Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldaliakat általában...

Pro Patria kérdése:

A baloldaliakat általában miért nem érdeklik a határon túli magyarok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 23:39
1 2 3 4 5
 1/48 Heckler ***** válasza:
82%
A magyarok nem érdeklik őket úgy általában, a többi részletkérdés. Nincs nemzet csak nép van, érted.
2011. nov. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 Heckler ***** válasza:
0%
Ja igen, és kérem a recipe ferrumot, hogy teljes legyen a kép.
2011. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező: számodra mit jelent, hogy valakit érdekelnek a határon túli magyarok? Baloldali vagyok, és a határon túli magyarokat éppen úgy tisztelem és elfogadom, mint az anyaországiakat. Nem tartom őket sem többre, sem kevesebbre. Nem románozom, szlovákozom, ukránozom stb. le őket, de azt sem mondom, hogy "a székelyek magyarabbak az anyaországiaknál", mert ez egyrészt túlzás, másrészt sértő is, éppen az itthoni magyarokra nézve. A baloldaliak véleményem általában elfogadják a határon túliakat, de nem ajnározzák és fetisizálják őket. Lehet, hogy ezt hiányolod, kérdező...?
2011. nov. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy az átlag mszp-szimpatizánsokat egyáltalán nem érdekli, hogy több millió magyar van a határon túl. Semmilyen intézkedést nem szorgalmaz a védelmük/jobb sorsuk érdekében. Feleslegesnek, sőt, pazarlásnak tart mindent (támogatást, pénzt, munkát), ami a határon túli magyarokra megy.

Esze ágában sincs az ottani magyarok anyaországba csatolásáért (tudom, tudom, rossz a gazdaságunk, megoldhatatlan), vagy legalább területi autonómiáért ágálni, "nem érdekli, mi van az ottani magyarokkal".

2011. nov. 6. 23:54
 5/48 uuallomas ***** válasza:
73%
mert kozmopoliták ezek a proletárok, és egyesülni szeretnének, ott ahova ők tartanak szlovák meg román sincs csak az a gonosz cilinderes monopoli ember, de majd letaszajtják a trónjáról az pöfeteget, ha valaha odaérnek
2011. nov. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
44%

"Úgy értem, hogy az átlag mszp-szimpatizánsokat egyáltalán nem érdekli, hogy több millió magyar van a határon túl."


Inkább úgy fogalmaznék, hogy az itthoni magyarság helyzete és sorsa jobban érdekli őket, fontosabb számukra.


"Semmilyen intézkedést nem szorgalmaz a védelmük/jobb sorsuk érdekében. Feleslegesnek, sőt, pazarlásnak tart mindent (támogatást, pénzt, munkát), ami a határon túli magyarokra megy."


A határon túli magyarok -tetszik, vagy nem tetszik-, azon országoknak adóznak, és onnan kapnak jövedelmeket, juttatásokat, ahol élnek. Támogatni kell őket, de amíg Magyarországon sem fenékig tejfel az élet milliók számára, nem szabad ész nélkül osztogatni kifelé.


"Esze ágában sincs az ottani magyarok anyaországba csatolásáért (tudom, tudom, rossz a gazdaságunk, megoldhatatlan), vagy legalább területi autonómiáért ágálni, "nem érdekli, mi van az ottani magyarokkal"."


Ez nem érdektelenség, hanem realista gondolkodás. Semmi szükség újabb háborúkra, véráldozatokra, és az sem lenne célszerű, ha a külhoni magyarok áttelepülnének Magyarországra, hiszen onnantól kezdve már az eredeti életterükről sem lehetne beszélni, örökre elveszítjük az elcsatolt területekhez való minden viszonyunkat. A határon túli magyaroknak ott kell boldogulniuk, ahol élnek, és ennek feltételeit viszálykodás helyett a szomszédos országokkal együttműködve kell megteremteni.

2011. nov. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
38%
Uuallomas: téged is a Fekete Pákó kreált, nem csak a nevedet?
2011. nov. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 Heckler ***** válasza:
58%
A kérdés az summa-summarum, hogy miért nem létezik magyar külpolitika, de ez nem csak a baloldal, hanem ugyanakkor a jobboldal "érdeme" is, mert ebben a tekintetben nincs változás.
2011. nov. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 uuallomas ***** válasza:
14%

<covenant>

ez kritikán aluli volt;D

2011. nov. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
78%

A baloldaliakat is érdekli, csak reálisabban látják a helyzetet. Ha őszinték vagyunk, jelenleg a mai Magyarország területén élő szűk tízmillió állampolgárnak sem biztosított a megélhetése. Rengeteg munkanélkülink van. Ha most valahogy elintéznénk, hogy beköltözzenek a határon túli magyarok, akkor annyival még több munkanélkülink lenne.

Nem vagyok amúgy baloldali, csak realista. Beszélhetünk a határon túli magyarokról, de azzal nem jutunk közelebb a probléma megoldásához.

2011. nov. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!