Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ez a nagy felháborod...

Miért van ez a nagy felháborodás a chipsadó ellen?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, nem vagyok Fidesz-rajongó, viszont a chipsadóval tökéletesen egyetértek. Személyes példámon tudom, hogy mennyivel jobb és kiegyensúlyozottabb életet lehet élni ezen adóteher hatálya alá eső termékek mellőzésével. Korábban mindennap fogyasztottam ilyen vackokat (chips, szénsavas üdítő, csoki, jégkrém, keksz stb.). Kb. 2 éve életmódot váltottam és teljesen leszoktam az egészségre ártalmas ételekről és italokról. Ennek számos pozitív hatása volt, ezek közül a legfontosabbak, hogy fogytam 40 kg-t, sokkal jobb lett a közérzetem, elhagyhattam a vérnyomáscsökkentőt és még spóroltam is.


Tisztában vagyok vele, hogy ez az adó elsősorban nem az egészségünk megőrzésére irányul, hanem a "költségvetési lyukak" betömködésére, viszont ha többen hagynának fel ezen cikkek fogyasztásával, biztos vagyok benne, hogy hosszú távon ez a lakosság egészségének javulásával, végső soron az egészségügyi kiadások csökkenésével járna. Ez pedig nem utolsó szempont. Egyébként ugyanezt gondolom az alkohol- és dohánytermékekről is, amelyekre éves szinten 0 Ft-ot fordítok.


2011. okt. 16. 09:59
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"A tudat, hogy zsidók vannak a parlamentben"

A tudat, hogy zsidók, és cigányok vannak a parlamentben, valamint a tudat, hogy a tisztelt miniszterelnökünk effektív termelő munkából egy percet nem képes felmutatni, az a vérlázító. És az ilyen mondja meg nekem, hogy hogyan, meg miképp dolgozzak.

2011. nov. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!