Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország csak formálisan,...

Magyarország csak formálisan, vagy ténylegesen is egy szabad, független állam?

Figyelt kérdés
Mert attól félek, hogy a hatalmas államadósság miatt nem független 100%-osan és egyéb dolgok miatt sem! Szerintetek? Kérlek, indokoljatok is!
2011. okt. 14. 14:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Magyarország csak formálisan, vagy ténylegesen is egy szabad, független állam?"


Magyarország formálisan független. Ha úgy érted a "ténylegesen"-t, hogy semmiben sem függ a külvilágtól, akkor persze nem, de ebben az értelemben egy ország sem független, ami rögtön rámutat arra, hogy ezt a szót miért nincs értelme így értelmezni.


"Mert attól félek, hogy a hatalmas államadósság miatt nem független 100%-osan"


A két dolognak nincs köze egymáshoz.

2011. okt. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza. Formailag független. De gazdaságilag nyitottak vagyunk, kiszolgáltatottak. Magas az államadósságunk, ráadásul a németek irányába is eléggé függünk. És ez sajnos behatárolja a politikai irányt is. Hiába vagyunk szabadok, ha a saját gazdaságunkat nem tudjuk a kezünkben tartani. De ez persze lehetetlen, mert sosem lehetnénk önellátó ország.
2011. okt. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
58%
A multik, meg a bankok a gazdáink. Ők a rabszolgatartók. akik meg az országot a kezükre juttaták azok a politikusaink. szerintem te is érzed, h az ország el van adva, és külföldről irányítják, nekünk rossz irányba!
2011. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

17:31


"Utolsónak van igaza. Formailag független. De gazdaságilag nyitottak vagyunk, kiszolgáltatottak."


Nem értünk egyet.


MINDEN ország nyitott gazdaságilag, vagyis ha függetlenség = gazdasági zártság (ami Észak-Koreán túltevő paranoia), akkor egy ország sem független.


Tehát nincs értelme arról beszélni, hogy az ország formálisan független, DE (állítás). A függetlenségnek (ebben a formában, hogy valami vagy független, vagy nem az) ugyanis csak formális értelme van.

2011. okt. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ezt nem rontja le az EU sem, attól, hogy bizonyos döntési jogokat delegálunk, még a függetlenségünk nem szűnik meg.


-.-


Eu jogforrások mondanak neked valamit? Ha valaki egyet fingik az euban mint irányelv, itt már kötelező a fingás mindehol...

2011. okt. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Most csak azért lettem Fideszesnek elkönyvelve, mert utálom a jobbikot? Ennyit az értelmi szintedről. Ha érdekel, NEM VAGYOK FIDESZES, még a feltételezés is sért.
2011. okt. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Gondolkozóó-nak, mivel az én kommentemből idéztél:


Igen, az EU jogforrások mondanak valamit nekem, de vajon neked is?? Mivel az irányelv pont nem jó példa, az csak célt ír elő, jogalkotási kötelezettséget, a konkrét megvalósítást az egyes államokra bízza. Gondolom az Európai Tanácsi Rendeletekre gondoltál inkább. (Általánosan kötelező, nem módosítható, nem egészíthető ki...)

És jogilag nézve igenis függetlennek számít egy állam attól még, hogy nemzetközi szervezet szabályait magára nézve kötelezőnek ismeri el.

Mivel mi, szuverén jogunkkal élve döntöttünk úgy, hogy ezeknek alávetjük magunkat, és ugyanúgy jogunk kilépni is, esetleg egyes szabályokkal szemben fenntartással élni!

2011. okt. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 10-14 20:30


Természetesen a nyitottat nem úgy értettem, hogy részei vagyunk a világgazdaságnak (mert hát mindenki az), hanem ahogy később leírtam, ki vagyunk szolgáltatva gazdaságilag. Úgy értettem, hogy a saját gazdaságunkat sem tudjuk a kezünkben tartani. Talán rosszul fogalmaztam.

2011. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Kinek?


Inkább kiknek!


1, akik uralják a duális gazdaságunk külföldi szegmensét

2, A hitelezőinknek

3, Akik képesek a monetáris politikába úgy beleszólni hogy folyamatosan húzgálnak

"


Csak országok gyarmatosíthatnak, emberek n

2014. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!