Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szélsőjobbosok! Nektek ugyebár...

Szélsőjobbosok! Nektek ugyebár szívügyetek a szegény emberek és a képzetlenek helyzete. Akkor miért utáljátok a multikat, akik pont az ilyen embereknek adnak rengeteg állást, érettségit igénylő munkakörben akár 100000-res kezdőfizuval?

Figyelt kérdés
8 általánososban meg minimálbérrel?
2011. okt. 18. 09:13
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
58%

crem0001!


Te TAHÓ! :)


Legalább helyesen írni megtanulhatnál, ha ennyire jól megy a fikázás, meg a sértegetés.


Nagy szavakkal dobálózol, holott egyszerű vagy, mint a faék. Na mindegy...


Szóval (ez már nem neked szól crem0001):


Olyan könnyű azt mondani, hogy nem kellenek a multik és azt is, hogy húzzanak haza. És akkor mi lenne? Bezárna minden külföldi bevásárlóközpont. (Tesco,Obi,Auchan,stb...) Járnál a lepusztult magyar kisboltokba száraz zsömlét és lejárt felvágottat venni? Vagy autóznál 20-30 km-t, mert épp nem kapsz trappista sajtot? :)


Vagy akár a nagyobb gyártócégek elhúznának innen, mi lenne? Megkérdezném ilyenkor mondjuk a Tiszaújvárosban élőket, hogy örülnének, ha az 5000 dolgozót foglalkoztató Jabil elhúzna a városból a sok okoskodó miatt? Megkérdezném a Kecskemétieket, hogy örülnének, ha a Mercedes összepakolna? Megkérdezném a Dunaújvárosiakat, ha a (már nem magyar) Vasmű bezárna, vagy a Hankook gumigyár elhúzna onnan?

Egyébként igaz, a bevásárlóközpontok szeretik fillérekért dolgoztatni a munkavállalókat. De ne felejtsük, akik itt robotolnak azoknak jó eséllyel 8 általánosuk van. Szóval miért is kéne őket "jól" megfizetni? Tanulni kellett volna...


Viszont a nagyobb gyártócégek még a soron dolgozó embereket (akik megint csak nagyon alacsony végzettségűek) is rendesen megfizetik. És ne felejtsük el, hogy nem csak sormunkások vannak ott, hanem friss diplomás mérnökök is, nyelveket beszélő pénzügyi dolgozók stb..., akik igencsak jól keresnek, TELJESEN BEJELENTVE!


Gondoljuk át ezt a "multik haza" hozzáállást. Szerintem...

Tény, hogy nagyon ki lett nyalva a popsijuk, ez a mindenkori kormány hibája. El lettek kapatva.

2011. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

""A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:50


Nem túnt fel hog ki kezdte, haver?

Ha nem imádom a multikat és az 1× 1 nél mélyebb gazdasági összefüggéseket is vélek felfedezni akkor már náci vagyok?

Nehogy már nekem legyen kellemetlen hogy le náciznak miközben semmilyen etnikai megkülönböztetésnek nem vagyok híve, és nem is találsz itt az oldalon tőlem hasonlót.


De nem értelek téged se.

Ki mondta hogy a termelő multikat haza kell küldeni?

Hol hallottál ilyen megnyílvánulásokat hozzáértő emberektől?


Annak kell végetvetni hogy a magyar nemzetgazdaság adó FT ait pumpáljuk a multikba csak hogy kegyeskedjenek 10éves adókedvezmény mellet letelepedni és amikor úgy látják, vagy leját a 10év eltünni. Mert ebből nemzetgazdaságilag semmi hasznunk,leszámítva egy csekély munkabért.

Miközben a gazdaságunk menzetgazdasági ága, teljesen le van épülve. 30milliárd 2500 munkahelyért + 10 év adómentesség = Mercedes Ez jó vajon nekünk?

2011. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

"A 100 ezres kezdőfizu hadd ne mondjam, mire elég. Semmire."


Az alapvető életre bőven elég, csak mondjuk nem kertes házban, hanem örökölt panellakásban, vagy albérletben. Család esetén meg akkor, ha mindkét szülő dolgozik, és a gyerek, amint tud, elkezd diákmunkára járni.


Aki ennél jobb életkörülményeket akar az végezzen képesített munkát, vagy tanuljon és legyen szellemi munkás.


