Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SZTK-s orvos megtagadhatja a...

SZTK-s orvos megtagadhatja a vizsgálatot? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítségeteket szeretném kérni! Szitu: pozitív terhességi teszt, dokihoz el, UH semmit sem mutat. Vizeletvizsgálat, (elmaradt) mensi elmaradás után 3 héttel 1 napi vérzés, se görcs, se darabos (bocsi), másnapra elmúlt. Sztk-ba be, majd az a doki aki akkor rendelt ,megtagadta a vizsgálatot, mondván nem volt meg a vizelet teszt, így meg sem viszgál se uh-val, se manuálisan. Még tanácsot sem adott.

Szerintetek?


2011. jún. 10. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen indokkal nem tagadhatta volna meg a vizsgálatot. Épp azért van ott, hogy a hozzá fordulókat megvizsgálja.
2011. jún. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtagadta a vizsgálatot panaszt is tehetsz !!!! Csak sajna kérdés megéri-e?
2011. jún. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mik vannak.

Nekem meg nem akarták megcsinálni az uh-t a down szűréshez, mert megtudták ki a fogadott orvosom.Nem tágítottam.Előttem vitázott az orvos az asszisztenssel, hogy kénytelenek, mert körzetileg oda tartozok.

Azóta nem hagyom magam lerázni.Nehogy már a nyúl vigye a puskát.

Hát panaszt tehetnél, de attól még Neked nem lesz jobb.

2011. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne rágódj ezen, menj másik orvoshoz, van egy pár, szabadon választhatsz. A dokit meg feljelentheted, mert nem tagadhatja meg a vizsgálatot, kérdés megéri-e?
2011. jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tagadhatja meg a vizsgálatot! Ilyen nincs! Menj vissza! Nehogy neked legyen valami bajod azért mert felelőtlen a doki! Én nem voltam megelégedve az SZTK rendeléssel és mikor terhes lettem orvost fogadtam!Nem igazán volt belekalkulálva a kiadásokba (mert nem vagyunk valami jómódúak, csak szépen lassacskán vagyogatunk), de úgy voltam vele, hogy fontos annyira a babám és a saját egészségem, hogy fogadok egy orvost! Sokszor elég nehéz kifizetni,de szerintem ennyit megér! 1 gyermekes, 31 hetes kismama!
2011. jún. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Anno engem sem vizsgált meg egy doki amiért egy másik orvos akit felfogadtam megváltoztatta a terápiát. a doki felállt és közölte akkor vizsgáljon meg a másik doki ha felülbírálta őt...és otthagyott, függetlenül attól hogy ambuláns rendelésre mentem....és ezek után sok sok melléfogás volt majd ebből koraszülés...perelni? feljelenteni? nem érdemes, hiszen kéz kezet mos!


szóval elvileg nem de gyakorlatilag megtesznek bármit!!!

2011. jún. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szerencsére nem velem esett meg a dolog, hanem egyik bnőmmel. Szerencsére nekem van egy gyönyörű, egészséges 1 éves kislányom. Nekem is fogadott dokim volt, megfizethetetlen!

Én is mondtam, h panaszt tehet. De ilyet! Elmondása szerint a doki valamit beírt a gépbe. De ugyan mit? Azt, h " nem láttam el, mert nem csináltatta meg a vizelet vizsgálatot"... ???? Felháborító ami megy az eü-ben...

2011. jún. 11. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!