Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gondoljátok, hogy a...

Nem gondoljátok, hogy a JOBBIK bonyolult kérdésekre túlzottan egyszerű választ ad?

Figyelt kérdés
Konkrétan azt értem ez alatt, hogy bizonyos társadalmi, vagy etnikai rétegeket, csoportokat jelöl meg bűnbakként, példának okáért a cigányokat, és a zsidókat, és ellenségképeket gyártanak, pl. a liberálisok és a homoszexuálisok formájában. Egy csomó komplex problémára zsigeri választ adnak a jobbikos politikusok. Egy komoly vitát szeretnék kezdeményezni, a kérdés nem provokáció volt! Aki nem érti a felvetést, és zsidózni jön ide az maradjon ki a játékból!
2011. okt. 19. 23:23
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
38%

Kinek mi a bolyolult?

Ki mennyire széles spekruma tályékozódik a pártokról?


Nem bántom vagy nézem le azokat akik csak ennyit látnak a Jobbikból vagy bár mely pártból. Nyilván a média az elsőszámú véleményalakító tényező az értékállításának a kialakításában. Én még soha nem hallottam felelős Jobbikos politikus szájából, de még Jobbikos érzelműtől sem hogy a mai gazdasági helyzetnek a cigányok az okai!

Az hogy a cigánykérdést, ami valós és hatalmas probléma, lebegtetik az meg nagyon helye, hiszen ha ők nem tennék akkor senki sem. Zsidózás? Mit jelent az hog zsidózás?

Én soha nem zsidózom pld, de ha egyszer azt mondanám " hülye zsidó" akkor az a érthetetlen reakció vízhangzana vissza hogy miért zsidózom? Talán érted az iróniát?

Nem az a baj hogy hülyézem, hanem hogy zsidózom. Na ez vicc! Persze ha a mai gazdasági világválságot elemeznénk, akkor a kialakulásában szervesen tevékenykedők között, a föld teljes lakosságáhozképest kiugróan magas zsidót találhatnánk bűnösnek. Az meg hogy a liberálisok, homokosok sokszor összevannak mosva! Ne csodálkozz!A magyar liberálisok túlléptek már rég eg rubikont, és ""túl liberalizálódtak". PLd A meleg felvonulást csak a meleg oldaláról magyarázzák, és az átlag többség érveit felfogását lesöprik. Talán a liberalizmus lénygét is át kellene a fejelben értékelni. Ugyanis a szabadság nem csak a homokos kissebbség előjoga, hanem azokés is akik ízléstelennek tartják a hiányos öltözékű vonaglást az Andrássy, vagy a kereszttel végzett anális formációt.


Mindazonálltal, a Jobbiknak van mindenben véleménye és elképzelése ami a parlament falai között elhangzik vagy megoldásravár.

2011. okt. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
65%

Szigorúan a kérdésre válaszolva:


Szerintem pont arra van szükség, hogy valaki egyszerüen kezelje a dolgokat. Jelenleg egy lesüllyedt társadalmi réteget olyan szinten próbálnak civilizáltként kezelni, hogy csodával határosnak tartanám, ha sikerülne rendezni. De szerintem nem is igazán akarja senki. Csak rendezgetik...

Tele vannak a börtönök, egyre durvább dolgokat engednek meg maguknak. A saját eszközeikkel kellene ellenük harcolni.

