Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti tudtátok hogy az összes...

Ti tudtátok hogy az összes rakpartot zsidókra/zsidó érdekeltségűekre nevezték át? Méghogy az orbánék jobb oldaliak, jó vicc.

Figyelt kérdés
Csak kiváncsi vagyok a véleményetekre ez ügyben.
2011. okt. 31. 06:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Mindenki zsidó!
2011. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

Eloszor is, nem tudom, hogy Steve Jobs milyen vallasba szuletett, de hogy budhistakent halt meg, az biztos.

Dennis Ritche pedig biztos, hogy zsido volt (a Bell Lab-ban egyebkent is 99% zsido).


Masodszor: unom mar, hogy keptelenek vagytok megerteni, hogy a holocaustban mi az egyeduli. Az, hogy EUROPABAN, egy MODERN KULTURAJU ORSZAGBAN UZEMKET EPITETTEK EMBEREK TERVSZERU LEGYILKOLASARA. Azonkivul a holocausttal mindig a JOBBOLDAL foglalkozik, ti tesztek fel szinte hetente ilyen iranyu "kerdest".


Harmadszor: A magyar nep erdekeben igenis fontos megmutatni, hogy nem csak a kerdezo es elvtarsai alkotjak a nepet, hanem leteztek (es leteznek) tisztesseges, bator, gerinces magyarok is.

2011. okt. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 DrGempa ***** válasza:
Nem tudtam,nem írtak róla a fészbukon.
2011. okt. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Az, hogy EUROPABAN, egy MODERN KULTURAJU ORSZAGBAN UZEMKET EPITETTEK EMBEREK TERVSZERU LEGYILKOLASARA.

"


Most erre mondjam azt, hogy Sztálin, Lenin is tervszerűen milliókat gyilkolt le: De nekem továbbra is a háborúkkal van a bajom. A háborúba tervszerű módon küldik mészárszékre az embereket, mind a mai napig. És ezek létszáma messzemenőnen több mint az összes eddigi zsidó legyilkolt.


"

Azonkivul a holocausttal mindig a JOBBOLDAL foglalkozik, ti tesztek fel szinte hetente ilyen iranyu "kerdest".

"


Nem önszántamból. Ha hiszed ha nem, a parkolási díjak után olvastam, ahol olyan neveket írtak le, amit nem tudtam hova tenni... Utána olvastam hogy már megint mi ez az átnevezési balf*kodás. Akkor találtam meg a cikket, és a zsebemben kinyílt a bicska.


Úgy gondolom hogy egy demokratikusnak álcázott országban (persze nincsenek illúzióim, tudom hogy nem az) az országban található közterületeket olyan emberekről kell(ene) elnevezni akik vagy az egész országért tettek valamit (Széchenyi) vagy az egész országért haltak meg (Petőfi, Bem apó, stb...) hősi módon, nem pedig egy kis kiragadott kisebbség érdekében. De nem is ez a baj. Legyen mondjuk egy ilyen tér. Vagy kettő. De az hogy az egész alsó rakpartot a Duna mindkét oldalán ilyenekről nevezik el, hát elnézést, de bicska nyitogató.


Ha most a hit gyüli tagjairól neveznék el, akkor mindenki fel lenne háborodva. Pedig nem sok különbség lenne a dolog lényegét tekintve...


"

Harmadszor: A magyar nep erdekeben igenis fontos megmutatni, hogy nem csak a kerdezo es elvtarsai alkotjak a nepet, hanem leteztek (es leteznek) tisztesseges, bator, gerinces magyarok is.

"


Valóban léteznek, de pont hogy az ilyen emberek akik ilyet tesznek, jelenleg nem jutnak publicitáshoz...


A Jobs - Ritchie példával is erre utaltam volna. Nem mindig az kerül előtérbe aki valós teljesítményt mutat fel. Lehet hogy Carl Lutz megmentett 100 embert, de az is lehet hogy Kiss Lajos villanyszerelő meg megmentett 400-at, mégsem Kiss Lajos villanyszerelő mesterről neveznek el alsó rakpartot, mert Ő nem zsidókat mentett meg, hanem "csak átlagos embereket".


Pont most 56 kapcsán a villamos megállókban vannak kitéve átlag emberek képei, rövid történetei, akik valóban az életükkel fizettek az ORSZÁG szabadsága érdekében és nem egy kisebbség miatt! Jó elolvasni az ott leírt történeket, de kár hogy csak ilyenkor, ezen a pár napon tesznek róluk említést...

2011. okt. 31. 22:36
 15/21 anonim ***** válasza:
77%

Te hetet-havat osszehordasz. Ez a mindennek egybekeverese a technikad.


Hogy kerul ide Sztalin, meg Lenin? Ki allitotta, hogy a haboru nem szornyuseg?


"az országban található közterületeket olyan emberekről kell(ene) elnevezni akik vagy az egész országért tettek valamit (Széchenyi) vagy az egész országért haltak meg (Petőfi, Bem apó, stb...) " Szereny tudomasom szerint ezekrol a hosokrol is vannak elnevezve kozteruletek.


" lehet hogy Kiss Lajos villanyszerelő meg megmentett 400-at, mégsem Kiss Lajos villanyszerelő mesterről neveznek el alsó rakpartot" Tudod mit, LEHET, hogy Kiss Lajos... Nem tudok rola. Es ha volt ilyen ember, akkor az, hogy nem tudok rola, nem a zsidok hibaja, hanem annak a 400 embernek, akiket megmentett, es nem tettek semmit annak erdekeben, hogy az ertuk eletet aldozo Kiss Lajos neve ismert legyen.



