Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki fiatal és nem tudnak...

Nem dávid kérdése:

Aki fiatal és nem tudnak segíteni a szülök és nem örököl ingatlant annak hogy lesz saját lakása?

Figyelt kérdés
havi 100ezret keresek. Jelenleg szüleimnél lakok. Lassan el kéne költöznöm mert 23éves vagyok. De ha albérletbe mennék az havi 40ezer lenne + 40ezer rezsi. Maradna 20ezer forintom élni. De ha meg felvennék 5-6miliot egy panelra akkor lekötném magamat 20évig havi 40ezer forint kiadásra. Nem tudom de ti nektek hogy lett saját házatok?
2011. nov. 10. 13:55
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%

nem szeretnélek elkeseríteni, de nekem sehogy... 35 éves vagyok, kilátásom sincsen lakásra!


:)

2011. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szülői segítséggel lett.
2011. nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek nincs semmije az annyit is ér"

Szóval az ilyen átlagemberek, mint te vagy én, ne is reménykedjenek segítségben. Ennyit érünk az államnak.

2011. nov. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

„Szóval az ilyen átlagemberek, mint te vagy én, ne is reménykedjenek segítségben. Ennyit érünk az államnak.”

Akkor miért szavazzuk meg négyévente a fejünk fölé az államot.

Nélküle is lehet, hogy átlagemberek lennénk, de talán többet érnénk.

2011. nov. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 komasa ***** válasza:
100%
Úgy lesz saját lakásod, hogy 100e-t keresel te is, meg a párod is, az már 200 és szorosra húzott nadrágszíjjal éled boldogtalan mindennapjaid, mert annyi pénzt se tudsz félre tenni, ha elromlik egy 30e ft-os alkatrész az autódon (ami nyilván kell a munkába járás miatt) akkor elvidd egy szerelőhöz, és megcsináltasd. Arról pedig, hogy elmész egy hétre nyaralni, ne is álmodj addig, amíg le nem jár a lakáshiteled. Ez a szomorú valóság, és én rohadtul nem vagyok kíváncsi erre az egészre! El fogok menni külföldre ahol szintén nincs kolbászból a kerítés, de legalább magasabb színvonalon lehet éldegélni.
2011. nov. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, úgy van, ahogy az előző írta. Egyedül nem tudsz lakáshitelt felvenni, csak ha megnősülsz, és úgy is életed végéig kuporgatsz majd, hogy vissza tudd fizetni. Egyébként előbb-utóbb fogtok majd örökölni, kérdés, hogy mi hasznod lesz belőle. Pl. mi is most megörököltük anyósom házát. Kapásból fizetni kellett utána egy csomó mindent, ilyenkor mindenki tartja a markát. Hitel is van rajta 2 milla. Az más kérdés, hogy egy Isten háta mögötti lepukkant parasztház, amit a jelenlegi helyzetben nem is lehet eladni. Viszont ha nem lenne lakásunk, biztos beköltöznénk. Így viszont csak a gond van vele.
2011. nov. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Elég szomorú ez hogy becsületes munkával nem lehet lakást vásárolni az embernek. Lehet tényleg itt kell hagyni a f..ba ezt az országot...
2011. nov. 10. 14:32
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

Lakni lehet bérelt lakásban is, ez a saját lakás mizéria tipikus magyar dolog, persze ehhez normális bérlakás-hálózat is kellene. Én eddig több városban dolgoztam már, mindenhol béreltem a lakást. Most is bérlünk egyet, ahol lakunk, és az, hogy nem a miénk, nem tart vissza a közös jövőtől.

Sokkal rugalmasabb vagy így, ha költözni kell, nem kell bajlódni az ottmaradó lakással.

2011. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen, mindig azzal jönnek, hogy külföldön nagyon kevés a saját tulajdonban lévő lakás. Na, persze, csak ott azért mások a bérek, meg más a bérlakás ára. Jelenleg egy havi bérből tudsz kifizetni egy albérletet. És mi van, ha kirúgnak? Mész hajléktalannak. (Bár ha lakáshiteled van, akkor is.)

Nekem ugyan van lakásom, de amint az előző írta, a bérlakásnak is van előnye. Pl. ha bármi elromlik, nem neked kell megcsinálni, nem költesz a lakásra semmit, csak a lakbért. Bármikor odébb állhatsz. Úgyis mondják, hogy a magyar lakosság nem mobil. Na, persze, mert egy minimálbéres állásért nem fogok napi 2 órát ingázni. Külföldön odaköltöznek az emberek, ahol munka van, és kész.

2011. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Meg osztrák tulajdonos nem fogja betömködni a kulcslyukat, ha ő kitalálja, hogy jövő héten neki kell a lakás te meg takarodj.
2011. nov. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!