Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy munkahelyen kinek van...

Egy munkahelyen kinek van joga szondáztatni a dolgozót és ő megtagadhatja -e a szondáztatást?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 20:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A munkáltatónak van joga szondáztatni. De: mivel az ittas állapot balesetveszélyes, ezért a munkatársaknak KÖTELESSÉGÜK(!) jelezni azt (a balesetveszélyes állapot miatt). Más kérdés, hogy ha nem jelentik a kollégák a munkáltatónak (a munkáltató rajta van a munkaszerződésen/munkaköri leíráson/kollektív szerződésen), akkor tényleges baleset esetén felelősségre tudják-e vonni a kollégákat, amiért nem tettek eleget a kötelességüknek (én nem tudtam, hogy részeg...).
2011. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk a bejáratnál a biztonsági őrök szondáztatnak. Én elég megalázónak érzem, annál is inkább, mert egy amerikai multinál dolgozom, és tudom, hogy sehol a világon máshol nem csinálják, még Oroszországban sem. Ilyen alkoholista híre van a magyaroknak? Na, meg amikor 8 hónapos terhesen elém tette reggel 7-kor a szondát a biztonsági őr, azért nem álltam meg, hogy meg ne kérdezzem, hogy na, ez most komoly?! Egyébként mindenkitől megkapják.

Szerintem túlzás. A melósok tudom, hogy sokan isznak, és veszélyes is, de az irodában? Szilveszter éjjel is csak kölyökpezsgőt szoktunk inni az éves záráskor. Ha már bent kell ilyenkor lenni, legalább egy pohár pezsgő járna, nem?

2011. okt. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
94%
Az én munkahelyemen úgy van,hogy a biztonsági őr véletlenszerűen kiválaszt egy embert,és behívja az irodájukba.Ott megkérdezi,hogy mi a neve,és melyik üzemben dolgozik.Felírja az adatokat,majd megfújatja a szondát.De utána velem nem írattak alá semmit,csak megköszönték az együttműködésemet.Van egy bizonyos alkoholszázalék,amivel még beengedik az illetőt dolgozni és csak egy kis dorgálást kap.Azt nem tudom,hogy pontosan ez mennyi,de szerintem nem lehet sok.Nem is akarom kipróbálni.Egy munkatársamat már így elküldték,mert megtagadta a szondáztatást,mondjuk bűzlött is az alkoholtól,szóval a vak is láthatta,hogy rendesen betintázott.
2011. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
nállunk pont csüt délután rúgtak ki egy embert szondáztatás után:)
2011. okt. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"Hogy le lettem pontozva, ennyien szeretnek munkahelyen a pohár aljára nézni?:D"


Pedig most kivételesen tényleg a válasz hasznossága és nem egyetértés alapján pontoztam. xD

2011. okt. 28. 06:03
 16/17 A kérdező kommentje:

"De utána velem nem írattak alá semmit,csak megköszönték az együttműködésemet."


Mert jegyzőkönyvezni csak a pozitív eredményt kell.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2011. okt. 28. 06:27
 17/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy működik hogy beérkezéskor meg kell nyomni egy gombot, és vagy az jön ki hogy csomag(csomagellenőrzés), Vagy az , hogy alkohol(szondáztatnak) ilyenkor mindig alá kell írni egy papírt is. Van amikor csak úgy bejön a biztonsági őr két felettessel általában műszakvezető és meós és az ő jelenlétükben kell megfújni a szondát és az eredményt ők is hitelesítik mint tanuk.
2011. okt. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!