Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mennyi lenne...

Nem dávid kérdése:

Magyarországon mennyi lenne az ideális minimálbér amiből egy munkás meg tudna élni rendesen és nem idegeskedni a csekkek miatt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 17:25
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
81%
A jelenlegi árak mellett fejenként 100 ezerből lehetne jól megélni. Ha abból indulok ki, hogy egy családban átlag két gyerek van, akkor 200 ezer minimálbér lenne jó.
2011. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy a sok jómunkásember csak annyit ért az egészhez, pontosabban azt hiszi hogyha többet kap a kezébe, akkor ő majd azt elkölti és felpörgeti a gazdaságot propellersebességgel. A gond csak az, hogy azért ilyen alacsonyak a fizetések, mert nincs a gazdaságnak teljesítőképessége. Ezért az árak ugyanúgy idomulnának, és az arány ugyanez lenne, mint most, csak a számok lennének nagyobbak. De sokaknak még az infláció fogalma is bonyolult, nem is vesződöm a megmagyarázásával.


2 linket küldnék a jómunkásembereknek:


1. [link]


2. http://www.youtube.com/watch?v=BoDc1qjCukE

2011. nov. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
60%
Igazuk van azoknak akik azt írják, hogy nem megvalósítható jelenleg a magasabb minimálbér. Viszont, a kérdés arra irányul, hogy mi lenne az ideális, hogy kényelmesen éljenek az emberek.
2011. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
77%

A minimálbér szerintem úgy kéne működjön mint nyugaton, hogy ha dolgozik valaki akkor ne abból nyugodtan meg tudjon élni, ne kelljen már hónap közepén attól félnie hogy nem tudja fizetni az alapvető dolgokat.

Szerintem egyébként a minimálnak 150 körül kéne lennie, mert ma Magyarországon 200 nettó alatt nem lehet NORMÁLISAN, jövőt építve, tervezve megélni.

2011. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
31%
Aki szerint a bérek és a minimálbérek emelése az árak emelésével járna, az még nem járt külföldön. 1000 dollár és 800 euró körül vannak kint a minimálbérek, az árak meg vagy ugyanazok mint itt, vagy inkább alacsonyabbak.
2011. nov. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
37%

250000huf, de akkor csak megél, nem tud még megtakarítani.

És ebbe mindent beleszámoltam, fodrész fitnesz, tanfolyamot is.

2011. nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
40%

Az árak nyugaton drágábbak! Pl. Angliában a minimálbér olyan 850 font körül jön ki.


Egy üveg coca-cola: 1.79 font(Azaz, cca. 670 HUF)


Itthon kb. 260-330 Huf egy üveg ugyanilyen Cola. Az alapvető élelmiszerek mind drágábbak, a húsok, italok, szolgáltatások. Tehát ha magas a minimálbér, akkor az árak is.

2011. nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
28%

"Aki szerint a bérek és a minimálbérek emelése az árak emelésével járna, az még nem járt külföldön."


18:57-es vagyok.


Jaja, végül is csak Spanyolországban, Olaszországban 3x, Csehországban, Horvátországban 3x,Szlovákiában, Romániában, Ausztriában 2x, Bulgáriában, és Lengyelországban 2x voltam 5-10 nap közötti időtartamot, Németországban pedig 1 hónapot töltöttem.

2011. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Ausztriában ugyan ilyen árak vannak és még is 250ezer körül van minimálbér... Vagyis dohány meg az alkohol drágább.
2011. nov. 15. 20:31
 20/36 anonim ***** válasza:
83%

"Aki szerint a bérek és a minimálbérek emelése az árak emelésével járna, az még nem járt külföldön. 1000 dollár és 800 euró körül vannak kint a minimálbérek, az árak meg vagy ugyanazok mint itt, vagy inkább alacsonyabbak."


De egyet felejtesz el... mi nem vagyunk olyan gazdasági helyzetben. Ha itt ilyen óriási mértékű minimálbér emelés lenne az totális inflációval járna és a munkahelyek nagy része be is zárva.


egyébként mikor juttok el az egy milláig a minimálbér terén? Nem arra való a minimálbér, hogy jövőt építs, meg Audit vegyél, még Svájcban sem. A minimálbér minimálbér. Az a legalsó minimumot jelenti, nem azt, hogy abból kell megélni.

2011. nov. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!