Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nyomtatnánk magyar forintot...

Ha nyomtatnánk magyar forintot, akkor azt külföld elfogadná fizetőeszköznek? Úgy értem a világ bármely pontján, be tudnák váltani fontra, vagy dollárra?

Figyelt kérdés

Egy új magyar fizető eszközről beszélek, amit nem külföldön nyomtatnak, és ezért nincs rajta kamat, h használjuk.


A Magyar Állam törvénybe hozhatná h visszaveszi a pénzgyártás jogát az Európai Banktól? És az új bank fölött lenne hatalma, meg nem a bank diktálná a pénzügyi törvényeket?


Úgy értem a világ bármely pontján, be tudnák váltani fontra, vagy dollárra?


Tegyük fel, hogy nem, akkor csak belföldön vásárolhatnánk vele, belföldi árukat, ami a magyar termelést nagyon!!!!!!!megdobná! Egy csomó adó folyna be, lenne pénz az államnak takarékra, feljesztésre, kutatásra, meg egészségügy, oktatásra is.


Viszont külföldön nem fogadnák el azt a pénzt, akkor az energiát, meg amiket külföldről veszünk azt is euróban, dollárban, fontban kellene fizetni, és a növekvő infláció mellett képtelenség.


Ennek ellenére a külföldi cégek szeretnék itt eladni a termékeiket, legyen az zöldség, gyümölcs, élelmiszer, bármi. Kellene nekik a magyar bevétel, vagyis a magyar profitról nem mondanának le, mert az nagy pénzkiesés!


Akkor csak megtalálnák a módját hogy idehozzák, max akkor cserekereskedelem, pl ők hoznak technikai felszerelést, gyógyszert, mi meg adunk mezőgazd termékeket.


Mit szóltok ehez?


Szerintetek mennyire lehetne az Eu-t bef*satni, ha azt mondanénk, h nem expotrálunk nekik mezőgazd termékeket, és nem vesszük meg a sz*r termékeiket, nem leszünk nekik piac?


2011. nov. 15. 20:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak annyit tudok mondani, hogy gondold ezt újra, ha befejezted a negyedik osztályt.
2011. nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi baromságot rég olvastam. Hány éves vagy?
2011. nov. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%

"Szerintetek mennyire lehetne az Eu-t bef*satni, ha azt mondanénk, h nem expotrálunk nekik mezőgazd termékeket"


:,D Szegények sírnának a Komáromi határátkelőnél, a magas rangú magyar termékekért.

2011. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Szerintem meg ti nézzetek utána a dolgoknak!!!


Igen, nem kellünk nekik? Gondolod? Akkor miért ragaszkodnak hozzánk foggal körömmel? Mikor a Görögök is fontolgatták a kilépést akkor is berezeltek!

2011. nov. 15. 20:36
 5/29 A kérdező kommentje:
Ha nyomtatnánk magyar forintot, akkor azt külföld elfogadná fizetőeszköznek?
2011. nov. 15. 20:37
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadnák el sehol,mert nem lenne mögötte fedezet. Ha ez ilyen egyszerű lenne,akkor minden ország ezt csinálná. Baromság,amit írtál.
2011. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mit változtatna ha nyomtatnánk a Ft -t?

Az értékét úgy is a gazdaság állapota határozza meg.

Az az, 2× annyi papír ugyan olyan állapot mellett feleannyit ér. De ez miért lenne jó nekünk?

2011. nov. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Te még sokra viheted :D :D

csak máskor a humor kategóriába tedd légyszi :)

2011. nov. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, h lenne mőgőtte fedezet! És azért lenne jobb, mert akkor nem lenne rajta IMF kamat, mert nem ők gyártják, vagyEu bank kamat!


Azok beszélnek hülyeséget akik nem tudnak erről semmit!

2011. nov. 15. 21:22
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Tehát azt állítod, hogy senki nem tud erről semmit, csak te? Mert ahogy elnézem, mindenki egyetért abban, hogy hülye vagy.


Az pedig, hogy "úgy érzed", nevetséges. A fedezetet nem érzésre állapítják meg. A kasszánál sem úgy fizetsz, hogy "helló kisasszony, érzésem szerint van nálam elég pénz, rendben vagyunk?".


Az meg, hogy a kamatot említed, röhejes, össze-vissza habogsz. Mi az, hogy a kibocsátott bankókon nincs IMF-kamat? Még értelme sincs annak a mondataidnak, nemhogy még gazdasággal kapcsolatos rációt keressünk benne...

2011. nov. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!