Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért veri a mellét,...

A Fidesz miért veri a mellét, hogy 500 milliárdot hagy az embereknél a flat tax révén, mikor az a réteg nyilvánvalóan ráül arra a pénzre, nem pedig lefogyasztja, azaz semmilyen pozitív hatással nincs a gazdaságra?

Figyelt kérdés

Először is nem vagyok nagy politika fanatikus, sem különösebben bármelyik párt hívője, csak ezen így elgondolkodtam.


Őszintén szólva én is ezt tenném, hiszen ha havonta 300-400+ ezret keresek, akkor már eleve annyi lehet a fogyasztásom, amennyi csak belém fér, már régen meglenne a kívánt terepjáró (persze külföldről, mert fizessen többet az, akinek kevesebb a pénze ugye), méteres lapos tévé, tehát nem nagyon lenne hova többet fogyasztanom, így már csak ezért is ráülnék a Fidesznek köszönhető plusz pénzemre.


Ami úgy viszont semmi hasznot nem hoz az országnak. Sőt, mivel 500 milliárdos kiesést jelent, azt valahonnan vissza kell pótolni! Azaz, amennyivel több marad a jobban keresőknél, annyival többet kell elszedni mindenkitől, a jobban keresőket, a rosszabbul keresőket, de még a nyugdíjasokat is beleértve. Na most, ha minden rétegtől elveszek, és amit elvettem odaadom a minden réteg közül, a legfelsőbbnek, az nem olyan mint valamiféle fordított Robin Hood-adó?


Úgy olvastam, hogy kb 80%-a a keresőknek rosszabbul jár ezzel. A Fidesztől azt is hallottam, hogy azért adják a pénzt a nagyoknak, mert ők viszik a vállukon az országot. Na ne már! Szerintük, akkor 5-ből 4 dolgozó embernek semmit nem ér a munkája, semmit nem tesz hozzá az egészhez? Mindenki tudja, hogy a kapitalizmusban pont azok termelnek a legtöbbet, akik a legkevesebbet keresnek. Akkor? A legtöbbet mindig az intézők keresik, de ha nem lennének az utolsó alkalmazottak, akkor ugyanúgy nem működne semmi, mintha nem lennének az intézők. Hogy lehet ilyen durván ketté választani egy már amúgy is szét esett társadalmat? Egyre inkább azt látom Budapesten, hogy kezdünk nagyon elbrazilosodni: az egyik emberről majd' leszakad az öt éves kabátja, a másikon pedig három havi minimálbér van ruhában és köztük nincs senki.


Ja és a kedvenc flat tax térképem, "jó látni", hogy megint sikerült "a legjobbak közé" tartoznunk - pont nem a nyugathoz:


[link]


2011. nov. 8. 15:17
 1/7 Antimod ***** válasza:
100%

Én sem értem, miért mindegyik párt az alsó réteget nyúzza. Pedig könnyen belátható, bármennyi pénzt is hagynak a legszegényebbeknél, szinte biztos, hogy elköltik azt - így adó formájában egy része meg is térül.

A gazdagabbak pedig inkább befektetik külföldön.

2011. nov. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a gazdagabb réteg a bankoknál hagyja a pénzét, akkor arra alapozva hiteleket lehet kihelyezni a gazdaságba. Így is fel lehet pörgetni a gazdaságot, bár korántsem olyan látványosan, mintha a vállalkozásokat közvetlenül ösztönöznék, támogatnák.
2011. nov. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert a Fidesz mindig is a módosabb rétegeket képviselte

(persze ellenzékben még más volt a duma)

2011. nov. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bumbi02 ***** válasza:
1 éve hozom fel én is ezt a kérdést, még senki se válaszolt rá érdemben,:))
2011. nov. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

""Ha a gazdagabb réteg a bankoknál hagyja a pénzét, akkor arra alapozva hiteleket lehet kihelyezni a gazdaságba. Így is fel lehet pörgetni a gazdaságot, bár korántsem olyan látványosan, mintha a vállalkozásokat közvetlenül ösztönöznék, támogatnák.



Ez egy fideszes blabla!


Mi a francnak fektetnék be, ha nincs igény, nincs fogyasztás. az egykulcs pontosan ebben bukott.


Közgáz alap, hogy átfogó fogyasztást csak széles réteg generálhat, a magasabb jövedelmüek pedig csak szűkebb ciklusokban cserélnek autót, plazmát, stb.


Persze nem az ördögtől való, a fidesz felfogása, csak éppen nem a megfelelő kabátra vart gomb.


Ugyanis ha a németeknél alkalmazzák, akkor még van is hatása. Hiszen ott széles a közép, és rengeteg a saját gyártású ipari termék.


DE NÁLLUNK NEM EZ A HELYZET!


Összesítve, a barom neoliberális elképzelései a fidesznek ismét abba a hibába esett hogy a neoliberalizmus jó,,, "ami igaz" csak nem mindegy hogy kinek!


Ugyanis a neoliberalizmus tényleg jó, a nagytőkéseknek, és az impériumoknak. Viszont ugyan olyan arányba rossz az iparilag fejletlen és tőkeszegény gyarmatoknak!

2011. nov. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" 300-400+ ezret keresek, akkor már eleve annyi lehet a fogyasztásom, amennyi csak belém fér, már régen meglenne a kívánt terepjáró (persze külföldről, mert fizessen többet az, akinek kevesebb a pénze ugye), méteres lapos tévé, tehát nem nagyon lenne hova többet fogyasztanom,"


Hidd el nem sok az a pénz. Az arra elég, hogy normálisan meg lehessen élni és tudjon annyit félre rakni, hogy elmehessen valami közeli helyre nyaralni évente és egy középkategóriás autót tudjon venni 2 év alatt (1-3M).


ismerek pár embert aki ennél azért többet keres (fél M kröül), de azért ők sem élnek fényűző életet. Persze több dolgot megengedhetnek maguknak mint a többség.

2011. nov. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem fideszes blabla, mert nem vagyok fideszes. Közgazdász "blabla", hogy a szóhasználatnál maradjunk.
2011. nov. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!