Örüljünk neki, hogy nálunk egyáltalán lehetséges képzetlen munkával ilyen életkörülmények között élni. Szerbiában, Románban meg az ukránoknál szinte kötelező feketézni.


Ha működnének a magyar gyárak, bányák, és több gazda fogadna a földjére képzetlen dolgozót, ott se kapnál 100ezernél magasabb fizetést, csak a bányában tele menne a tüdőd fasza kis szénporral meg uránporral, a gyárban és a földeken meg halálra dolgoznád magad. Mégiscsak kényelmesebb raktárosnak vagy CCTV-kamerás megfigyelőnek lenni a tescoban.

2011. okt. 18. 12:16
 24/36 anonim ***** válasza:

" 1000 fizikai munkásból 999 inkább dolgozna a Tescoban vagy a Mekiben"


Bocs, de tényleg elég nagy badarságokat írsz.

Ezt úgy hasonlítsd össze, hogy egy ember inkább dolgozna a Tescoban, vagy inkább a HELYBELI, falusi kisboltban? Fizetést ugyanannyit kap, a főnököt ismeri, valószínűleg jóban is van vele, a vevőket is ismeri, szóval a környezet sokkal barátságosabb. A fizetés, mint írtam, ugyanannyi, ráadásul a kisboltban nincs éjjeli műszak, nincs vasárnapi nyitvatartás, sőt az a bolt helyben van, nem kell a drága busz-, vonatbérletet kifizetni, nem kell télen a fél méteres hóban km-eket utazgatnia. A kisboltban pedig munka sokkal kevesebb van, mint a Tescoban. Ez az egész fedhetetlen tény, bárki dolgozna szívesebben egy nyugisabb, közelibb helyen ugyanazért a pénzért. De a Tesco tönkretette a helybeli kereskedőket, így aligha vannak már kisebb üzletek, ha mégis, azokat is max csak a tulaj viszi, mert már nincs pénz alkalmazottat tartani (tapasztalat, apám is kereskedő és dolgoztam már multinál diákként, ég és föld a különbség, milyen helyben egy kisebb üzletben és milyen a multinál! ráadásul a fizetés itt is, ott is nulla).

A Mekihez meg mondjuk hasonlítsunk egy sima gyorséttermet, ahol nem kötnek bele, hogy milyen a cipőd vagy hogy 0,0000001 grammal kevesebb mustár jutott az egyik burgerbe. És ott is kevesebb a munka, ugyanazért a pénzért. Nincs éjjeli műszak és lehet közelebb is van. Így hasonlíts, mert a kereskedelmet nem hasonlíthatod össze az iparral vagy a mezőgazdasággal, az teljesen más! Kereskedelmet kereskedelemmel, szolgáltatást szolgáltatással...

2011. okt. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Kedves előző!


Valóban írsz igaz dolgokat, de két nagyon fontos tényt kifelejtettél:


-Vannak emberek, akik városban laknak és nekik a TESCO számít a helyi boltnak pl. a tesco mellett laknak egy házban vagy lakásban.


-A mekiben lehet, hogy a cég munkatörvényei magas precíziót várnak el a dolgozóktól, de ne felejtsük el, hogy ugyanezekben a szigorú munkatörvényekben a dolgozók munkavédelméről is szerepel jópár paragrafus.

A helyi pizzásnál valószínűleg nincs ilyen szigorú szabályozás, ezért lehet, hogy lazábbra lehet venni a munkát, de számíthatsz rá, hogy a felettesed/főnököd is lazábbra fogja venni veled szemben az erkölcseit és egy butaságért rádüvölt vagy lefokoz!

2011. okt. 18. 16:25
 26/36 A kérdező kommentje:

Ja és még egy dolog:


-elfelejted, hogy a faluban sincsen mindenkinek pénze és/vagy ideje arra, hogy bejárjon a városi TESCO-ba vásárolni, tehát mindig lesz egy embercsoport aki a helyi boltot keresi fel

