Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a fidesz az...

Szerintetek a fidesz az ország utolsó esélye? Mindezt egy fideszes mondta, milyen meglepő.

Figyelt kérdés

[link]


Ha ez igaz akkor azonnal el kell költözni, mert nagy szarban vagyunk.


2011. nov. 6. 10:05
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

A minimálbér az kint is minimálbér, igazából nincs különbség. Arra jó, hogy előteremtsd a megélhetésedhez szükséges legalapvetőbb dolgokat.

Az egyszerű emberek akik kimentek sosem azért jöttek haza gazdagabban, mert ott hű de jó volt a helyzet. Az volt, hogy kimentek, heti 6*12 órában húzták az igát, ami heti 72 óra. Amit a heti 40 órában megkerestek, abból éppcsakhogy meg tudtak élni a sokkal magasabb árak mellett. A maradék 32 órából amit ott kint kaptak az ott is lóf@szt ért, de gyüjtögették 1-2-3 éven keresztül, majd hazajöttek. Az ott kínkeservesen megtakarított pénz az itteni árak mellett viszont már egész szép kis zsozsó! Ezt meg én tudom sok ismerősömtől, meg egy időben én is akartam volna kimenni, de nekem nem ért annyit, hogy külföldön sokkal inkább rabszolga legyek mint itthon.


Külföldre annak éri meg kimenni, akik képesek arra, hogy idehaza se heti 40 órában dolgozzanak, hanem heti 70-ben. Nekik tényleg megéri kint dolgozni, igazuk is van ha kimennek. De az olyan picit "lightosabb" hozzáállású emberkék is mint például én is, akiknek a heti 40 óra is bőven sok, azok inkább ne menjenek ki külföldre, mert ők az esetek 95%-ában csúnyán megszívják.

2011. nov. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
88%
Elmondanám hogy külföldön sokkal keményebben kell dolgozni azért hogy jó fizetése legyen valakinek. A takarítónő nem teheti azt meg hogy a fél munkaidejét a seprűre támaszkodva töltse el mint nálunk. Aki így állna hozzá nálam is a munkához, az nem hogy magas fizetést nem kapna, hanem rövid idő alatt az utcán találná magát. Egyébként felőlem bárki kimehet külföldre dolgozni aki úgy érzi ott nagyobb jövő áll előtte. Én is megtehettem volna annak idején hogy ne itt létesítsünk vegyesvállalatot, mégis ragaszkodtam hozzá hogy itt maradjunk. Persze az én helyzetem más volt mint a mai fiataloké. A diplomások röghöz kötését én nem tartom jó ötletnek, mert amennyiben valaki nem talál munkát minden igyekezete ellenére, annak ne kelljen emiatt tengődnie és eltartatni magát velünk, mert az senkinek sem jó, az államnak sem. A segélyek megnyirbálása pedig megint csak azokkal kitolás, akik minden erejükkel azon vannak hogy munkát találjanak, legyen az illető tanár vagy lakatos, teljesen mindegy. Persze valamennyire érthető hogy a kormány szigorítana a segélyeken, hiszen ne feledjük el hogy vannak bőven akik csak erre pályáznak. Tehát igazságot tenni ebben a kérdésben nem könnyű. De mint mondtam is, ki lehet menni aki úgy érzi hogy ott jobb lesz neki, ez csak a jobbikosok szerint jelent hazaárulást, velük meg nem kell foglalkozni. Lehet hogy nekik elég a segély vagy a minimálbér.
2011. nov. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

"A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad"


És mi van azzal aki nem minibálbérét megy ki? (De nekem rokonom Londonban mosogatásból is meg tudott élni, úgy hogy nem halt meg)


Ott vannak a mérnökök, informatikusok, ORVOSOK. Egy orvost mi tartson itthon? A kevésbé jó munkakörülmény, a megbecsülés hiánya? Az, hogy az EU-ban nálunk dolgoznak a legtöbbet, a 2. legkevesebb fizetésért?

2011. nov. 6. 11:40
 14/38 anonim ***** válasza:

""Ebcsont válasza



Mi a drágább plg Ausztriában mint itthol?

Mondjuk a lakhatáson kívűl,ami a mienk 2× ese kb.


Kíváncsi vagyok, mert elég sokat tartózkodtam, éltem Ausztriába, és elég komoly rálátásom van.

