Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szándékosnak mondható az a...

Szándékosnak mondható az a magatartás, ha valaki nyilvánvalóan cselekedetével zavarja más nyugalmát és mégsem változtat azon?

Figyelt kérdés

"Akit birtoklásában zavarnak, a jegyzőtől egy éven belül kérheti a zavarás megszüntetését. A jegyző eltiltja a birtoksértőt a sérelmezett magatartásától."

Ez a törvény.

Én hivatkozhatok, hogy szándékossággal történik a cselekedet? Vagy mit kell mit kell érteni szándékosságon?

Off-ot nem kérek, ha lehet!


2009. dec. 10. 13:09
1 2
 1/12 kalmangabor ***** válasza:
72%
Biztosan velem lehet a hiba, de nem értem, mire is vársz választ.
2009. dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez a kifejezés, hogy 'szándékosság' ilyen esetben használható-e? Zavaró magatartás esetén. Kvázi, hogy valaki direkt szórakozik velem. Nem pedig véletlen történnek az események.
2009. dec. 10. 13:30
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

ebben a kérdésben szerintem ez irreleváns

hosszabb időn át tartó, zavaró cselekmény nyilván nem történik véletlenül, vagy hirtelen felindulásból, csak szándékos lehet

hogy ezzel kimondottan a te zavarásod volt e a célja, vagy nem, nem számít

2009. dec. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tudják, hogy zavar a zajongásuk, tehetnének is ellene, de nem tesznek. Én ezt szándékos zavarásnak tartom. Vagy nem megyek semmire ha ezt hangsúlyozom egy panasztételnél?

Tennék birtokháborítás miatt panaszt a jegyzőnél, de az a baj, hogy őket is értesítenék, ha kijönnének szemlére, biztos visszafognák magukat és utána kezdődne előről az egész. Gyakorlatilag bizonyíthatatlan. Csak úgy gondolom, hogy talán súlyosbítja a tényt, ha valaki szándékosan tesz ilyet.

2009. dec. 10. 14:48
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Polgári jogban nincs jelentőságe a szándékosségnak. A lényeg a zavarás ténye.
2009. dec. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2009. dec. 10. 15:00
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
hang-ill. képfelvétellel rögzítheted a zavarás tényét, mielőtt kijönnének szemlére
2009. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne várd,hogy lesz belőle valami,mert ahogy írtad,ha kijönnek ellenőrzésre nem biztos hogy akkor is csinálják a zajt ami téged zavar.Neked valamilyen formában bizonyítani kéne..Avval,hogy (gondolom a szomszédaidról van szó)hangosan hallgatják a zenét,vagy csoszognak a lakásban és te hallod,vagy éppenséggel úgy hallod,hogy tologatnák a bútorokat(nem hiába írtam ezeket,mert feltételezem,hogy nemrég tettél fel egy hasonló kérdést ez ügyben),ez még nem bizonyított,hogy szándékos cselekedett lenne,mert ebben az esetben még csendháborításról sem lehet beszélni.Kezdetnek a többi szomszédtól kell aláírást szerezned,hogy őket is ugyanúgy zavarja mint téged,persze felvilágosítani a szomszédokat,hogy esetleg egy bírósági pernél mint tanú is részt venni..Ha eljuttok a bíróságig avval is számolnod kell,hogy a "zavaró szomszéd" érvelhet úgy,hogy

1.Azért hallgatja hangosan a TV-t és a zenét mert rosszul hall(ezt kivizsgálják,és ha igaz,akkor már ez nem szándékos zavarás..

2.Azért csoszog vagy trappol,mert ő csak így tud járni(na igen,nem tanították meg hogy emelje a lábát,és el se hinnéd milyen sokan csoszognak trappolnak,Csak nézd meg az utcán)Ezt is megkérik,hogy tegye meg,esetleg többen is mondhatják (az ő tanúja is),hogy bizony a "vádlott" ilyen hülyén mászkál.Nos akkor itt is kiesik a szándékosság.

3.Mintha tologatnák a bútorokat egész nap..

Ezt könnyen megállapítják ,hogy nem egészen erről van szó,hanem csak hogy a széket amin éppen leülnének a konyhában nem emelik fel csak egyszerűen végigcsúsztatják a kövön(elismerem tényleg olyan mintha állandóan bútorokat tologatnának)..de ez is viselkedési forma,egy megszokás,és ezzel sem lehet bizonyítani a szándékosságot.

Szóval kedves kérdező,ha pereskedni akarsz avval hogy szándékosan téged provokálnak azt bizonyítanod kell!!Senkit nem lehet arra kényszeríteni,hogy a saját otthonában síri csendben legyen,és lábujjhegyen mint a balerina közlekedjen.

Mivel biztos vagyok benne,hogy ide is többször írtál ez ügyben,és ez nem egy hete tart,ezért keress fel egy ügyvédet(a lakóhelyednél az önkormányzatnál szokott lenni ingyenes jogi tanácsadás)és ott kérdezz meg,hogy mit tehetnél te,és mennyi esélyed van,hogy a végén a zavaró tényező megszűnik..(mérlegeld azt is,hogy te előbb fogsz idegileg összeroppani mint a zavaró szomszédod)

2009. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hang és kép rögzítéssel vigyázz,mert evvel akár te is bűnt követhetsz el,hisz megsérted a másik személy jogait..Nem hiába van az egy nagyobb,és ennél sokkal komolyabb eseteknél,hogy bírósági engedélyt kérnek az ilyen rögzítésekhez.Egyébként sem érsz el vele semmit,mert hanggal amit felveszel nem tudod bizonyítani,hogy tényleg azok csinálják akikre te gondolsz.A képi meg nem kivitelezhető,hisz akkor neked kéne utánuk settenkedni állandóan,esetleg a saját lakásukba elbújni,hogy tuti képed legyen.(ez meg már magán laksértés lenne a te részedről)Inkább keress egy ügyvédet vagy jogászt aki elmondja mit tehetsz..
2009. dec. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ha én már többször kértem, hogy pl. tegyenek filcet a szék lábára, mert nálunk nagyon hangos, mindennap napjában többször tologatják, hosszab rövidebb ideig, tegnap spec. 2,5 órán át, akkor nekem ne mondja senki, hogy nem direkt nem csinál neki semmit. Ezt neki is hallania kell mellesleg. Olyan nincs, hogy nálunk hallatszik, náluk meg semmi sem.

Csak ott van a dolog másik része, beszéltem már egyébként ügyvéddel és ő is azt mondta, hogy nem lehet tudni a reakcióját, ha törvényes útra viszem a problémát, lehet, hogy még rosszabb lesz.

És hogy hogyan kellene megfogalmazni, hogy a jegyző is érdemben foglalkozzon vele.

2009. dec. 10. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!