Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem érdekes hogy Izland soha...

Nem érdekes hogy Izland soha nem kerűl szóba mint adós? Talán egyre több nemzetnek kellene ezt az uatt választani?

Figyelt kérdés

[link]


„Nem tudom hallottatok-e az alig két hónapja kezdődött forradalomról Izland szigetén? A nemzetközi sajtó erről semmit nem beszél. A teljes pénzügyi csőd után a lakosság – bár békés tüntetésekkel – a jobboldali liberális kormányt eltávolította.


Amikor a helyébe lépett baloldali kormány meghirdette az államadósság kifizetését, azt a kormányt is a tömeg azonnal menesztette. Népszavazás történt a bankok államosításáról és az államot terhelő adósságok egyszerű törléséről. Kiderült ugyanis, hogy Izland lakossága a kapott kölcsönök többszörösét a nemzetközi bankoknak már régen kifizette. Azok viszont ennek ellenére még, a kifizetett összegek többszörösének a folyósítását követelik. A lakosság 93%-a a népszavazásnál az “ebből elég volt!” jelszóra szavazott. A bankok tehát állami kézbe kerülnek és a tervezet szerint az új Nemzeti Bank, belföldi használatra, kamatmentes pénzt fog forgalomba hozni. A jelzések szerint, a kormány ezzel a rendelkezéssel a költségvetését megduplázza, ugyanis eddig az adóbevételek felét az államadósság kamatterheinek a kifizetése vitte el minden évben. Ezért volt szükség az igen kegyetlen “megszorításokra”, amit most a nép megelégelt.”



Izland



Más forrás:

Mint köztudott 2008 februárjában Izlandot is utolérte a válság, az izlandi gazdaság fizetésképtelen lett, eljött a rettegett államcsőd. A tőzsde egyik napról a másikra 66 százalékot esett. A három legnagyobb bankot állami kézbe vették. Persze az eddig EU-ellenes Izland segítségére sietett rögtön az IMF, a Skandináv országok, de még Lengyelország! is.


Ezek a fránya izlandiak azonban arra vetemedtek, hogy alkudoztak a kölcsönadókkal. Szégyenszemre nem hajtották a nyakukat önként a járomba, hanem kikötötték, hogy a felvett hitelek felének visszafizetése 2017 és 2023 között is csak úgy történhet majd meg, hogy az évi törlesztés nem több az akkori izlandi GDP 6 százalékánál. Már ez is szívet melengető, hogy egy ilyen kis ország szembe mert szállni a világ, de legalábbis az EU pénz-oligarcháival.


A napokban pedig tessék; mit olvasok az egyik portálon?:

Az izlandiak elutasítják, hogy fizessék az állam adósságát, melyet az a bankokra költött – elnökük egyetért velük: népszavazás lesz!


A pénzügyi érdekek és demokrácia közül melyiket választják?

2010. jan. 5-én Izland elnöke vétójogával élt azzal a törvénnyel szemben, mely a csődbejutott bankok térítését rendezi. Nem kis összegről van szó, a 306 694 lakosra több mint 15 ezer euró/fő adósság jut… A népesség 60 év óta nem látott méretű megmozdulása nyomán népszavazásról határozott ennek a törvénynek eltörlésére – az Európai unió és az IMF ellenére.

A pénzügyi érdekek és a demokrácia közül én a demokráciát választottam, nyilatkozta az elnök a nemzetközi sajtónak.


2011. nov. 12. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Csak azt felejted el kérdező, hogy ki a faxom fog ezután hitelt adni Izlandnak? Hitel szükséges a magas fokú fejlődéshez, az nem jön magától! Szerinted miért vették fel a hitelt? Jött isten megteremtette az IMF-et, és azután jöttek létre az államok rögtön IMF hitellel terhelve?
2011. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Kérdés,hogy egy-két év múlva miből és hogy élnek majd meg?
2011. nov. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha Magyarországon minden fingásról népszavazást írnának ki, akkor már rég csődben lennénk...


Persze, hogy nem akarja senki fizetni a hitelt. Oké, semmi gond. Izland nem fog eladni a világon SEMMIT.

Önfenntartásra képes? Kétlem.

Az emberek szeretnének onnan akár csak egyszer is elutazni külföldre? Majd nem fognak...


