Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a neoliberalizmust...

Akik a neoliberalizmust támogatják, azok tudják hogy mennyire nem jó a hatása a Magyar gazdaságra?

Figyelt kérdés

Nem az elmélettel van a baj, hanem a gyakorlati megvalósulásával. Azzal hogy a nagytőke utat talál minden esetben magának a politika befolyásolására.

Az az, soha nem versenyhelyzetet teremt, hanem monopóliumokat.


2011. nov. 14. 10:09
 1/6 Antimod ***** válasza:
65%
Van még olyan agyhalott?
2011. nov. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Igazából a neoliberális gazdaságpolitika a 2008-ban kezdődő válsággal megbukott. Az államoknak muszáj beavatkozni a gazdaságba, mert magától már nem működik. A bankrendszer feltőkésítése is egy ilyen beavatkozás volt (az más kérdés, hogy a bankvezetők magas prémiumokat osztottak ki a pénzből). Az állam szerepének növekedése ismét várható lesz a továbbiakban, ahogy a válság tovább gyűrűzik.
2011. nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Senki nem mondta, hogy nem kell kicsit sem beavatkozni. Csak meg kell találni azt az egyensúlyt, ami azért még nem teljes állami irányítás, de persze a nagy multik ámokfutását sem szabad hagyni.

A politikai pártoknak/irányvonalaknak épp az lenne a dolguk többek között, hogy elmondják, ők hogyan képzelik ennek az egyensúlynak a megvalósulását, kinek engednének teret, kinek nem, milyen irányvonalat követnének. Ehhez pedig aztán tartanák magukat, és akkor lehet alkalmazkodni a helyzethez.

Ami most megy az sokkal inkább egy össze-vissza kapkodás, mint bármi más...

2011. nov. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

""Senki nem mondta, hogy nem kell kicsit sem beavatkozni. Csak meg kell találni azt az egyensúlyt, ami azért még nem teljes állami irányítás, de persze a nagy multik ámokfutását sem szabad hagyni.


Akkor az már nem neoliberalizmus.


"

Egyes gazdasági liberálisok elfogadják a monopóliumok és kartellek állami korlátozását, mások viszont azzal érvelnek hogy a monopóliumok és kartellek az állami beavatkozás miatt jönnek létre. Szerintük az árakat kizárólag a piac szabhatja meg. Néhányan elfogadják a piac behatolását olyan területekre is, amelyek konvencionálisan állami feladatok, mint pl. a közbiztonság és a bíráskodás. A gazdasági liberálisok elfogadják a gazdasági egyenlőtlenséget mindaddig, amíg az nem kényszer alkalmazásával jött létre."


[link]

2011. nov. 14. 12:26
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

magyar gazdaság*


Szokjunk már le erről az USA-féle helyesírás módról, ennyire azért ne majmoljuk a nyugatot.


Versenyhelyzet kell pedig, anélkül nincs gazdaság, lásd: Észak-Korea.


Ezt viszont kell, hogy szabályozza az állam.

Szabad piac elmélete szerint a piac képes magát kontrollálni, de ez kiderült nem így van, kell az állam bele.


Kanyarodjunk már el az izmusoktól, liberalizmus, kommunizmus, stb... elméletben tökéletesen működnek, de a valóságban viszont nem. Mindegyikből a jót kell kiragadni.

2011. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
23%

mondják sokan, hogy az ún. neoliberális gazdaságpolitika megbukott. dehogy bukott csak átbújtatták "más színbe". magyarországnak mindegy miféle gazdaságpolitikát erőltetnek ránk, mindegyik rossz mert eleve ilyen céllal készültek( itt megjegyezném, hogy nem magyarország az egyetlen ilyen ország, sőt). ezeknek a "gazdasági modelleknek" egyetlenegy céljuk van: a nemzeti önrendelkezés teljes eltörlése, az önálló európai gazdaság megszüntetése és végül az európai egyesült államok nevű szervezet bevezetése. ennek jelei már mutatkoznak elég rendesen. merkelék is egyre többször és egyre élesebb hangon hirdetik az egységes pénzügyi kormányzat bevezetését, ami a nemzeti szuverenitás elvesztésének első lépcsőfoka. maga ezen gazdasági eszmefuttatás már az alapjaiban hibás, hiszen alapja a fenntartható, állandó gazdasági növekedés, ami józan ésszel belegondolva kivitelezhetetlen, a gazdasági fejlődés illúzióját csak hódító háborúkkal tudják fenntartani( afganisztán, irak, líbia, szíria?, irán?, oroszország?!.

de tulajdonképpen miért kell, hogy növekedjen a gazdaság? csakis egy fránya gdp mutatóért kell millióknak éheznie?

ide jutott a materialista-pénzköszpontú világszemlélet.léteznek már önfenntartó, növekedés hiányában is működő gazdasági modellek, de ezek valamilyen érthetelen okból nem kapnak nagy nyilvánosságot. merkel jól mondta: ha nem oldódik meg az euróválság, nem látja valószínűtlennek, hogy európa 50 éven belül újra egy háborúban találja magát. de azért csakis a pénz az isten!

tessék imádni mammon találmányát+

2011. nov. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!