmi feljegyzést. (máshol pl. törököknek neveznek mindket)


Azt meg jó volna végre felfogni, hogy a finnugor elmélet a nyelvészet területéhez tartozik. Akár Ausztráliából is jöhetnénk, de a magyar nyelv akkor is uráli.

2011. okt. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A finnekhez közünk sincs! Max nekik hozzánk!

A finnek tervbe se voltak amikor már a magyarság létezett!

A törökökhöz meg azért hasonlítanak mert a testvérnépünk.

A magyarok arabok europid formában nem véletlen hogy nemkívánatos nép vagyunk európa szívében.


Amíg él a magyar európa szíve a magyaroké!!!!!

2011. okt. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%

Nemrégiben (néhány éve talán) hallottam a nyelvészek azon elméletéről, miszerint nem a magyar nyelv származik a finnugor nyelvcsaládból, hanem a magyar nyelv épült bele a finnugor nyelvekbe, ez az oka a nyelvi hasonlóságoknak. Szerintem is van egy kis stikli az elmúlt idők tanításaiban ennek kapcsán.

A kérdésre válaszolva: Ha nem is vagyunk 100%-ig azonos nép a hunokkal, vagy az ő leszármazottjuk, az ismereteink alapján mindenképpen legalább Testvérnépnek nevezném őket, ha már Hunor és Magyar is testvérek voltak. :) Az országunk sem viccből lett HUNgary, és nem véletlenül vagyok HUNgarian. :)


Félig viccesen: Azért egy ázsiai származás bizonyára megmagyarázná, miért ontjuk magunkból a találmányainkat ;) Ha már az ázsiaiakat mindenütt zseninek állítják be :D

2012. aug. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Ay carramba! ***** válasza:
28%

A hunoknak annyi kőzük van hozzánk, mint az Androméda-galaxisnak a moák kipusztulásához. Azaz 98%-ban semmi. A hunok ősei a hsziunguk(ázsiai hunok), akiknek a befolyási területét itt láthatjátok: [link]



A magyarok, és a hsziunguk tartózkodási helye kőzt 6000km a távolság, nem egy időben vándoroltak nyugatra.


Ha nekem nem hisztek, akkor kérdezzétek a kinaiakat.

2016. aug. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!