2011. okt. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
60%

Jobbikos vagyok, de soha nem zsidóztam, cigányozni viszont szoktam, különösen, mikor a Fő téren már az 5. jön oda pénzt kéregetni tőlem, vagy amikor egy fiatal ismerősömet zaklatja az egyik vagy pl mikor 1-2 cigány csaj engem vagy a húgomat szekálja, csak mert szebb a hajunk vagy jobb a felsőnk. Egy kis faluban élek, és bár itt kevés a cigány, a két szomszéd falu tele van velük. Vas megyei vagyok, itt, úgy tűnik, még egész kultúráltak a cigányok - magyarán itt nem öldökölnek, maximum verekednek, itt a betörés sem mindennapos stb. Itt nincs meg az a tipikus alja réteg, bár lehet csak én nem mozgok köztük, mióta egyetemre járok, főleg azóta ki sem járok nagyon a faluba. Viszont a húgom igen és cigányokkal barátkozik. Mióta velük van, teljesen megbolondult, anyámékat lassan a sírba viszi. Nevelőintézetes cigány barátai vannak, akiket a saját szüleik adtak be, mert nem bírtak a gyerekkel, lopott stb. Mióta ezekkel van, a 4-es átlagját lerontotta a gimiben úgy, hogy több tárgyból bukásra áll már most, október végén és a tanárok a pszichológust, illetve komoly büntetéseket javasoltak már a szüleimnek, mert ők is el vannak képedve, micsoda fordulatot vett a húgom viselkedése. Sokszor már éjszakára sem jön haza 16 éves létére, sokszor kinnalszik a fűtetlen garázsban vagy kinn az utcán, amit régen sosem tett volna meg! Most meg elmennek piálni egyet, aztán majd lesz valami, max az utcán alszanak az intézetből szökött barátnőjével. Rengeteg idegen eredetű cuccot is találtunk nála, lehet lopnak is (mikor az intézetes 1 hete szökésben van, hogy tartja fenn magát?!). Így elrontották a húgom a cigányok... ezek után legyek jó véleménnyel róluk? Persze, a békát nem kell a vízbe ugrasztani...

Emellett nem egyszer zaklattak engem, 4x betörtek hozzánk a cigányok, 1-2 csaj meg is akart verni engem még régebben. Igazi terrorban tartják a normális, fehér fiatalokat. Lezüllesztik a magyar szegénységet is, a szegényebb rétegek is már teljesen úgy viselkednek, mint a cigányok, úgy vélem, ez az évszázados együttélés és a részleges beolvadásuk (félcigányok pl) eredménye. Sok magyar család van falun, aki teljesen úgy él, mint a cigányok, épp ezért, szerintem lassan nem cigányproblémáról kellene beszélni, hanem szegényproblémáról, aljanépségbeli problémákról, mert nem csak a cigánnyal van a baj, hanem alapból a szegények nagy részével (nem arra gondolok, aki havi 80-ból, munkából próbál tisztességesen megélni, nem az, aki lop, csal, kihasznál embereket...mellette pedig tiszta, értelmes, megfontolt ember, hisz ezzel nincs gond a társadalomban). Sz mi szó, tényleg gond van itt bizonyos rétegekkel. Viszont az, hogy megint 120 milliárdot költünk roma integrációra, röhej, egy badarság. Először meg kellene őket kérdeni: akarnak-e ők egyáltalán integrálódni? A válasz egyértelmű "nem" lesz. Ők elvannak így is, persze, ha több lenne a segély, azt is elfogadnák, de beilleszkedni semmiképp sem akarnak, legalábbis a többség nem. Miért költsünk akkor ilyen emberekre?! Persze a problémával valamit kezdeni kell, de a megoldás nem az, hogy idióta programokra milliárdokat költünk, miközben a másik oldal nem partner a dologban, hanem ha nem akarnak, akkor kényszeríteni kell őket. Jó ötlet volt az is, hogy a rossz körülmények közt élő családok gyermekeit külön erre specializálódott nevelőintézetben neveljék, az ilyen gyerekeket ki kell szakítani a környezetből és normális embert faragni belőlük, ha már otthon nem sikerül. Úgy vélem, ezek nem elhamarkodott vélemények, döntések, ráadásul teljesen jogos a felháborodás és a radikális felfogás etéren.

2011. okt. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
40%
Én köszönöm, de olyan szabadságból nem igazán kérek, ahol alig kapunk valamit, de nyugati szintű árakon kell mindent megfizetni. Ausztriában sem sokkal drágábbak a termékek, de a fizetések 3-4x-se a magyarénak. Az meg azért mégis csak sok, hogy van egy (nagyon is jól behatárolható) társadalmi réteg, ami folyamatos terrorban tartja a lakosságot. Akkor legyünk liberálisok, de legyen már meg a biztonsághoz való jogom. Sajnos a Jobbikon kívül egyetlen pártot nem látok, ami ezt garantálni tudná. Akkor inkább legyen szigorúbb normarendszer, de ne kelljen már félnem kimenni az utcára, vagy ne kelljen rettegni a saját lakásomban.
2011. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Nagyon sokminden felmerült , megpróbálok mindenre reagálni. Egyrészt azzal, hogy meztelenül végigvonulsz az utcán, sérted mások jogait!

