Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az orbánfóbia?

Mi ez az orbánfóbia?

Figyelt kérdés

Ez az orbánfóbia egyszerűen már röhejes és szánalmas is!

Én nem állok egyik politikai oldalon sem,de ez már nekem is sok,hogy ilyen rémképeket mondanak az Orbánról.

Nem kéne elfelejteni ki volt 8 évig hatalmon és ki jutatta ide az országot.Ugy tünik az emberek amneziában szenvednek.

Amugy az orbán-kormány csak egy éve van hatalmon nem kéne csodákat várni.

És egszerüen nem tudom mia az a nagyon"szörnyű" dolog amitt a fidesz tett az országal,főleg ha összehasonlitásban nézzük ezt az mszp-vel.


Bár nem vagyok fideszes,de én 2004-ben nagyon meglepődtem,mikor gyurcsány(szándékos a kisbetű)lett a miniszerelnök.Egyszerüen elég ránézni és látni,hogy pszihés problémái vannak.És ezt komolyan mondom.

De rengeteg még hülyébb volt Magyarországon,aki rá szavazott és meg is lett az eredménye.

Tönkre tette az országot.És most ezért is már Orbán tehet.

Legyen neki is 8 éve igen legyen.Lássuk mit tesz.

Na akkor utána lehet szidni jogosan.

DE mszp,gyurcsán stb. már csak a börtönbe kéne hogy bejáratosak legyenek....


2011. okt. 28. 22:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
75%

csak annyit mondok: kétharmad.

peace.

2011. okt. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Antimod ***** válasza:
81%

Tudod két oka van.


1) a sajtó már 15 éve festi ezt az Orbán-mumus képet, sokaknál beért.

2) a rengeteg MSZP-ellenes szavazó csodát várt a Fidesztől, és csalódtak. Az a gond, hogy nagyon sok értelmes ember is csalódott, aki nem csodát várt, csak nem ezt, ami az elmúlt másfél évben történt.

2011. okt. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
40%
csak annyit mondok: fideszbirkák
2011. okt. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 Antimod ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy az utóbbi 8 évről ne is beszéljünk, rémálom. Bár ez az egész "rendszerváltás" utáni időszakra - egy-két év kivételével - ráhúzható.
2011. okt. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
82%

Mert valami borzadály amit művelnek. Pont azokat a lépéseket teszik meg amit elleneztek ellenzékként, plusz ígérték hogy nem lesznek megszorítások. Így átvágni a magyar embereket...

Persze az mszp se volt különb.

2011. okt. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
21%
Meg is lesz a 8 éve, ne aggódj. Sőt még több is. Előbb utóbb rájönnek a legtöbben, hogy mégis jó irányba viszi az országot Orbán. 2014 - re már lesznek pozitív változások, ezt majd érzékelni fogják azok is, akik most nem tartoznak a jól keresők közé, és ezért megalapozatlanul teljes mértékben a Fideszt teszik felelőssé. Az emberek hozzáállásán is sok múlik, nem csak a kormányon. Hiába van munka, ha sokan el sem fogadják. A szemléleten sem ártana kicsit változtatni az emberek egy részének.
2011. okt. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
54%

kolopele mi a véleményed arról, hogy lemondott az egyik Széll Kálmán-terves alapító tag? És hogy Matolcsy is elismerte szerdán hogy leminősíthetik bóvlivá Magyarországot?

És hogy egy darab állampapírt sem sikerült eladni?

Az újabb súlyos adókról nem is beszélve.

2011. okt. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 bumbi02 ***** válasza:
90%
anno a Fidesz a bajnai csomagra az tmondta hogy brutális megszorító csomag.. most 1,5 év alatt 20 új adót hoztak be.. Ez akkor mi?...
2011. okt. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
59%
"orbánfóbia"? a fóbiát ismerem , de mi az az orbán :-)
2011. okt. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
8%
Lemondani már sokan lemondtak más esetekben is. A bóvlivá minősítés egyrészt még nem történt meg, másrészt nem lenne végleges. Mondjuk 300 felett lenne egy euró, ami az exportnak nem kedvezne természetesen, de ez csak átmeneti állapot volna, amit egy erős lábakon álló vállalkozás simán ki fog bírni. Mint magánembernek viszont nem lenne rossz, jelenleg közel 300 ezer euróm van, amit még alig több mint 200 forintos ár mellett váltottam át, és hasonló összeget tartok svájci frankban is, ha az 260 ft körül lenne esetleg egy rövid időre, a 180 forintos eredeti ár után szép summa volna szintén. Megfontolnám az átváltását. Az adók pedig szükségesek, éppen ezek menthetik meg hogy ne kerüljön ebbe a helyzetbe az ország. A kisemberekre most nehéz idők jönnek, ezt én is elismerem. Abban bízom hogy idővel a helyzetük javulni fog. Amit én még tennék a Fidesz helyében az adóemelések mellett, hogy nem engedném hogy átruházzák a fogyasztókra a kieséseket, mert simán be tudnák nyelni a bankok és más nagyobb intézmények is. Azonkívül 3 gyereknél meghúznám a határt a támogatások terén, vagyis csak az szüljön 3 gyereknél többet, aki el is tudja tartani gond nélkül. Ez főként bizonyos "bőrszínnél" okozhatna gondokat. Ezen kívül igencsak utánajárnék a "minimálbéres" gazdag vállalkozóknak is, meg mindenkinek akik adót csalnak, mert ez sem a gazdaság előrehaladását segíti. Nagyon sok pénzt lehetne még így behajtani, csak meg kellene tenni a szükséges lépéseket. Talán majd jövőre. Féljen akinek félni kell, és ez nem csak a tisztességtelenül meggazdagodott emberekre vonatkozna, hanem mindenkire aki adót csal, nem ad számlát, jogtalanul vesz fel segélyt, stb. Rendet lehetne itt tenni, nem is értem hogy a Fidesz miért torpant meg kissé. Lehet hogy csak kivár.
2011. okt. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!