2011. okt. 18. 16:29
 27/36 anonim ***** válasza:
89%
11:50-esnek még annyit, hogy nem az iparban foglalkoztató külföldi cégekkel van az igazi gond. Azt mindenki beláthatja, hogy Mercit nem fogunk itthon gyártani magunknak, magyar cégként... sőt Opelt vagy Audit sem. Nyugat-magyarországiként nagyjából ismerem az ilyen helyeken lévő fizetéseket, és senki nem panaszkodik rájuk. Az Opelban a gyártósori munkások is hazavisznek havi nettó 160-at, egy képzetlen ember ennek örül, mint majom a farkának. Itt a Tesco és társaival van a probléma, a mezőgazdaság és a kereskedelem tönkretételével... bár lássuk be, néhány ipari területünket is elég rendesen tönkretették, de ez is a mezőgazdasághoz kapcsolódik (pl cukor). Van, amit itthon nem tudunk megtermelni, ami eleve nem magyar, sosem volt az, és annak csak örülhetünk, hogy itt foglalkoztatnak embereket viszonylag még jobb fizetésért (tényleg pl autóipar). Magyar banán sem lesz soha, ennek importjával sincs gond. De hogy étolajat vagy cukrot vagy húst, tejet miért nem tudunk itthon megtermelni? Amiből lehet, abból miért nem a sajátot támogatjuk?! Ez a legfőbb probléma... hogy sokmindent itthon is elő lehet állítani, mégsem teszik, mert nem éri meg. De korábban írták előttem, az energiafüggőségünk is hasonló dolog, ezt sem szabadna hagyni. És jobbikos vagyok, vállalom, lehet érte fikázni.
2011. okt. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
89%
Vas megyei vagyok, nálunk sajnos vagy nem sajnos, az összes Tesco kinn a város szélén, messze mindenféle lakórésztől. Szinte csak kocsival megközelíthetők, ezért is írtam a távolságbeli különbségeket. Tőlünk pl a legközelebbi multi 20km-re van, mégis mindenki elmegy a 400Ft-os benzinár mellett és bevásárol, az 1 hetes kenyeret is eszi inkább, csak mert kilója 50Ft-tal olcsóbb volt. Hozzátenném, az emberek gondolkodásmódjában is hatalmas gond van, itt először a fejekben kellene rendet tenni. A Tesco már csak azért is undorító egy hely és 1 évben egyszer, ha véletlenül benézünk a családdal, mert csak ócska, import cuccot árul, de tényleg csak a legócskábbat mindenből. Aki szereti a minőségi kajákat, az már nem oda megy vásárolni. Ráadásul az előre szeletelt felvágottak a pultnál ki tudja, mióta állnak ott, nem is értem, ki képes ilyet venni, normális üzlet ott kezdődik, hogy frissen szeletelik vagy csomagolva van a felvágott. Egyszer vettem ott lila hagymát az aznapi vacsorához, annak se íze, se szaga nem volt, többet azóta sem voltam. A pénztári átvágásokról nem is beszélve, rendszeresen többet számolnak, mint amennyit kellene... Ilyet egy maszek üzletben nem mernek megcsinálni.
2011. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
93%

16:32!


11:50-es vagyok. Nem vagyok biztos benne, hogy egy multi önmagában képes lett volna tönkretenni a magyar mezőgazdaság egyes ágait.


Szerintem más a probléma gyökere. Nézzük csak meg, hogy miért kell kiírni a zöldségesnek, hogy a terméke MAGYAR!! Azért, hogy a patriótákkal lenyelesse a külföldi zöldségtől 3X akkora árat. Kuriózum a magyar termék itthon, ezért drágán lehet adni, holott a magyar föld sem csodaföld, nem terem rajta csodazöldség. Ha szezonban veszed a paprikát, paradicsomot, dinnyét, akkor ugyan olyan jó az osztrák, spanyol és magyar paradicsom. Ha télen, fóliából veszed, akkor mind sz@r.


A multi meg tudja tenni azt, hogy közvetlenül a termelőtől veszi az árut, ezért olcsón tudja adni a nem feltétlen rosszabb minőségű árut. A magyar mentalitás az olyan, hogy mire a fogyasztóhoz kerül a cucc, addig átmegy 5-6 viszonteladón, és mire a boltok polcaira kerül ki kell írni, hogy MAGYAR, máskülönben rajtad marad az összes.

2011. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Nekem pont fordított tapasztalataim vannak. Én eddig a TESCO-ban csakis jó minőségű, olcsó, finom árukat találtam, ellenben kisboltban nagyon sokszor jártam úgy, hogy hazavittem a terméket és kiderült, hogy régen romlott. Azóta kisboltban mindig megnézem a termék állapotát és a szavatosságot mielőtt megveszem és szúrtam már ki pl. 3 napja lejárt kenőmájast.
2011. okt. 18. 16:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!