Egyebkent azert pont az also rakpartokat neveztek el a fent jelzett emberekrol, mert pont az also rakpartrol lottek a Dunaba zsidokat azok a magyarok, akik NEM tartoznak a nep tisztesseges, bator, gerinces reszehez.

2011. nov. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nem hordok össze hetet havat.

Pontosan azt mondom, hogy a meghalt zsidók száma "elhanyagolható" a többi, erőszakban meghalt ember számához képest. Ehhez képest mégis a duna mindkét oldalát végig róluk nevezik el.


Nincsenek arányban a dolgok, az összes előző példával ezt szerettem volna érzékeltetni.


Úgy gondolom hogy a dolgoknak arányban kell lenniük, de jelenleg ez nincs így, túlságosan elmegy a dolog a zsidó üldözöttek irányába.


Illetve a másik problémám, hogy a közterületeket mindig az aktuális politikai álláspontnak megfelelően nevezgetik át.


És talán a 4. köztársaságosoknak volt igazuk, amikor átnevezték a Moszkva teret (számomra az marad) Peking térre. Ami ma még csak "vicc" és könnyű játék, az holnapra már valóság és szörnyűség...


Ma még csak a Duna két oldala van elnevezve, holnap már egy egész kerület, azután meg...

2011. nov. 1. 07:30
 17/21 A kérdező kommentje:

Egyébként pedig Kiss Lajosról a történészeknek (akiknek ez a szakmájuk) lehet tudomásuk. Csakhogy ők kitől kapják a fizetést? Vagyis politikai befolyásolás alatt állnak. Hiába tudják nagyon jól Kiss Lajos történetét, a szőnyeg alá kell söpörni. Vajon miért írják át minden évben a töri könyveket?


Megváltoznak az 50-100 évvel ezelőtt történtek? Nyílván nem. Csak valakinek az aktuális érdeke úgy kívánja...


A holokauszt törvény is érdekes módon kiemeli a zsidóságot, az összes többi terrorral nem foglalkozik, vagyis megkülönböztet. Nagyon durván.

Ugyanez van az átnevezésekkel is...


Amúgy ha elolvasod a cikket benne van, hogy a MASZIHISZ kezdeményezte az egészet, vagyis egy államtól tök független szervezet. Kiváncsi vagyok, ha mondjuk az orszáog mentőszolgálat menne oda, hogy ugyan nevezzenek már el Nagy Géza mentősről egy utcát, mert napi 12 órában még hétvégén is mentőzik, családja emiatt nincs, körbe röhögnék....


És az átnevezési szavazás egyhangú volt...

2011. nov. 1. 07:37
 18/21 anonim ***** válasza:
65%

Hogy te milyen eredeti megallapitasokat tudsz tenni!!!

"Pontosan azt mondom, hogy a meghalt zsidók száma "elhanyagolható" a többi, erőszakban meghalt ember számához képest. "

Mivel a zsidok szama az emberiseg 0.03 szazaleka a fold lakossaganak ez egy tenyleg meglepo megallapitas. De megintcsak azt kerdem, hogy jon ez ide?

Azon kivul pld az 1600-as evekben a romanok elleni tomeggyilkossagot NEM magyarok hajtottak vegre, ezzel szemben 1944-ben Budapesten a magyarok lottek a Dunaba zsidokat, nem pld az ausztralok.

2011. nov. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el hogy ennyire értetlen vagy...

Ténleg iyen h*e vagy, vagy csak tetteted, vagy zsidó vagy?


Utoljára írom le:

Úgy jön ide, hogy Bp egyik legfrekventáltabb helyeit róluk nevezik el, miközben nem érdemelnének ekkora figyelmet a történelmi viszonyítások alapján. És úgy, hogy ezt az egészet egy vallási csoport indította el, nem is egy állami szervezet, tehát tulajdonképpen "magán" akcióról van szó, amire "kedvenc" politikusaink egyhangúlag bólogattak.


Ennek mintájára akár Ferencvárost is át lehetne nevezni Zsidóvárosra, mert miért ne... Elvégre egy egészen kis területről van szó... éppenséggel csak egy fél kerület...


A bajom továbbra is az, hogy ez az átnevezés így aránytalanul nagy. Legyen róluk elnevezve egy utca, vagy kettő, vagy egy tér, vagy kettő, de az hogy a Duna Bp-i mindkét része, az nekem egy kicsit sok.


Most gondolj bele milyen lenne ha a Duna két oldalán végig hírhedt diktátorok nevei lennének? Még az átkosban is azért ezek szét voltak szórva...


De még akár lehet szó növényekről is, teljesen mindegy. Ekkora "egybefüggő" területen azonos témakörről elnevezni utcákat nem szerencsés. Pláne nem olyan témakörről, ami erősen megkérdőjelezhető hogy miért kap jogtalanul ekkora figyelmet...

2011. nov. 1. 16:49
 20/21 anonim ***** válasza:
Kérdező. Már ott bukik az egész, hogy ezek nem mind zsidók, akik miatt eredetileg feltetted a kérdést. Így felesleges az ugrálásod.
2011. nov. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!