Ahogy arra is van rálátásom hogy az álltalános ugyan azért a munkáért aránya 1 / 5-6.


Nem nehéz kiszámolni mekkora a külömbbség.


Persze ha te folyamatosan szórakozni akarsz, vag szollgáltatásokat igénybevenni,akkor ott sem olcsó az élet. De ha azt a szintet akarod elérni mint amiben itthol élsz, akkor a jövedelmed nagyrészét megtakaríthatod. Ez persze nem reális, hiszen többet fogyasztassz előb-utóbb kint, mert megteheted.

És a sokkal magasabb életszínvonal mellett is az átlagnak akad egy kb 25-30% os megtakarítása.


Szóval nem kolbászból a sövény, de sokkal jobb az életszínvonal amit elérhetsz, a nyugalomról meg nem is beszélve.

2011. nov. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

Menjenek ki, ha ott jobb nekik.

De akinek még az adófizetők pénzéből lett fizetve a taníttatása, azoktól ha visszakövetelné a taníttatásuk költségeit az állam, azt nem tartanám igazágtalan dolognak.

2011. nov. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

"De akinek még az adófizetők pénzéből lett fizetve a taníttatása, azoktól ha visszakövetelné a taníttatásuk költségeit az állam, azt nem tartanám igazágtalan dolognak."


És a szüleik nem fizették meg a 40 év alatt? ÉS jobb itthon munka nélkül, vagy annyiért dolgozni, hogy éppen megéljen.


"Az volt, hogy kimentek, heti 6*12 órában húzták az igát, ami heti 72 óra. Amit a heti 40 órában megkerestek, abból éppcsakhogy meg tudtak élni a sokkal magasabb árak mellett. A maradék 32 órából amit ott kint kaptak az ott is lóf@szt ért"


ÉS itthon mi van? Azért dolgozol 72 órát, hogy talán megélhess. nem azért, hogy tudj félre tenni

2011. nov. 6. 11:57
 17/38 anonim ***** válasza:

"A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad."


Én elsősorban Nagy Brittaniára gondoltam, annak idején Anglián, Írországon morfondíroztam nagyon. Ausztria az ország másik feléhez van közel nem hozzám, ha már lépek, nekem ugyan mindegy, hogy 500 kilométerre költözök vagy több ezerre.

Ami Ausztriáról írsz, azt én sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom. Amit tudok, hogy nagyon sokat és nagyon keményen kell dolgozni odakint is, ha igazán meg akarod alapozni a jövődet.

2011. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

"ÉS itthon mi van? Azért dolgozol 72 órát, hogy talán megélhess. nem azért, hogy tudj félre tenni"


Én heti 40 órát dolgozok, csak azért, hogy meg tudjak élni, félretenni nem tudok. Ha rá tudnám magam szánni arra, hogy heti 72 órát dolgozzak, egyértelmű, hogy kimennék. Aki idehaza 72 órát dolgozik (nem ilyen biztonsági őr "melóra" gondolok) csak azért, hogy meg tudjon élni, azoknak mindnek azt tanácsolom, hogy menjen ki dolgozni külföldre. Ugyanúgy fognak gürcölni mint itt, de ott legalább van ennek értelme.

2011. nov. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
"És a szüleik nem fizették meg a 40 év alatt? ÉS jobb itthon munka nélkül, vagy annyiért dolgozni, hogy éppen megéljen." Mindenki szülei fizették, mindenki fizette. Azok is akiknek a gyerekei nem tanultak tovább. Aki tovább tanult, és mások állták a taníttatásának a költségét, az igenis tartozik az államnak. Kimehet, meggazdagodhat, nem ítélem el, de fizesse vissza azt a pénzt, amivel lehetőséget adott neki az ország, hogy az legyen belőle aki lett.
2011. nov. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

"Mindenki szülei fizették, mindenki fizette. Azok is akiknek a gyerekei nem tanultak tovább."


És az aki egy szakmunkásképzőt végzett el? Az is az állam pénzén tanult. És a többi ember gyerekét ki állította meg, hogy ne tanuljon tovább? De amúgy amennyit befizetnek 40 év alatt abból kijön bőven a taníttatás.



De nem is lenne ilyen gond, ha olyan lenne az ország, hogy ne keljen senkinek se elmenni.

2011. nov. 6. 12:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!