Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden MSzMP tisztségviselő...

Minden MSzMP tisztségviselő bűnös?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Igen, kivéve a jobboldali kereszténnyé vedlett egykori funkcionáriusokat, mert ők 90 után hirtelen megvilágosodtak, és korábban is csupán kényszerből láttak el vezető pozíciókat az állampártban, vagy éppenséggel azzal a szándékkal, hogy belülről bomlasszák a rendszert, előkészítve a terepet a majdani dicső narancsos fülkeforradalom számára :)
2011. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kérdezem azért, mert az egyik hírportált hallgatva úgy értettem, hogy az MSZMP tisztségviselőitől Pénzt fognak "bahajtani". MIért és kikért ? Az egyik fideszes volt 56 -os elitélt indítványozta ezt olyan céllal, hogy az 56-os elitélteket vagy károsultakat igy ily módon támogassanak. Elgondolkozom, hogy pl a 90-ben bármilyen szinten valamilyen apparátusban dolgozónak mi köze lehetett az 56-os elitéltekhez ? Vagy ebből is visszamenőleges törvénykezés lesz ! Mégis csak indítványozni kéne amit oly sokszor leírtam, hogy a rendszerváltást követően olyan sokan tönkre mentek, lehetetlenné váltak az elkövetőket visszamenőlegesen ítéljék el és mellékbüntetésként teljes vagyonelkobzásra ítéljék őket. A nemzetgazdaság fondorlatos, szándékos, tönkretétele miatt pedig hazaárulás vádjával illessék őket.
2011. okt. 17. 20:24
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

"z MSZMP tisztségviselőitől Pénzt fognak "bahajtani". MIért és kikért ?"


Az MSZMP által a fejlődésben 33 éven át akadályozott, az európai színvonaltól egyre jobban leszakított országért.


"Elgondolkozom, hogy pl a 90-ben bármilyen szinten valamilyen apparátusban dolgozónak mi köze lehetett az 56-os elitéltekhez ?"


Annak a rezsimnek az "apparátusában" dolgoztak, amelyik bebörtönözte az 56-osokat. Ez a közük. Kevés? Sok? '45 után a náci "apparátusban dolgozó"-kkal mi történt Németországban?

2011. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyik sem az! Nekik minden meg lett bocsátva!
2011. okt. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Emberek nyugi.

Amikor a Fidesz érában egy volt MSzMP párttitkár az állam elnöke (elnézést a helyesírásért, tőle tanultam), amikor a Fideszben KISz funkcionáriusok ülnek, akkor ki, miért lenne bűnös?

Vagy ha úgy gondolod, hogy igen, akkor az elmúlt 20 év legalább annyi kárt okozott, mint az azt megelőző ötven.

A múlt rendszerben nem haltál éhen, de nem is szíthattad őket. Most azt mondasz (írsz itt is) amit akarsz, de senkit nem érdekel, ha éhen döglesz. Az én szememben valamennyi politikus bűnös.

2011. okt. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 21:30


Egyre kevesebb embert érdekel a kádárista összemosósdi.

2011. okt. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én szememben mind az.
2011. okt. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Wittner Mária már éppen elég kártérítést kapott,azért mert 17 éves tiniként jó murinak tartotta,hogy fegyver van a kezében! Azt sem tudta,hogy miért harcol. Legalábbis egy régi interjúban ez derült ki a beszámolójából.

Aki 56-ban harcolt,az már mind kapott és kap kártérítést.

De ha minden MSZMP-tisztségviselőt büntetni akarnának,akkor a Fidesz minden 30 év feletti potentátjait is meg kellene büntetni. Beleértve Pozsgait,Smitt Pált,Orbán apját,sőt Orbánt is stb. De ugyanígy meg kellene büntetni a tudósokat,egyetemi tanárokat stb.,mert mindegyikük párttag volt és tisztségviselő.

Ez egy agyrém csupán.

2011. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem bűnösek, de egyéni felelőssége mindegyiknek van.
2011. okt. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hagy mondjak én is egy extrémet, mert ez is akkora, mint amit a fityeszék mondanak. Vonják felelősségre azokat is akik az országot két háborúba is sodorták és emiatt milliók haltak meg.
2011. okt. 18. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!