Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénzen vagyok hosszan. Azt...

Táppénzen vagyok hosszan. Azt a tanácsot kaptam, hogy szakitsam meg havonta l-2 nap szabadsággal, hogy ne veszitsem el a cafetériát. Ezt a főnököm megtagadhatja?

Figyelt kérdés
Már mint, hogy nem engedélyezi a szabi kiirását?- ez lehetséges? Eddig nem volt gond, de most több mindent is megtagadott, azzal, hogy visszatérünk rá, ha nem leszel táppénzen. Közszféra. Nem lógok, nem tudok járni. Túlhajtottam magam pont a munkahelyemen.
2011. jan. 28. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a táppénzt megszakítod, az azt jelenti, hogy keresőképes vagy. Ha keresőképes vagy, dolgoznod kell. A szabadság 2/3 részével a munkáltató rendelkezik, tehát nagyon nem valószínű, hogy azt mondja, hogy persze, menj el 2 nap szabira, aztán menj újra táppénzre. Ezt táppénzcsalásnak hívják...Orvos sem fog neked ilyet igazolni, hogy 3 hétig keresőképtelen vagy, aztán tudsz dolgozni, 3 nap múlva meg már megint nem...
2011. jan. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul szabadság alatt ki is rúghatnak.
2011. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem rúghatja ki a szabadság ideje alatt annyi ideig, amíg táppénzen volt. Tehát ha pl 3 hétig tápénzen voltál, akkor a munkakezdés után 3 hétig felmondási védelem alatt állsz. Persze a munkaviszonyod rendkívüli felmondással bármikor megszüntethető.
2011. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk a kirugástól nem félek, mert 36 éve dolgozom itt. 3 évem van nyugdijig. Az állapotomat a munkaköröm idézte elő. Tudom most jönnek majd, hogy bárkit kirughatnak stb. De a kérdés nem ez volt. A harmadiknak köszönöm, ezt nem tudtam. Máskülönben sok kollega van hosszan táppénzenzen, és ez bevett dolog, kivéve a mi osztály vezetőnknél nem tudni.
2011. jan. 28. 18:01
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
A 30 napos felmondási védelem csak 30 napot meghaladó folyamatos keresőképtelenség esetén áll fenn, tehát ha csak 3 hétig volt betegállományban, akkor nincs védelem.
2011. jan. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A felmondási tilalom időtartama


Abban az esetben, ha a védettség alá eső időtartamok meghaladják a 15 napot, a felmondási tilalom ideje ezt követő 15 napig, ha meghaladják a 30 napot, akkor az ezt követő 30 napig áll fenn. Abban az esetben például, ha a munkavállaló 16 napig keresőképtelen, a munkáltató 16 nap, illetve az ezt követő 15 nap alatt nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt. Erre jogszerűen csak a keresőképessé válás utáni 16. naptól nyílik lehetősége.


Idézve innen: [link]

2011. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van, valóban van 15 napos védelem is, nem csak 30 napos.


(2) A felmondási idő, ha az (1) bekezdésben meghatározott felmondási védelem időtartama


a) a tizenöt napot meghaladja, ezt követően csak tizenöt nap,

b) a harminc napot meghaladja, ezt követően csak harminc nap

2011. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
88%
Szerintem meg kéne próbálnod beszélni a főnököddel, de ha van külön bérszámfejtőtök az is megoldhatja. De az orvosoddal is mindenképp beszélj, mert ha pl. nem a háziorvosod javasolja a táppénzt hanem másik szakorvos akkor tőle kell javaslat, hogy újból táppénzre mehess. Én terhesen voltam betegen végig és meg tudtuk így oldani. A nőgyógyásztól rendszeresen kellett javaslatot vinnem a házidokinak, és úgy tudtuk megoldani, de a főnököm se csinált problémát a dologból.
2011. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. jan. 29. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!