Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért baj nektek, hogy Dörner...

Mért baj nektek, hogy Dörner Gyula fogja vezetni azt a színházat? Mért baj, hogy jobboldali?

Figyelt kérdés

Végre nem egy liberális igazgató az egyik színházban.

Első műve: a Magyar nép szenvedése a szociálliberális idők alatt- lesz. Ez kell szerintem, jobban, mint az erkölcstelen, orális szexes "művek".


2011. okt. 18. 21:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként jellemző, hogy a kérdező még a nevét sem tudja annak, akiről kérdez...
2011. okt. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem sem a színészi, sem a rendezői tudását, de mégcsak a vezetői képességeit. Egy dolgot tudok: (többek közt) Bruce Willis magyar hangjaként szerintem mindig tökéleteset alakított. Korábban nem tudtam (nem is érdekelt), hogy jobboldali vagy baloldali. És ezzel szerintem itt a többség ugyanígy van. (Persze úgyis tagadni fogja főleg az, aki ócsárolja.)
2011. okt. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:12


Szerintem is kiváló szinkronszínész egyébként, bár én sem értek egyet a kinevezéssel.

De különösképpen nem is érdekel.


Kultúráért kell a színházba járni, nem politikai okokból.

2011. okt. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 asmosys ***** válasza:
100%

1 Dörner György tehát nem ismered a nevét sem.

2 „Első műve: a Magyar nép szenvedése a szociálliberális idők alatt- lesz.” Nem ismered a terveit sem. Ez nem egy mű címe, hanem egy rosszul idézet mondat a pályázatból, ami a színház neve kapcsán hangzott el.

3 „erkölcstelen, orális szexes "művek” Ezeked a műveket sem nem olvastad eredetiben.

Most őszintén, Neked miért téma a színház, ha láthatóan semmi kapcsolatod vele?

Nem baj hogy jobboldali került a színház élére. Sőt, annak ellenére hogy nem lelkesedem a széljobb politikájáért, mint művészeti látásmód érdekes lehet. Még kíváncsi is vagyok rá.

Nem az a gond hogy Dörner került a színház élére, hanem a mód, ahogy.

2011. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Engem általában lelibsiznek, de úgy gondolom, mint egy rendszeresen színhTöbben elmondták már az én véleményemet is, de azért még kiegészíteném.

1. Nincs azzal

2011. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Engem általában lelibsiznek, és lehet, hogy nem tetszik majd a véleményem, de úgy gondolom, mint egy rendszeresen színházba járó egyén, megalapozott a véleményt tudok mondani Budapest színházairól. Többen már

1. Nincs azzal baj, ha valaki egy olyan értékrendet képvisel, ami növeli a nemzeti öntudatot, ami általánosságban véve jobboldali. Minden színházigazgatónak van egy szemlélete, értékrendje, ezek alapján állít össze előadásokat, a közönség meg majd értékeli a jegyeladásokkal, hogy mennyire fogékony erre. Sokszínűség üdvözlendő.

2. A baj az, hogy egy szakmailag oda nem való ember került oda. Ha elolvastad mind a két pályázó pályaművét, ordít, hogy ki az aki felkészült, ki az, aki szakmaként gondol a színházvezetésre, és ki az, aki csak a politizálás egyik eszközeként gondol rá. Az egyik egy szakmai pályázat volt, a másik gyakorlatilag egy felkészületlen politikai manifesztó. Azaz nem a jobb színházigazgató került oda, hanem akit a politika odahelyezett.

(Csak pár hiba: [link]

Olyan emberekkel akart együtt dolgozni, akik nem tudtak erről, és végül elutasították az ajánlatot.)


Ennek következménye az lesz, hogy igen nagy valószínűséggel egy minőségi színház fog leromlani, ami miatt nem mennek oda emberek. Ez egyfelől rontja a kultúra helyzetét, ráadásul a színházat is ki kell majd segíteni anyagilag, hogy ne menjen csődbe.



Valaki korábban említette, hogy nem nagyon ismeri Dörnert rendezőként, színházigazgatóként. Nem véletlen, ugyanis még nem volt igazgató, és amennyire én tudom, még rendező sem - csak színész, szinkronszínész.

2011. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Beérett Dörner többéves seggnyalása a hírtv-ben.
2011. okt. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 nyikolaj84 ***** válasza:

És mi köze van Dörner Györgynek a zsidókhoz?

Gondglom a szociállibeláris idők a Gyurcsány ,rezsimre" vonatkoznak.

2011. okt. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 nyikolaj84 ***** válasza:
szociálliberális
2011. okt. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én megsúgom, hogy mi a baj: az, hogy a pályázatot nem tisztességesen nyerte meg, hanem Tarlós politikai megfontolásból választotta. A szakértők nem őt javasolták, és Tarlós önkényesen semmibe vette a szakértők véleményét, ez a gond. Amikor megkérdezték a főpolgármester urat, hogy mivel indokolja a döntését, semmi értelmeset nem nyögött ki, csak megmondta, hogy punk-tum ez van. Ráadásul Dörner olyanokat ír a pályázatában, amik egyszerűen nem igazak (pl. hogy beszélt xy-al, és együtt fog működni vele a színházban. Több említett személy is visszautasította, hogy bármikor beszélt volna Dörnerrel.)


Kérdező: nem értem a kommentedet, soha nem mondtam, hogy magyarellenes vagyok (létezik egyáltalán ilyen szó?), csak azt szoktam mondani, hogy minden ember (legyen az cigány szlovák, magyar román vagy bármi) egyenlő, szerintem ez még nem magyarellenesség.

2011. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!