Nem az a baj, hogy felmerül, hogy a cigányokkal van probléma, hanem a megoldás amit kínálnak. A büntetőtörvénykönyvet a fidesz is tudta szigorítani, nem ért el vele semmit, valamint ha erőszakosan akarsz asszimilálni egy társadalmi csoportot abból előbb vagy utóbb hatalmas konfliktusok lesznek, sokkal rosszabb lesz a helyzet mint előtte. Azzal érvelnek a jobbikosok, a saját cigányprogramjuk mellett, hogy eddig az integrált oktatás nem vezetett célra, és ezért szegregálni kell. Elárulom, hogy eddig is szeparálva voltak a cigányok az iskolákban sok helyen, és mégis ott tartunk ahol. Az meg egyszerűen nem megalapozott állítás, hogy a legtöbb ember aki kárt okozott a világnak zsidó lenne. De még , ha így is lenne, egyáltalán nem biztos, hogy azért okozott volna kárt mert zsidó. Innentől kezdve bebizonyosodott, hogy az összes jobbikos média nem feltétlenül direkt módon, hanem közvetve "súgja" a választói fülébe, hogy a zsidók bizony gonoszak. Eszembe jut erről a Sukoró ügy, ami a média most nagyon felkapott , volt egy szem zsidó a csereügyletben, egyébként a franciától a magyarig minden nemzetiségű fazon megtalálható volt benne, és a jobbik: Hát meg kell nézni ott volt a sukoró ügy , azt is zsidó csinálta! De a földvásárlásokkal is ez a helyzet, ha bejön az osztrák, vagy a német felvásárolni magyar földet az nem baj, de ha véletlenül egy zsidó vesz földet abból címlap lesz a kurucon. Ugyanakkor pedig rengeteg téren végtelenül elnagyolt a politikájuk. Én is tudom mondani, hogy a kis és középvállalkozói szektrt kell támogatni a multik helyett, de ez önmagában még édes kevés!

Érdekes még az a jelenség, hogyha valaki a jobbikot támadja, akkor egyből előkerülnek a liberálisok a jobbik szimpatizánsok részéről. Vajon miért? Hát azért, mert aki fogékony a jobbik propagandára, az egyből előhozakodik a tudatába táplált ellenségképpel.

Nem tudom ki említette itt az LMP és, meg a szélmalmokat, csak szólok, hogy készült egy alternatív költségvetési tervük, egyébként az ellenzéki pártok közül ők egyedül csináltak ilyet, még a jobbik se!

Valójában az egyik előző kommentben leírta valaki, hogy mi a helyzet! De nem arról van szó, hogy a cigányok lezüllesztettek bárkit is, hanem arról, hogy a szegények előbb vagy utóbb szarnak a világra, nem járatják a gyerekeiket iskolába, nem találnak munkát ezért lopnak, és könnyen előfordulhat, hogy akár egy magyar ember is pont úgy kezd viselkedni mint egy cigány. Azért mert ez nem a cigányság sajátja, hanem a szegény iskolázatlan alulszocializált ember viselkedése.

2011. okt. 20. 11:26
 26/43 anonim válasza:
42%

Én tözsgyökeres magyar parasztvagyok és tulkébzettneksem vagyok mondható.

Engem a Kádárrendszer nevelt és megfeleltem az akkori rendszernek.Józan Parszti Észel mindenki megérthet mindent.Egyszerű érvekkel kéne gondolkodni logikus magyarázatokkal.

A jobbikosok felszolalásában ezt szeretem.Megérteni és megértetni dolgokat, amiket mások bonyolult fügvényrendszerekben ,elméletekben gyártanak.

