Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nyomtatnánk magyar forintot...

Ha nyomtatnánk magyar forintot, akkor azt külföld elfogadná fizetőeszköznek? Úgy értem a világ bármely pontján, be tudnák váltani fontra, vagy dollárra?

Figyelt kérdés

Egy új magyar fizető eszközről beszélek, amit nem külföldön nyomtatnak, és ezért nincs rajta kamat, h használjuk.


A Magyar Állam törvénybe hozhatná h visszaveszi a pénzgyártás jogát az Európai Banktól? És az új bank fölött lenne hatalma, meg nem a bank diktálná a pénzügyi törvényeket?


Úgy értem a világ bármely pontján, be tudnák váltani fontra, vagy dollárra?


Tegyük fel, hogy nem, akkor csak belföldön vásárolhatnánk vele, belföldi árukat, ami a magyar termelést nagyon!!!!!!!megdobná! Egy csomó adó folyna be, lenne pénz az államnak takarékra, feljesztésre, kutatásra, meg egészségügy, oktatásra is.


Viszont külföldön nem fogadnák el azt a pénzt, akkor az energiát, meg amiket külföldről veszünk azt is euróban, dollárban, fontban kellene fizetni, és a növekvő infláció mellett képtelenség.


Ennek ellenére a külföldi cégek szeretnék itt eladni a termékeiket, legyen az zöldség, gyümölcs, élelmiszer, bármi. Kellene nekik a magyar bevétel, vagyis a magyar profitról nem mondanának le, mert az nagy pénzkiesés!


Akkor csak megtalálnák a módját hogy idehozzák, max akkor cserekereskedelem, pl ők hoznak technikai felszerelést, gyógyszert, mi meg adunk mezőgazd termékeket.


Mit szóltok ehez?


Szerintetek mennyire lehetne az Eu-t bef*satni, ha azt mondanénk, h nem expotrálunk nekik mezőgazd termékeket, és nem vesszük meg a sz*r termékeiket, nem leszünk nekik piac?


2011. nov. 15. 20:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

„Nézzetek utána!”


Persze, simán.

2011. nov. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Te nézz utána kedves kérdező, mert alapvető dolgokkal nem vagy tisztában! Nem a külföld vette fel a hiteleket, hanem MI, vagyis a volt kormányok sora. A forinton nincs semmilyen IMF kamat, mert csak az MNB-nek van joga forintot nyomtatni. Ezt bizonyítja, hogy az MNB szabályozza az inflációt, azaz a pénzmennyiséget a gazdaságban. Tehát, ha többet nyomtat nő az infláció, ha visszatartja a pénzt, akkor csökken.

Az MNB-nek vannak jelentései, ahol már évek óta jelezte, hogy probléma lesz a nagyszámú hitel miatt, a lakosság körében. A kutya sem bagózott rá. Most már viselni kell a következményeket. Sajnos ez van.

2011. nov. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom figyelmedbe az MNB honlapját és jelentéseit, ahelyett, hogy mindenféle összeesküvést szövő oldalt olvasol. Tudod ezeknek az oldalaknak is van érdekük, hogy félrevezessék a hozzád hasonló fiatalokat.
2011. nov. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 bumbi02 ***** válasza:
74%

még azzal nem is lenne baj ha ilyen megfordulna a fejedbe, de hogy minket küldesz el hogy nézzünk utána...


gondoltam kikeresem neked, hogy ne kelljen utána nézned, mer még a végén valami kétes hírforrásra hivatkozol itt nekem..



2001. évi LVIII törvény A Magyar Nemzeti Bankról


Az MNB alapvető feladatai


4. § (1) Az MNB a nemzeti fizetőeszköz értékállóságának védelme érdekében meghatározza és megvalósítja a monetáris politikát.


(2) Az MNB kizárólagosan jogosult bankjegy- és érmekibocsátásra. Az MNB által kibocsátott bankjegy és érme a Magyar Köztársaság törvényes fizetőeszköze....


[link]



ez a ma is hatályos törvény.. és szerintem itt vége is a mesédnek.


Amúgy megpróbáltam utána nézni hogy te honnan szeded ezt a sok baromságot és kb egy ilyen színvonalú oldalon találtam hasonlót:


[link]


az utolsó "érdekességet".. na, ha ilyen oldalról szedted, akkor nagyon gyorsan verd ki fejedből...


(többieknek meg ajánlom hogy nézzétek meg, leestem székről nevetéstől..)

2011. nov. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

ma 10:40

Juj, ez a magyar birodalom link tényleg nagyon durva! :D Asszem 2(!) olyan kijelentést találtam, ami részben(!) igaz :D

Azért összeesküvés-elméletben európai szinten szerintem mi vezetünk! :))))

2011. nov. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább Eurót nyomtassunk, és abból fizessük vissza az adósságot. :D
2011. nov. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Nézzetek ebbe bele!


0:40 perctől nézzétek!

2011. nov. 16. 22:36
 28/29 A kérdező kommentje:

A kérdező kommentje:


Nézzetek ebbe bele!


0:40 perctől nézzétek!


http://www.youtube.com/watch?v=j5bTIQZkssg&feature=related

2011. nov. 16. 22:37
 29/29 anonim ***** válasza:
Ez a fickó egy jogász, aki ráadásul seggrészeg.
2011. nov. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!