Én is elutasítom, hogy a bankok likviditására és további hitelezési képsségére felvett hitelt én fizessem vissza. Megtehetné Magyarország is... Az Euró nem 315Ft lenne, mint most, hanem 1000 körül, de lehet, hogy optimista vagyok. MINDEN multi kivonulna valószinűleg az országból, ezzel kb 40-50%-ra emelkedne a munkanélküliség. 400Ft-os benzin? Vagy inkább 4000? Közelebb lenne hozzá. A fizetésed? Jó ha csak a felére csökken. Nyugdíj? Felejtsd el. TALÁN ha 100 évet megélsz, akkor. Esetleg. Bányászként.

2011. nov. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, kicsit nézz utána a közgazdaságtannak.


Az a baj, hogyha kijelentjük, hogy nem fizetünk, akkor azzal egy pillanat alatt értéktelen lesz a forint. Annyit ér majd, mint a papír, meg a festék, amivel létrehozták. Semmivel sem többet. Lásd csak, Görögország fizetésképtelenség határán ingadozik, és ez mennyit ártott az eurónak...


Ha a forint értéktelen lesz, MINDENT ami külföldről behozatalra szorul, eltűnik, mert nem lesz mivel megvennünk. Gyógyszerek, benzin, olaj, gáz, energia... Ezek mind-mind külföldről vásárolt dolgok, mivel egyszerűen nincs elég az országban. Pattoghatunk, de ha egyszer nem rendelkezünk ilyen ásványkinccsel, akkor nincs. Akárki van kormányon, attól még nem lesznek hatalmas vas, szén, uránlelőhelyek az országban hirtelen :)


Izland pedig azért teheti meg ezt viszonylag könnyebben, mert egy elszigetelt, apró ország, akik valamilyen szinten önfenntartóak, hála az adottságaiknak. Mi, és szinte a legtöbb ország nem így áll. Talán Kína meg Oroszország engedhetné meg ezt magának, mert ők el tudnának lébecolni külföldi áruk nélkül, de ők is éreznék...

2011. nov. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

" part menti csapadékos térséget zöld, legelőként hasznosított gyepszőnyeg fedi"


Izland élelmiszertermelése világhírű!!!Mindenki szabadon legelhet!!

2011. nov. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Uhh defúrcsa hozzáállásokat és különlehességeket olvasok én itt!


""Csak azt felejted el kérdező, hogy ki a faxom fog ezután hitelt adni Izlandnak



Igazad van, senki egy jódarabig.

De persze arérz hitelt felvenni, hogy a régieket fizessük belőle, talán még nagyobb dőreség.

Az az, ha a gazdaság élénkítésére adnának, akkor érteném az álláspontod, de így nem sok érteémét látom.

Persze lenne megoldás hogy fontos legyen a hitel, meg hogy a gazdaság fejlesztésére költhessük, de mivel ez az elképesztő Jobbiktól származik mint megoldás "adósság átütemezés" ez az ördögtől való.


""Kérdés,hogy egy-két év múlva miből és hogy élnek majd meg?



Igen kérdés.

De persze mi vagy a görögök számára ez nem az, mi ha kinyírjuk a gazdaságunk és még nő is az adósságunk, valami érthetettlen ok miatt zsírba leszünk!

Ne viccelj! Igen nálluk kérdés, de nállunk nem, mert mi becsődölünk.


""Ha Magyarországon minden fingásról népszavazást írnának ki, akkor már rég csődben lennénk...



Azért nem mindenben kellene, de egy 20 e milliárdos adósság, és az akörűl kialakúlt helyzet, csak nem egy kis semmiség!


""Persze, hogy nem akarja senki fizetni a hitelt


Ha csak az akarat hiányozna! Nem lehet kifizetni, ami mindjár más.

Az elmúlt év pontosan bebizonyította, ha csökkenteni akarod akkor egyből szabad az út a spekulációnak hiszen töbletet adtál at elszívás lehetőségére, és el is szívják.

Persze csak annyira, hogy életben maradj, de az adósságod se csökkenjen!

Meddig lehet ezt csinálni? Már az átlag magyarnak nincsenek megtakarításai, így a szocszférát építik lefelé a forrásért.

Tömeges éhhalál kell, vagy mi?


""Én is elutasítom, hogy a bankok likviditására és további hitelezési képsségére felvett hitelt én fizessem vissza.

Ok, én mondtam egy megoldást, és te tudsz mondani, vagy csak a sok ha és lehet a válaszod, meg hogy mil lehet.


