Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mennyi lenne...

Nem dávid kérdése:

Magyarországon mennyi lenne az ideális minimálbér amiből egy munkás meg tudna élni rendesen és nem idegeskedni a csekkek miatt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 17:25
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
15%
Megyénként eltérő minimálbér kell, BAZ és SZSZB megyében pl. 30 ezer Ft, Budapesten lehet 90-100 ezer is. Képzetlen munkaerőt, amely csak kínai típusú munkát tud végezni, nem lehet a kínai béreknél jobban megfizetni.
2011. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
85%

Én nem pár napot jártam itt-ott, hanem több évet éltem külföldön, és ennek megfelelően nem csak kólát vettem kint. Továbbra is azt állítom, hogy például az olasz vagy az amerikai árszínvonal olcsóbb mint a magyar. Persze én alapvetően nem készételeket eszek, zöldségekből csinálok mindent, és az határozottan olcsóbb. (1 kiló padlizsán Olaszországban egész évben 1 EUR körül van, itt 6-800 Ft, és silányabb.) A készkaják (kenyér, felvágott, sajt) első látásra tűnhetnek drágábbnak, de valójában azok is olcsóbbak, csak ott az a kritikán aluli minőség (párizsi, trappista sajt, vizes zsemle), ami Magyarországon a tömegárút jelenti, egyszerűen nem létezik. Kint a felvágott húsból, a kenyér lisztből, a sajt tejből készül. Nálunk nem, ezért lehet olcsóbb. De ugyanaz a minőség, vagy akár ugyanaz a termék nálunk a duplájába kerül. (Olaszban egy fél kilós spagetti 80 cent, itt ugyanazt 5-600 Ft alatt nem kapom meg.)


És akkor még nem beszéltem a ruhafélékről. Azokért sajnos még Bécsbe is érdemes kimenni. Sokkal jobb minőségben sokkal nagyobb választék az itthonihoz képest fél-negyed áron van. Amerika és Anglia, meg a többi ország is tele van leárazásokkal. Ha nem a legterendibb darabokat veszed, ami itthon még nagyon trendi, 10-20 fontokért, eurókért megvehető. Itt akril vackokat árulnak 10-20 ezer Ft-okért. Emlékszem, pár éve a Hervisben vettem egy téli dzsekit, már nem tudom mennyiért. Két hét múlva egy bécsi Hervisben ugyanazt megláttam fél áron.

2011. nov. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
87%

Nyugat-Európában magasabb a minimálbér, de a megélhetési költségek is jóval magasabbak a magyarnál. Aki azt mondja, hogy nyugaton olcsóbbak a dolgok az csak egyszer nézze meg az interneten egy-egy áruház ottani árait. Meg fog lepődni! Nyugaton akkor tudsz olcsón vásárolni ha nem olyan minőséget veszel mint otthon vagy nagy leértékelés van vagy pedig saját márkás termékeket veszel. Néhány példa:

Hollandiai árak:


800g-os fehér kenyér: 2€

1 liter tej: 0.95€

6 db tojás: 1.80€

0,5 kg paradicsom: 1€

250 g pulykafilé: 4.50€

125g sonka: 1.75€

0,5 kg sajt: 4,50€

2011. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
87%

Nem csak az árakat kell nézni, hanem hogy otthon mennyi marad meg a min. bérből 1 hónap után, és hogy külföldön mennyi. Én Angliát tudom mondani példaként, ahol egyébként annyival nem drágábbak az élelmiszerek (ha drágábbak egyáltalán) mint amennyivel jobbak. Persze itt is vannak drágább üzletek, és olcsóbbak, de azzal a minőséggel nem találkozok sehol ami otthon az akcióst jelenti.

De csak meg kell nézni az életszínvonalat, ég és föld a különbség, még minimálból élőknél is.

2011. nov. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
77%

21:55: Azt is vedd azért figyelembe, hogy az minőség is, nem selejt amit mi veszünk nem sokkal kevesebbért.


A jövő az önellátó gazdálkodásé, aki továbbra is benne marad a fogyasztói társadalom rendszerébe, robotolásába, nem fog túl sok örömet megélni az életében.

2011. nov. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
73%

"hogy otthon mennyi marad meg a min. bérből 1 hónap után, és hogy külföldön mennyi"


Én magam is éltem Angliában és az első időszakban minimálbért kerestem és semmi nem maradt a hónap végére. Ugyanúgy ahogy Magyarországon sem maradt volna. Amikor már nem minimálbért kerestem abból viszont több maradt, mint otthon maradt volna. A minimálbér az minden országban csak minimálbér, sehol sem lehet belőle olyan hú de jól kijönni. Maximum ha sanyargatod magad és mindent megvonsz magadtól a spórolás miatt.

2011. nov. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
85%

ma 08:23

Persze, nem mindegy hogy hogy élsz ha csak minimálbért keresel, mennyi a lakbér, utazás a munkába, de ha ezeket viszonylag olcsón meg tudod oldani akkor simán ki lehet jönni belőle.

2011. nov. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
86%

Számoljunk!

Egy ember egy háztartás egy autó gyerek fér/feleség nincs.

Rezsi havonta: 35 000 HUF

Kaja : 50 000 HUF

ruhapénz havi lebontásban: 8-10 000 HUF

lakás bérleti díj: 40 000 HUF

Havi benzinpénz: 20 000 HUF

internet: 5000 HUF

telefon: 5000 HUF


Ez havonta 165 000 HUF

Hogy beinduljon a gazdaság ezen felül egyéb fogyasztási cikkekre is kell költeni, illetve egyéb szolgáltatásokra, pl fodrász, mozi, elektronikai cikkek, masszőr stb.

Ha erre szánunk havonta 40 000 forintot, akkor az már jó.

Az eredmény az, hogy nagyjából 200-205e forint szükséges ahhoz, hogy az ember kényelmesen éljen, pihenéssel ,szórakozással, frusztráltság és fásultság nélkül. Nyilván ez a nettó bér, ebből már lejött az szja, és a munkáltatói, valamint munkavállalói járulékok.

Az szja 16%

A járulékok pedig itt vannak: [link]

2011. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

"A jövő az önellátó gazdálkodásé, aki továbbra is benne marad a fogyasztói társadalom rendszerébe, robotolásába, nem fog túl sok örömet megélni az életében."


Ja, azt ugye vágod, hogy ma az egyetlen egy ország van ami (majdnem teljesen) önellátó. Kitalálod, vagy mondjam? Észak-Korea. Hát ott aztán tényleg rohadtul jól élnek az emberek...már amelyik nem hal éhen.

2011. nov. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
37%

"

Számoljunk!

Egy ember egy háztartás egy autó gyerek fér/feleség nincs.

Rezsi havonta: 35 000 HUF

Kaja : 50 000 HUF

ruhapénz havi lebontásban: 8-10 000 HUF

lakás bérleti díj: 40 000 HUF

Havi benzinpénz: 20 000 HUF

internet: 5000 HUF

telefon: 5000 HUF "


Ember, te akkor durván nagy lábon élsz, ennyiből kényelmesen el tud élni egy család. Különben is, te édes fiam. Ne minimálbérből akarj:

-fodrászhoz menni havonta

-internetet előfizetni

-ruházkodni

-kocsit fenntartani

-villának a rezsijét és lakbérét fizetni.

A minimálbérből ezt egyik országban sem csinálod meg.

2011. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!