Fogalmuk sincs arról,hogy az országban ki az aki a gyülöletet szitja.

A jobbik egy fiatal párt,legtöbbje azmiatt ment a parlamentbe,hogy az utcán manapság mit tapasztalt,és ezen

változtasson.

Az öreg rókák meg húsz éve ott ülnek és nem tudják mivan az emberekkel.Ráeröltethetik magukat a társadalomra,pedig más is ülhetne a székükben.


Én támogatom a jobbikat,mert józan paraszti ésszel komunikál.Igaz,hogy nem bőbeszédű,de bármilyen jó vagy rossz ötletét elveti a parlament,mert kevesen vannak,



a zsidózás,cigányozás,melegek megszégyenítése nem az én falytám neveltetéséből fakad.

Ezt önös érdekből saját maguk lealázásából szítják.


....Ó..MERT ÉN MAGYAR VAGYOK.!!?...nem jár semmi!

2011. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
51%
De legalább válaszol a kérdésekre... két kezemen sem tudnám megszámolni lassan, hogy hány olyan videót láttam amiben orbánt kérdezi bárki is kényes témában és egyáltalán nem válaszol a kérdésre, csak kitér
2011. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
Ja Orbán sose ad egyenes választ, de nem ő a mérce...
2011. okt. 22. 15:03
 29/43 anonim ***** válasza:
69%
Amit a kérdésedben kiegészítettél abban vannak a Jobbiknak RÉSZ igazságai amivel megfogja a megtévesztett, ideológiával kimosott agyakat és azt mondja, hirdeti ,amit hallani szeretnél, ami napjaink mindennapos kérdései, problémái, hiszen a téma az utcán hever csak le kell nyulni érte. Mig a többi párt azon morfondírozik, hogy hogyan kellene megoldani őket, Ő elvágja a gordiuszi csomót, hogy ki kell rekeszteni őket, a cigányoknak gettót, az idegeneket hazazavarni .....Érted, és fülekre talál, hiszen van abban némi igazság amit mond, de attól még a probléma gyökere megmaradt. Ki csinált belőlük munkanélkülit, hajléktalant, bünözőt vagy idegen tőke nélkül miből teremtünk munkahelyet, ha milliárdosaink inkább külfödre viszik a tőkéjüket, mert nem bíznak SAJÁT MAGUK POLITIKÁJÁBAN SEM. A másság nem elfogadásának kérdésében is vanm némi igazságuk, akkor mikor elég kemény véleményt nyilvánítanak a meleg felvonulással kapcsolatban. Véleményem nekem is az, hogy ne reklámozzák magukat, mert az elfogadásuknakj nem ez a legmegfelelőbb formája. Tehát a JOBBIK a közember olyan problémájával foglalkozik, ami irritáló de a megoldása nem 21. századi, sőt az ő gondolkodásuk ilyen téren őskori. Egyenlőre ennyit reggelről.
2011. okt. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
44%

"Ő elvágja a gordiuszi csomót, hogy ki kell rekeszteni őket, a cigányoknak gettót, az idegeneket hazazavarni "


Ezek szerint nem a Jobbik ad túl leegyszerűsített válaszokat, hanem te egyszerűsíted le túlságosan a Jobbik programját. Sőt, még ferdítesz is. Hol láttál olyat, hogy a cigányoknak gettót? Ha egy kicsit is beleolvastál volna a programjukba, tudnád, hogy a szociális ellátórendszer reformjával és a közbiztonság erősítésével próbálják meg visszakényszeríteni őket a munka világába. Ez pont hogy inkább egy integrációs kísérlet. A romaintegráció retorikai szinten a liberális oldalon is megvan -sőt, ott dübörög csak igazán!- ám ott nem a munkára nevelés, hanem a segélyek összegének növelése a stratégia, ami pont az ellenkező hatást váltja ki. Ráadásul gazdaságilag sem fenntartható, egyre kevesebb dolgozónak kell előteremtenie egyre több segélyt. Így soha nem indul be a magyar gazdaság.

2011. okt. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!