"Kérdező, kicsit nézz utána a közgazdaságtannak.


Szoktam. És pontosan ezért tartom feleslegesnek a ma élő megoldást ami sehová csak az egyre mélllyebb eladósodáshoz vezet.


""Izland pedig azért teheti meg ezt viszonylag könnyebben, mert egy elszigetelt, apró ország, akik valamilyen szinten önfenntartóak, hála az adottságaiknak. Mi, és szinte a legtöbb ország nem így áll. Talán Kína meg Oroszország engedhetné meg ezt magának, mert ők el tudnának lébecolni külföldi áruk nélkül, de ők is éreznék...



[link]


Sokkal gyatrábbak az adottságaik mint nekünk. És még sem haltak éhen. Van energiájuk. Stb

2011. nov. 12. 12:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
hajrá izland
2011. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"De persze arérz hitelt felvenni, hogy a régieket fizessük belőle, talán még nagyobb dőreség.

Az az, ha a gazdaság élénkítésére adnának, akkor érteném az álláspontod, de így nem sok érteémét látom.

Persze lenne megoldás hogy fontos legyen a hitel, meg hogy a gazdaság fejlesztésére költhessük, de mivel ez az elképesztő Jobbiktól származik mint megoldás "adósság átütemezés" ez az ördögtől való. "


Az IMF nem szeretetszolgálat, a pénzt azért adták, mert kérték. Csak. A 2000-2006-os pénzügyi biztonságban lehetett szociális szolgáltatásokat építeni, ahogy Izland is megtette. Nálunk ez idő alatt "nem csinálzunk semmit 4 évig". A "majd csak visszafizetjük"re jött a gazdasági válság, az járt jól aki ez idő alatt is gazdaságba épített. Svédország, Finnország, USA... És akik nem : Görögország, Olaszország, Spanyolország és többek között mi is, csak mi a szociális hálóhoz sem nyúltunk hozzá érdemben, sőt, a Fidesz fészekrakó programjnak eltörlését köszönhetjük a szociknak, aminek következtében elterjedt a devizahitel!


A Jobbik meg... Nem tudom, hogy akarják összehozni azt, hogy a gazdaság és a "szegény ember" is jól járjon, de egyszerre.

2011. nov. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Azért nem mindenben kellene, de egy 20 e milliárdos adósság, és az akörűl kialakúlt helyzet, csak nem egy kis semmiség! "


Most, hogy VISSZAFIZETNI akarjuk azt a 20e milliárdos hitelt (amiből te, vagy a szüleid éltek és nem kenyéren meg vizen), és nem újabbakat akadunk felvenni, sőt elküldtük a jó édes anyukájukba az IMF-et, "véletlen" gyenge a Forint, és "véletlen" a Forint a régió gyengéje, valamint éppen minket szemeltek ki a hitelminősítők ejnyebejnyére. Naná... Ők a hiteleket minősítik, nem a visszafizetést. Akinek nem akar hitelt felvenni, az is rossz adós: nem akar fizetni...


"A Jobbik meg... Nem tudom, hogy akarják összehozni azt, hogy a gazdaság és a "szegény ember" is jól járjon, de egyszerre."

A Jobbik ki akarja zavarni a multikat. Csak azt nem veszik figyelembe, hogy a legszegényebb 30%-nak a multik adnak legalább munkát. Ha nincs multi, attól még az a 30% nem fog kétszer annyit keresni, hanem LÓF*SZT SE fog keresni. Ezen az egy ponton nem stimmel a Jobbik logikája. A belső termelés növekedésére szükség volna, ez tény. A magyar termékek támogatására is szükség volna. Bár ha nálunk olyan r*hadt sz*rok a bérek... Mitől olcsóbb a német hús és a szlovák tej?

2011. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Izlandnak igaza van, nekünk is azt kellene követni. Akik meg itt és máshol mást írnak, azok vagy politikai, vagy bankos trollok, vagy egyszerűen beveszik a maszlagot. Legrosszabb esetben is lehetne mondjuk svájci frankban kereskedni ezután, vagy visszatérni az aranytartalmú pénzhez, aminek megvan a stabil világpiaci ára. Igaz, hogy a bankkártyás fizetés szünetelne és a bankok nem adhatnának többet fantom pénzeket, de ki nem szarná le?
2011. nov. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!